Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőktől kérdezem: El szoktato...

Hívőktől kérdezem: El szoktatok-e járni az ökumenikus imahét rendezvényeire? Ha igen, miért? És na nem, miért nem?

Figyelt kérdés
Érdekelne a véleményetek ezzel kapcsolatban. Kicsit részletesebb véleményeket szeretnék kérni, de azért nem kell túl hosszúra fogni. Segítene, ha a felekezetet is jeleznétek. (Egy házi dolgozathoz gyűjtök anyagot. A válaszokat előre is köszönöm.)

2015. febr. 1. 23:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Elírtam, természetesen "és ha nem" akart lenni.


Privátban is lehet válaszolni, ha valaki úgy gondolja.

2015. febr. 1. 23:38
 2/13 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam róla. Mi az?
2015. febr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Minden évben január 18-25 között a különböző felekezetek közös imaalkalmakat, istentiszteleteket szerveznek,


Mifelénk minden nap más felekezet a házigazda és mindig mások prédikálnak illetve vezetik az imát, kvázi felekezet-semlegesen.

2015. febr. 1. 23:48
 4/13 szp72 ***** válasza:
100%
Katolikus vagyok és ritkán el szoktam menni. Imádkozni jó dolog, az egységért imádkozni is jó dolog. Hiszek abban, hogy a más felekezetűekben is működik az Isten, s nem kételkedem jóhiszeműségükben.
2015. febr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 webnyelv ***** válasza:

Amíg nem tudtam igazán, hogy miben hiszek, régen, akkor volt, hogy elmentem, mert olyan jól hangzott, amiről ott beszélnek. De konkrét hitem nem volt.

Amióta konkrét hitem van, egyre jobban zavarnak azok az olykor lényegtelen, olykor nagyon is lényeges "körítések", amik felekezetenként eltérnek, de valójában semmi szükség nem lenne rájuk.

Bár tudnék említeni most is két különböző felekezetet (ahova nem tartozom), melyeknek vannak olyan lelkészei is, akiket meghallgatnék, mert teljesen kihagyják a körítést, és képesek teljesen a lényegre koncentrálni. Sajnos kevés ilyen van, pedig ez lenne az ideális.


Megközelítem máshonnan: Ahol prédikációkat szoktam hallgatni, ott előfordulhatnak istentisztelet közben is gyógyulások, szabadulások, csodák. Az ökumenikus imahét résztvevőinek nagy része ezt nem fogadja el, sőt teljesen ellenzi, és gyakran nem is a Biblia köré épül a prédikáció, hanem a magyarságtudatot, aktuális politikai helyzetet, hétköznapi dolgokat hirdetnek a szószékről. Nem mondom, hogy ez mindig így van, ott is épülhet a Biblia köré az istentisztelet, lehetnek gyógyulások, csodák istentisztelet közben, de ennek jóval kisebb teret engednek, tudatosan visszaszorítják, korlátozzák ezeket általában, hogy minden felekezet és minden hívő igényeinek meg tudjanak felelni. Én nem azért megyek ilyen helyre, hogy gyönyörködjek más felekezetek szokásaiban, hagyományaiban, hanem hogy Istennel találkozzak.


Ha nem volt kielégítő a válaszom, privát üzenetet írhatsz nekem, ott írhatok még többet erről.

Én a kérdésre válaszoltam, hogy a kérdezőnek segítsek, senki felekezetét vagy hitét, személyét nem kritizáltam.

2015. febr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Én elszoktam, mert jó a társaság, sok a pálesz, aztán istenes mulit csapunk.
2015. febr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Attól függ.

Ha orthodoxok vannak ott, akkor igen, szívesen, mert a hitük egyidős a miénkkel és apostoli alapítású, nagyon sok a közös dolog is (én katolikus vagyok).

Ha protestánsok, akkor nem. Nem érdekel egyetlen üzlet-felekezet sem, amelyet 16. századi lázadozó brigantik alapítottak, sem a hitelveik.

2015. febr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Csak ha protestáns, mert nem akarok közösségben lenni bálványimádókkal, akik azt hiszik, hogy a hullák tudnak értük tenni valamit, csak mert nem olvassák a Bibliát. Akik azt hiszik, hogy elég elmondani egy Miatyánkot egy pedofil papnak és máris szent a béke. Jóhiszeműek ott is vannak, csak nem mertértek, hanem vallásosak csupán, az pedig kevés.
2015. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Általában elmegyek, mert érdekel, hogy ők hogyan gondolkodnak. Bár gyakran van olyan érzésem, hogy kicsit egyoldalú a dolog, nekünk több mindent kell feladnunk, hogy "ne bántsuk meg a többiek érzékenységét". Nálunk a városban csak a történelmi egyházak vesznek részt ilyenen, itt nálunk egész pontosan: római és görög katolikusok, evangélikusok és reformátusok. Nincs az egész imahéten itt program, csak vasárnap van egy ökumenikus imaóra valamelyik (minden évben másik) templomban és utána van egy kis agapé.

Római katolikus vagyok

2015. febr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Az egységet Isten Szelleme hozza létre, nem pedig emberi szándékok. Az ökumenikus mozgalmat ugyanúgy lehetne nevezni Ikábódnak, azaz dicstelennek, mint a Biblia által Beliál fiának nevezett Fineás, fiúgyermekét, aki akkor született, amikor a filiszteusok magukkal hurcolták a Frigyládát (1Sám 4,21). Ez a szellem, Beliál áll az ökumenizmus mögött is, nem pedig Isten. Isten az igazság alapján akarja létrehozni az egységet, nem pedig az egység alapján az igazságot, ugyanis az igazság egy és oszthatatlan. Nem hiszek semmiféle olyan egységben, ami nem a Biblia alapján és nem Isten Szellemének a vezetésében jön létre. Az Isten nélküli egység csak Bábeli egység lehet, amire az volt az Úr válasza, hogy megosztotta őket.
2015. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!