Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a helyzet olyankor, amikor...

Mi a helyzet olyankor, amikor az ember jóindulatból segít a másikon (és azt hiszi, hogy jót tesz a segítségével), közben meg a segítségét rosszra használják fel és a rossz véghezvitelében közrejátszott így?

Figyelt kérdés

Akkor ez a segítség jó vagy rossz?


Pl.:

valaki stoppol, bemagyarázza,hogy így-úgy nem tud eljutni xy helyre, a kocsis meg elviszi, de mondjuk leütik és viszik a kocsit.

Tudom, erre nincs nagy esély, de na.

Vagy másik:

valaki állatot kér, önzetlenül az ember odaadja, aztán az állattal mindenféle rosszat csinál az új gazda. De az, aki odaadta, ezt nem tudta előre és úgy gondolta, hogy akinek adja, az normális, mert úgy látta.


2015. febr. 13. 02:45
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
A segítő szándék számít, nem az, hogy a másik mit tesz aztán.
2015. febr. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Minden embernek a saját tetteiért kell felelősséget vállalnia.Ha nem tudom,hogy a másik valójában mit fog csinálni,akkor nem tudom.Ezért nem én vagyok a felelős.A nyitottság,jóindulat feltételezése kockázatos ebben a világban,benne van a pakliban,hogy pofára esek.Ha viszont sejtem,vagy tudom az illető hátsó szándékát,akkor nemet mondok neki,és nem teszek eleget a kérésének,ez az én felelősségem.Ha viszont ő engem vagy mást átver,azért pedig ő a felelős,és szembe fog nézni a saját tetteinek következményével.
2015. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. x)
2015. febr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki visszaél a bizalmammal, és átver, az valóban az ő bűne, de a következményei engem is sújtanak, vagy sújthatnak. A csalók a hiszékeny emberekből élnek, sokszor nem is rosszul. Persze, egyszer eljön az elszámoltatás, de ha kicsalja valaki a lakásomat és az utcára kerülök, nem oldja meg a jelenlegi problémámat az, hogy egyszer el lesz számoltatva a csaló. Egyébként én is el leszek számoltatva azzal, hogy mit kezdtem a rám bízott javakkal, például a vagyonommal, az egészségemmel, a képességemmel, úgyhogy józanul kell sáfárkodnunk azzal, amink van, és mindent meg kell tennünk, ami rajtunk áll, hogy ne kerüljön az ősellenség kezébe.
2015. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az szereti a felebarátját aki elmondja az igazságot az evangéliumot.


21.

Ekkor hozzámenvén Péter, monda: Uram, hányszor lehet az én atyámfiának ellenem vétkezni, és néki megbocsátanom? még hétszer is?

22.

Monda néki Jézus: Nem mondom néked, hogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.

23.

Annakokáért hasonlatos a mennyeknek országa a királyhoz, a ki számot akar vala vetni az ő szolgáival.

24.

Mikor pedig számot kezde vetni, hozának eléje egyet, a ki tízezer tálentommal vala adós.

25.

Nem tudván pedig fizetni, parancsolá annak ura, hogy adják el azt, és a feleségét és gyermekeit, és mindenét, a mije vala, és fizessenek.

26.

Leborulván azért a szolga előtte, könyörög vala néki, mondván: Uram, légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek néked.

27.

Az úr pedig megszánván azt a szolgát, elbocsátá őt, és az adósságot is elengedé néki.

28.

Kimenvén pedig az a szolga, találkozék egygyel az ő szolgatársai közül, a ki száz dénárral vala néki adós; és megragadván azt, fojtogatja vala, mondván: Fizesd meg nékem, a mivel tartozol.

29.

Leborulván azért az ő szolgatársa az ő lábai elé, könyörög vala néki, mondván: Légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek néked.

30.

De ő nem akará; hanem elmenvén, börtönbe veté őt, mígnem megfizeti, a mivel tartozik.

31.

Látván pedig az ő szolgatársai, a mik történtek vala, felettébb megszomorodának; és elmenvén, mindent megjelentének az ő uroknak, a mik történtek vala.

32.

Akkor előhivatván őt az ő ura, monda néki: Gonosz szolga, minden adósságodat elengedtem néked, mivelhogy könyörögtél nékem:

33.

Nem kellett volna-é néked is könyörülnöd a te szolgatársadon, a miképen én is könyörültem te rajtad?

34.

És megharagudván az ő ura, átadta őt a hóhérok kezébe, mígnem megfizeti mind, a mivel tartozik.

35.

Ekképen cselekszik az én mennyei Atyám is veletek, ha szivetekből meg nem bocsátjátok, kiki az ő atyjafiának, az ő vétkeiket.

2015. febr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Mintha megkérdeznéd, hogy valami fekete vagy fehér.

Minden kiba**ottul szürke!

2015. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!