Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi az amivel...

Jehova tanúi! Mi az amivel legjobban egyet értetek az Iszlámban?

Figyelt kérdés
iszlám, Jehova, muszlim

2015. febr. 13. 10:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%
Én nem vagyok vallásos, de tudom, hogy a Forrás létezik! A Forrás nem egyenlő a jehovai istennel! A jehovai isten egy alacsonyabb rangú anyagi entitás, a Forrás viszont egy tudatos energia, Aki minden élő és élettelen anyagban létezik, így bennünk, emberekben is!
2015. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%
Én nem vagyok jehovista, úgyhogy bocs, de kívülről nézve az a közös nevező a jehovisták és az iszlám között, hogy egyik szerint sincs Istennek Fia, csak teremtményei, így legfeljebb tiszteletbeli, vagy fogadott fiai vannak Istennek.Ez szöges ellentétben áll a Bibliával.
2015. febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
2-es! A Forrásnak (a Teremtőnek) valóban csak teremtései vannak, nem fiai és lányai. Egy fa, egy szikla is a Teremtő teremtései, ezek sem fiai és nem lányai.
2015. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

szia



Mi-- ellentétben a hozzá szólóval,-- Isten fiának fogadjuk el Jézust

és ugyanakkor megváltónak messiási királynak, de nem tartjuk a Teremtő Istennek, Jézus kapott hatalmat Jehovától, de nem lett belőle Teremtő Isten csak egy időre Istent képviselő hatalom az övé


de a kérdésedre a válasz:


A muszlimok úgy hiszik, hogy vallásuk azoknak a kinyilatkoztatásoknak a tetőpontja, amelyeket a hűséges zsidók és az első keresztények kaptak

Azonban tanításaik néhány pontban eltérnek a Bibliától, bár mind a Héber, mind a Görög Iratokból idéznek a Qurʼān-ban.


Ahhoz, hogy a muszlimok hitét jobban megértsük, tudnunk kell: hogyan, hol és mikor vette kezdetét ez a vallás.


a hit 6 alappilléréből amit ők vallanak a következőkben értünk egyet.


Az isteni könyvek: Tóra, Evangéliumok, Zsoltárok, Ábrahám tekercsei,

összes halott fel lesz támasztva a sírból


A Qur’ān és a Biblia

„Leküldötte reád [ó próféta] az Írást az Igazsággal ama [kinyilatkoztatások] bizonyságaképpen, amik előtte voltak. Leküldötte a Tórát és az Evangéliumot korábban útmutatás gyanánt az embereknek” (szúra 3:3, 4 S. R.).

„A Korán szinte valamennyi történelmi beszámolójának megvan a bibliai párhuzama . . . Ádám, Noé, Ábrahám (mintegy hetvenszer kerül említésre huszonöt különböző szúrában, nevét a 14. szúra címe is tartalmazza), Ismáel, Lót, József (neki szentelték a 12. szúrát), Mózes (akinek a neve harmincnégy különböző szúrában fordul elő), Saul, Dávid, Salamon, Illés, Jób és Jónás (akinek nevét a 10. szúra viseli). A teremtés történetére és Ádám bukására ötször, a Vízözönre nyolcszor és Szodomára is nyolcszor történik utalás. A Qurʼān több hasonlóságot mutat a Pentateuchusszal, mint a Biblia bármely más részével . . .

Az Újszövetségből csupán Zakariás, Alámerítő János, Jézus (ʽĪsa) és Mária fordul elő . . .

A Qurʼān és a Biblia beszámolóinak . . . összehasonlító tanulmányozása . . . nem mutat szó szerinti szoros kapcsolatot [nincs szó szerinti idézet]” (History of the Arabs).

2015. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ. Beszélgettem utcán álló tanukkal, és azt mondták nekem, hogy ha pl valaki beteg, és annak a meggyógyulásáért imádkoznak, akkor ezt az imát Jézushoz intézik, miközben azt vallották, hogy csak egy Isten van, és az nem Jézus.

Valóban így tesztek,és ha igen, miért?

2015. febr. 13. 12:44
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

Nem Jézus nem a Teremtő Isten.

Isten egy van és egy személyisége van maga Jézus is kijelentette.


ezért mi Istenhez imádkozunk aki a Jehova vagy Jahve tulajdon nevet adta magának, és ezért a névnek megszenteléséért tanitotta a követőit imádkozni.


Ő maga is Az Atyjához Jehovához imádkozott.


S az imát amit mondunk viszont Jézus nevében kérjük mondjuk mert Ő a közben járó Jehova és az emberek között, mert Ő a kinevezett királya jelenleg a Teremtőnek s egy időre az is marad...

2015. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
A Teremtő (a Forrás) egy tudatos energia, ami nem létezik és nem létezhet anyagi testben! Jézus a Teremtő anyagi testben megjelenő képviselője, aki tanítja a szeretetet, a jóságot, a bölcs tudást az emberek között. Mi magunk is isteni lények vagyunk, mert bennünk is ott van a Teremtő energiája, a lelkünk. A lélek egyenlő energia.
2015. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Megfogalmaznád, hogy hogyan néz ki egy ilyen ima?
2015. febr. 13. 13:24
 9/22 anonim ***** válasza:
62%

A zsidóknak az Istene adott 10 pontból álló parancsolatot Mózesen keresztül, hogy mit nem tehetnek.


A keresztényeknek az Istene (az Atya) semmit nem parancsol az embereknek, csak kér. Ezért Krisztus tolmácsolja az Atya 10 pontos kérését a keresztény embereknek, hogy mit tegyenek:


1. Kérlek ismered fel, hogy Atyád és Édesanyád vagyok Egyben.


(Míg az egyházi kereszténységben Isten kizárólag férfi, úr, addig a gnosztikus Isten Anya és Atya Egyben. A gnosztikus Isten fölötte áll a nemeknek, és van egy hím arca, és egy női arca, egy Jin, és egy Jang.)


2. Kérlek ismerd fel, hogy Te meg Én Egyek vagyunk.


(Nem azt kéri, hogy engedelmeskedj, nem azt kéri, hogy imádd, nem azt kéri, hogy higgy benne, vagy félj tőle, hanem nézz a tükörbe, és ismerd fel Őt Önmagadban.)


3. Kérlek szeress, de ne csak Engem, hanem minden Létezőt.


4. Kérlek élj Velem és Minden Létezővel harmóniában.


5. Kérlek ismerd fel, hogy a Szellem az Anyag fölött áll, és az Anyag a Szellem Teremtménye.


6. Arra kérlek, hogy élj mindig a Fényemben.


7. Arra kérlek, hogy tanulj, és törekedj a tudásra.


(Az egyházi kereszténységben a tudás, a tudásvágy bűn. Évát a Paradicsomban megbüntették, amiért a Tudás Almájából enni merészelt. Ellenben a gnózisban a Tudás erény.)


8. Arra kérlek, hogy tudásod és felismerésed által próbáld meg az emberiséget kötő láncoktól magadat megszabadítani, és a Karma forgását megtörni, hogy mielőbb hazatérhess Hozzám.


9. Arra kérlek, hogy tartsd meg a Hét Békét:

- Béke a Testeddel,

- Béke az Égi Erőkkel,

- Béke a Földi Hatalommal,

- Béke a Világmindenséggel,

- Béke az Emberiséggel,

- Béke a Hozzád tartozóiddal,

- Béke a Lelkeddel


10. Arra kérlek, becsüld meg ezt a gyönyörű bolygót, a Földet, és rombolás helyett csak építs rajta


Tehát arra kérlek, mindezt tartsd meg, hogy mielőbb hazatérhess Hozzám.



Gnosztikus megtisztító ima:


Tisztíts meg Engem Istenem. Tisztítsd meg Belsőmet, Külsőmet. Tisztítsd meg Testem, Lelkem, Szellemem.

Növekedjen Bennem a Fény, hogy fáklyává lehessek. Had legyek Láng, hogy mindent Önmagamban, és Magam körül is Mindent Fénnyé változtassak át.


Úgy Legyen, Ámen.



Esszénus ima:


Ez az eredeti gnosztikus Miatyánk, arámi nyelvből fordítva (Jézus arámi nyelven beszélt):


Én Atyám és Anyám, az Univerzum Szent Teremtője, Aki Bennem vagy, és Egy Vagy Velem! Tetteimmel akarom dicsőíteni a Te Neved. Országod Bennem, és Általam jöjjön létre. Akaratod, Testem és Szellemem által valósuljon meg. Testem és Szellemem mindennapi eledelét add meg nekem ma, és bocsásd meg az Én vétkeimet, miképpen Én is megbocsájtok Önmagamnak és Minden Létezőnek a tévedéseiért. És Angyalaid által vezess Engem a Felismerés, a Tudás útjára, mert Tiéd az Univerzum, mert Te vagy a Szeretet, Te vagy a Fény, és Egy vagy Velem Mindörökké. Úgy Legyen, Ámen.

2015. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

6-os!

Jézus nem Jehovához imádkozott! Hanem Abbához, a saját istenéhez! A korábbi, 1400-as évekbeli bibliák azt írták, hogy Abbához imádkozott! A mostani hazug bibliák már átírták Jehovára. Miféle biblia az, amelyiket csak úgy átírosgatnak, meghamisítanak aszerint, kinek milyen a vallása, vagy miféle vallási érdeke fűződik hozzá?!

2015. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!