Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nekem mindegy Isten, Krisna,...

Nekem mindegy Isten, Krisna, Allah vagy Jah Nálam ott van minden fában, fűben, kőbe Benned bennem ne féld őt. MIT JELENT EZ?

Figyelt kérdés
2015. febr. 14. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a teremtő és a teremtett világ nem két elkülönült dolog, hanem egy és ugyanaz. Tehát nevezd is bárhogy a teremtőt, a létezését a világon keresztöl tapasztalhatod meg. Magyarul isten nem egy tőled független entitás, akiben addig nem hiszel, amíg meg nem nyilvánul előtted, hanem ott van a szemed előtt a világ képében.
2015. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a panteista világszemlélet.
2015. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az mit jelent? a panteista
2015. febr. 16. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


erről beszéltem az első hsz-ben

2015. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt hogy mi Istennek nevezzük, a hinduk Krisnának, és minden más másnak nevezi....

De akiről beszélünk nem uralkodik felettünk, hanem ott van mindenhol, még bennünk is, ezért ne féljünk Istentől, hiszen nem felettünk áll, hanem mindenben benne van ami élő.

2015. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!