Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » SOS! Mit kell mondani hamvazás...

SOS! Mit kell mondani hamvazásnál, mikor megkapod a keresztet a homlokodra?

Figyelt kérdés
3 éve tértem meg, katolikus vagyok, és sose mertem kimenni, mert nyuszi vagyok és nem tudom mit kell mondani. (nem voltam elsőáldozó, így nekem ez nagy újdonság) Holnap szeretnék erőt venni magamon, kérlek segítsetek!
2015. febr. 21. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
29%

Ámen és keresztet kell vetni asszem.

Fel a fejjel, menni fog! Az Úr áldjon meg!

2015. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
A pap azt fogja mondani, hogy "Emlékezz ember, porból lettél és porrá leszel" (legalább is nálunk ez szokott lenni, de tudom, hogy van, ahol más), de közben már rajzolja is a keresztet, te meg a végén azt mondod, hogy "Amen". És mész is vissza a helyedre.
2015. febr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Őszintén fogadd, ez a lényeg.

És ez meg is van, ha már így megkérdezted :)


Csak így tovább, és ne legyél nyuszi. Vagy lehetsz nyuszi is, az sem baj, nyugodtan be is vállalhatod. Elindultál az utadon, és ez nagyon jó. Így tovább...


(Zárójelben hozzáteszem, hogy én nem vagyok katolikus, és nem is akarlak ebbe az irányba téríteni. Meg más irányba sem. De szimpi, hogy vannak döntéseid és vannak kérdéseid is. Hajrá!)

2015. febr. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!