Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovatanúi miért nem "tartózk...

Jehovatanúi miért nem "tartózkodnak a vértől"?

Figyelt kérdés

Az Ószövetségi Szentírásban benne van a tilalom,

-Ter 9,4 MTörv 12,16.23

A vallásos zsidók csak kóser módon elkészitett húst fogyasztanak, mert a többi hús tartalmaz vért.

Jehovatanúi is csak kóser húst fogyasztanak?

Ez lenne a logikus, ha komolyan vennék a tilalmat!


2010. febr. 12. 21:21
1 2 3
 21/25 Salx Narval ***** válasza:
Ez nézőpont kérdése én például szeretem a hurkát és nem tartom undorítónak.Személy szerint engem nem különösebben izgat, hogy ki mit eszik, vagy iszik és az sem, hogy mit nem.Az,hogy kinek mi az undorító, ez megint csak eléggé személyfüggő.Az viszont biztos, hogy 100%-ig nem lehet kivonni a vért a húsételekből, akármennyire véreztetik ki az állatokat.A vágóhidakon biztos, hogy még annyira sem törődnek ezzel, mint a házilag vágott állatoknál.Én csak támogatni tudok minden gyógyszert, vagy módszert, ami jobb az előzőnél.Az a lényeg, hogy mindent el kell követni a beteg életéért, egészségéért.Szerintem egy orvost senki nem vonhat felelősségre azért, mert a rendelkezésére álló, minden eszközzel életet ment.És esküszegésre sem kényszeríthető, ha van más lehetőség,pláne ha jobb, akkor jogosan kérhető.
2010. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Salx Narval ***** válasza:
Ha én orvos lennék és esetleg egy gyermek életéről lenne szó, azt hiszem én úgy kivágnám a kedves szülőket a cetlijükkel együtt, hogy a lábuk sem érné a földet.Imádkozzanak, gyónjanak engem nem érdekel,de minden lehetséges eszközzel küzdenék a gyermek életéért.Én még ekkora baromságot,nem is hallottam.
2010. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

Ők is megtesznek minden tőlük telhető lehetséges dolgot,hogy megmentsék a gyermeküket!

Egyébként ha már ott tartunk,hogy ki vágnád őket,biztos,hogy járhatnál egy ideig a bíróságra utána:azért ,mert 1:testi sértés miatt,2:vallási szabadság megsértése miatt,nem beszélve arról,hogy,hogyan mered az ő döntéseiket felül bírálni.

2010. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Salx Narval ***** válasza:
Ezt természetesen csak képletesen írtam, senkit nem bántanék.De orvosként nem venném figyelembe a kérésüket, ha azzal a gyermek életét veszélyeztetném.Engem kötne az esküm. Milyen alapon idéznének be szerinted? Itt nem a kötelesség elmulasztásáról van szó,hanem a maradéktalan betartásáról.Nincs az a bíróság aki egy orvost elítélne azért, mert megmentett egy életet, még ha a szülők ellenezték is.Ki lenne orvos szerinted, ha ezt megtennék? Hogyan számolnék el önmagammal? Azt még elfogadom, hogy a saját élete és egészsége fölött rendelkezzen valaki de, hogy más élete fölött, az már csak nagyon indokolt esetben és kizárólag a beteg érdekében és nem ellene.Én így látom ezt a dolgot.
2010. febr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam a korábbi válaszokat, mert lehet hogy eltér véleményem másokétól.

A vér az egyik legnehezebb dolog...

Pár dolog, ami segít elgondolkodtatni: kb 6 ezer éves az emberiség, de az első világháborúban kezdték el alkalmazni a vérátömlesztést, de akkor is rosszul, mivel nem ismerték a vércsoportok fontosságát. II. János Pál pápánál a merényletét követően a vérátömlesztés következtében léptek fel a gondok.

ha az emberek betartanák a szabályokat, és ha a fegyverekre költött pénzek töredékét a gyógyításra fordítanák, nem volna semmi probléma! Mű vér?

2010. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!