Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi mutat arra, hogy az utolsó...

Mi mutat arra, hogy az utolsó napokban élünk, és azok a történések nem voltak meg 2000 éve?

Figyelt kérdés
2015. febr. 27. 14:05
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
31%

@21:34


Jézusnak azok a szavai a kortársaira vonatkoznak. Ez teljesen világosan kiderül a szövegösszefüggésből. Az már egy más dolog, ha valaki kiragadja a szövegkörnyezetből azokat az igéket, és rámagyarázza a mai korra, mert olyan jól hangzik...

2015. febr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

"a beszéded azért hagy némi kivánni valót maga után, nem is értem, miért jó ilyen lealacsonyodott nyelvezetet egy embernek használni"


Persze hogy nem, mert magadat felsőbbrendűnek tartó, elvakult jehovista vagy, és nem a földön, a mai világban éled az életed, hanem az őrtornyotok diktálta mesevilágban.

2015. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

@22:02


Ott a pont, nagyon igazad van!

2015. febr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
23%

Tévedsz kedves előttem szóló.


egyáltalán nem tartom magam felsőbb rendűnek, ugyan olyan ember vagyok mint bárki a földön

Sőt Jézus azt mondta, hogy aki nagy akar lenni, az legyen mindenki szolgája.

Úgy gondolom igazán jó dolog azzal szolgálni, hogy elmondja az ember a jóhirt azoknak akik reménykednek


S az őrtorony, egy havi folyóirat mi a biblia alapján iródik.


azt hogy egy ember kulturált módon emberhez méltóan beszélgessen a felebarátjával, miért kellene a felsőbbrendűséghez csatolni?


A Bibliát nem tartom mesének, hanem útmutatónak


s bizony itt lakom és élek a földön, szintén ugyan úgy mint más, annyi különbséggel, hog nyitott szemmel igyekszem járni, és betartani azt amit Jézus kér a tanitvánaitól, követőitől.

Ha ez elvakultság, akkor tudod mit? igen elvakult vagyok, de nyugodt a lelki ismeretem mert szeretem ezt az "elvakultságot"

mivel szeretem az embereket boldoggá tesz, hogy beszélhetek valami jobbról, mint ami most van, hogy ne keseredjenek el, mert az igéreteket Jézus beteljesiti.

2015. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
20%

a másik válaszolónak, aki azt irja, hogy az első században teljesedte.


Ha ez igaz volna, akkor már Jézus királyságának kellene rég uralkodnia kedves Barátom.

2015. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
44%

@22:50-es:


Én úgy gondolom, hogy felsőbbrendűnek tartod magad. Ki is bontom neked, hogy miért. A felsőbbrendűség lényegében a Jehova Tanúi egyik speciális magatartása, ha egy egyéni Tanúra nem is jellemző ez, a szervezetre, amit szolgál mindenképpen. (Bár az ilyenek előbb-utóbb ki is lépnek onnan, mert nem osztják ennek a vallásnak többek közt az ilyen nézeteit is. Olvastam már a kiadványaitokból, ez alapján tudom, hogy mit gondoltok magatokról, hogy mit gondoltok másokról, és azokról, akik ehagynak titeket. Tudod az a baj, hogy a JT viselkedés egy tipikus Tanúnak, aki elkötelezte magát a szervezet mellett, fel sem tűnik, hogy problémás, mivel számára annyira természetessé vált a JT nézet, mivel kritikai érzéke már nincs.


Az Őrtorony folyóirat nem a Biblia alapján íródik, egyrészt azért is, mert egy átlagos JT még a Biblia keletkezését sem ismeri. Vagyis talán azt hiszi, hogy ismeri, de igazából nem. Ha megismerkedne kicsit közelebbről a bibliatudomány eszközeivel, akkor láthatná, hogy korántsem úgy vannak a dolgok, ahogy ő azt a kis álomvilágában gondolja. Az Őrtorony kiadványok egyébként, hogy pontosítsalak téged, a Bibliának egy értelmezésén alapulnak. A JT értelmezés pedig csak a JT-knek és a velük szimpatizálóknak mérvadóak, mivel nem hiteles. A Szentírás pedig valóban valamilyen szinten egy útmutató, és a "mese" jelző rá tényleg nem helyénvaló, de tény, ami tény: A Bibliában közölt információk közül sokat nem lehet megerősíteni külső forrásból, különösen igaz ez a csodás történetekre.


Egyébként pedig a probléma ott is van, amiért nincs normális önképed, hogy a Bibliát te a JT értelmezés tükrében olvasod. Így te azt gondolod, hogy a Biblia szerint éled az életed, az igazság ezzel szemben az, hogy hited az Őrtorony értelmezésén alapszik, amit elfogadsz mindenféle kételkedés nélül.

2015. febr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Sőt, jézus sosem létezett.
2015. febr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Még valami: Amit mondok, az nagyon is igaz. Semmiféle exegetikai bizonyítékot nem tudsz felmutatni arra, hogy Mt 24 próféciája tovább nyúlna az 1. századnál. Érvelésed csak azon nyugszik, a már előre eldöntött nézeteidhez próbálod igazítani a szent szöveget, tehát egy értelmezési síkban mozogsz. A Mt 24-ben Jeruzsálem pusztulásáról és előzményeiről van szó, amelyet Jézus sajátos, apokaliptikus nyelvezetben mondd el, ami nagyon jól érthető volt a kortársaknak, és érthető ma azoknak is, akik ismerik ezt a nyelvezetet. Szóval nem értem, hogy miről beszélsz, de végülis a te dolgod.
2015. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
23%

Nos akkor pontosan olvasd el a Máté 24 14-et és a 28:19, 20-at


(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.


a vég nem jött el, A zsidó rendszernek jött el a vége, nem a a világrendszernek.

Ha vége lett volna akkor már Jézus királyságának kellene már az egész földön lennie.


Jézus megsiratta a Zsidó nemzetet, hogy elveszik tőle a királyságot, vagy is nem kizárólag a test szerinti Zsidókból lesz kiválasztva a felkent keresztények a jelenések könyvében leirtak szerint.


A Máté 28:19, 20 pedig azt irja, hogy Jézus azokkal lesz a világrendszer befejezéséig, akik ezt a prédikáló és tanitványképző munkát fogják végezni


A világrendszernek nincs vége, még Sátán világának rendszere működik, Tehát nem teljesedhetett be akkorra


Sátánt pedig nem vetette még le Jézus az égből az első században, hiszen a pogánok meghatározott ideje akkor fejeződik be amikor Jézus elfoglalta a Trónját.


s ha leveti az égből Sátánt az az égben öröm forrása lesz a Földön élőknek pedig jajj kiáltással kezdődik.


A hamis vallások világbirodalma Nagy Babilon sincs még elpusztitva, mert vallások ezrei léteznek az egy imádat mellett,

Armageddon pedig pusztulást fog hozni azoknak akik nem engedelmeskedtek a jóhirnek.

S Jehova elpusztitja azokat akik a földet pusztitják.


stb stb...

Mond ha ezek mind beteljesedtek akkor miért nem Jézus uralkodik már a föld felett a jelenések mkönvében leirtak szerint, hogy lehet hogy még mindig Sátán politikája zajlik az egész földön, miközben emberek éheznek szenvednek...?

2015. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

#19:

"(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég. "


Ez pontosabban így hangzik:

"És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég."


Megint csak a ti félrefordított Bibliátok idézeteivel dobálózol. Az eredetiben semmiféle királyság nem szerepel. Ez azért lényeges, mert Ti mindenáron Jézust akarjátok királynak, miközben az eredeti Bibliában Isten országa szerepel, nem pedig királyság.


"A Máté 28:19, 20 pedig azt irja, hogy Jézus azokkal lesz a világrendszer befejezéséig, akik ezt a prédikáló és tanitványképző munkát fogják végezni "


Ez sem igaz, ezzel is csak az őrtorony butít titeket. Az eredeti Máté 28:19 és 28:20 arról szól, hogy Jézus mindazokkal lesz az idők végezetéig, akik hisznek benne. Nem azokkal, akik tanítványképző munkát fognak végezni, és egyébként sincs szó benne semmiféle világrendszer befejezéséről.

A térítői melót egyébként sem az összes önjelölt jehovistának ajánlja, hanem csak a tizenegy tanítványnak.


Ennyit rólatok, meg az állítólagosan nem félrefordított és nem átértelmezett Bibliátokról.

2015. febr. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!