Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtérés lehetősége és Júdás...

Megtérés lehetősége és Júdás levele?

Figyelt kérdés
Ha egy ember olyan állapotba kerül mint ami a Júdás levelében van. Meg tud-e térni? Elolvastam több fordítást is: EFO, Revidált Károli, SZPA, és egy bővített görög változatot és úgy látom hogy nagyon súlyos visszaesésbe kerül így az ember. Isten kihozza őt ebből a helyzetből. Lehet-e a kétszer meghalt embernek újra élete?

#kereszténység #megtérés #judás apostol levele
2015. márc. 1. 19:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Jézus nem ezt mondta, hanem azt, hogy aki a Szent Szellem ellen szól káromlást, annak sem ezen, sem a következő világban nincs bűnbocsánata, magyarul: neki annyi. A Zsidó levél hatodik fejezetében is azt mondja a Biblia, hogy lehetetlenség, hogy ismét megújuljanak a megtérésre azok, akik már egyszer megvilágosíttattak, akik megízlelték a mennyei ajándékot, részesültek a Szent Szellemből, megízlelték Isten kijelentését és az eljövendő világ erőit, és mégis elestek. Péter és Júdás víztelen kútfőknek, széltől hányatott fellegeknek, a tenger megvadult habjainak, a maguk rútságát tajtékozóknak nevezi ezeket a kétszer meghalt embereket, akiknek a sötétség homálya van fenntartva örökre.


"Mert ha az Úrnak, a megtartó Jézus Krisztusnak megismerése által a világ fertelmeit elkerülték, de ezekbe ismét belekeveredve legyőzetnek, az ő utolsó állapotuk gonoszabbá lett az elsőnél. Mert jobb volna rájuk nézve, ha meg sem ismerték volna az igazság útját, mint hogy megismervén, elpártoljanak a nekik adott szent parancsolattól. De betelt rajtuk az igaz példabeszéd [szava]: Az eb visszatért a saját okádására, és a megmosódott disznó a sárnak fertőjébe." (2Pt 2,20-22)


Ha te mindezek után azt mondod, hogy a Biblia a te álláspontodat támasztja alá, akkor nem érted, amit olvasol.

2015. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe hol van hogy nincs több esélyük?

Szòszerint,vagy akàr àtvitten..én nem olvasok ilyet

Természetesen a szentlélek szent,de nem jelenti,hogy nem lehet megtérni,és aki màr megtért,annak is lehet újra

Jézus nem azért jött,hogy elìtéljen,plàne,hogy menthetetlennek nyìlvànìtson bàrkit,még Làzàrt is megmentette...

Azt a részt kérem ahol ezt olvasod szòszerint..az igeversedben nincs!

2015. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

47 Ha valaki hallja az én beszédeimet, de nem tartja meg azokat, én nem ítélem el azt; mert nem azért jöttem, hogy elítéljem a világot, hanem azért, hogy megmentsem. 48 Aki elvet engem, és nem fogadja el az én beszédeimet, annak van ítélő bírája: az az ige, amelyet szóltam, az ítéli el őt az utolsó napon.

Jànos 12:47-48

2015. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen lehetősége lenne a továbbiakban, akinek nem bocsáttatik meg a bűne soha, hanem örök bűn terheli, vagy hogyan tér meg az, akinek lehetetlen újra megújulnia a megtérésre? Megmagyaráznád?
2015. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Szeressük egymást ***** válasza:

"Ebbe hol van hogy nincs több esélyük?"


Persze ertem a motivaciodat, de a kegyelem nem vegtelen meg itt a Foldon sem, hanem vannak hatarok, amiket ha atlepnek az emberek akkor marad a karhozat orokre. De mi sokszor nem tudjuk eldonteni, (hacsak nem szem vagy fultanui voltunk), hogy valaki elkovette-e a halalos bunt, azert irtam, hogy minden visszacsuszott emberert imadkozni kell. A halalos bun foleg a mar megtert, az igazsagot megismert emberekre vonatkozik, akik meg tudnak halni masodszorra is, nem pedig a bunben elo tudatlanokra akik amugy is a halalban vannak. Asperrimus leirta a Zsido level 6. fejezeteben a kriteriumokat, amikkel be lehet tolteni a halalos bun elkoveteset. Ez lehet Krisztus megtagadasa (hangsulyozom ez csak megtert ujjaszuletett emberek eseteben), Krisztus verenek gyalazasa, es Szent Lelek karomlasa amit Jezus kiterjesztett nem ujjaszuletett emberekre is. A farizeusoknak szerintem a kapott vilagossag merteke miatt szamittatott be orok bunnek a Szent Lelek karomlasa. Bar lehet, hogy minden emberre vonatkozik. Ezek utan jon a masodik halal, innentol a "sotetseg homalya van fentartva orokre" a szamukra. Nincs megteres. Peter es Judas levele is hasznalja ezt a kifejezest az egyenes utat elhagyo emberekre. Bovebben olvashatsz a halalos bunrol Kenneth Hagin "Gyozedelmes gyulekezet" cimu konyveben.

2015. márc. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Isten a tudatlanság idejét nézi el, nem a tudatos lázadásét. A farizeusok benne voltak az akkor elérhető szövetségben, és nem tudatlanok voltak, mint a pogányok, hanem irigyek voltak Jézusra, ezért a mögötte levő Szellemet célozták meg, hogy az embereket távol tartsák Tőle. Nincs ez ma sem máshogy. Sok vallásos ember hasonló motivációból támad sikeresebb közösségeket, és ők sem érvelnek, hanem a Szellemet kritizálják. Ez finoman szólva igen vékony jég a számukra. Isten a megmondhatója, hogy mikor lépik át azt a határt, amikor a Szent Szellem magára veszi a blaszfémiájukat és végleg leveszi róluk a kezét. Egyébként János apostol azt mondja, hogy van halálos bűn, és nem azokért kell imádkozni, akik azt elkövették. Biztos vezető a Szent Szellem. Ő egy kicsit sem pletykás. Nem mondja XY-ról, hogy ő elkövette volna a halálos bűnt. De vezet abban, hogy kiért imádkozzunk. Első sorban azokért az emberekért kell konkrétan imádkoznunk, akiket a Szent Szellem elénk hoz. Akiket nem hoz elénk, azoknál felesleges sokáig időznünk, mert nem tudunk mindenkit beimádkozni a kegyelembe, csak azokat, akik erre nyitottak. Amikor elkezdünk imádkozni valakiért, akkor érzékelhető, hogy a Szent Szellem mennyire karolja fel az imánkat. Már ha ismerjük a Szent Szellemet.
2015. márc. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Isten közel van a megtört bűnbánó szívűekhez.

Nincs olyan bűn amit Jézus nem tud megbocsátani.


2. Csak azt akarom megtudni tőletek: a törvény cselekedeteiből kaptátok-é a Lelket, avagy a hit hallásából?

3. Ennyire esztelenek vagytok? A mit Lélekben kezdtetek el, most testben fejeznétek be?

4. Annyit szenvedtetek hiába? ha ugyan hiába.

5. Annakokáért, a ki a Lelket szolgáltatja néktek, és hatalmas dolgokat művel bennetek, a törvény cselekedeteiből, vagy a hit hallásából cselekeszi-é?

6. Miképen Ábrahám hitt az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul.

7. Értsétek meg tehát, hogy a kik hitből vannak, azok az Ábrahám fiai.

8. Előre látván pedig az Írás, hogy Isten hitből fogja megigazítani a pogányokat, eleve hirdette Ábrahámnak, hogy: Te benned fognak megáldatni minden népek.

9. Ekként a hitből valók áldatnak meg a hívő Ábrahámmal.

10. Mert a kik törvény cselekedeteiből vannak, átok alatt vannak; minthogy meg van írva: Átkozott minden, a ki meg nem marad mindazokban, a mik megirattak a törvény könyvében, hogy azokat cselekedje.

11. Hogy pedig a törvény által senki sem igazul meg Isten előtt, nyilvánvaló, mert az igaz ember hitből él.

12. A törvény pedig nincs hitből, hanem a mely ember cselekeszi azokat, élni fog azok által.

2015. márc. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

De a Biblia szerint van olyan bűn, amit Jézus nem bocsát meg, a Szent Szellem káromlóinak pedig soha nem törik meg a szívük a bűnbánattól. Egyébként, ez hogyan fér bele a teológiádba?:


"Míglen szeretitek, oh ti együgyűek az együgyűséget, és gyönyörködnek a csúfolók csúfolásban, és gyűlölik a balgatagok a tudományt?! Térjetek az én dorgálásomhoz; íme közlöm veletek az én lelkemet, tudtotokra adom az én beszédeimet nektek. Mivelhogy hívtalak [titeket], és vonakodtatok, kiterjesztém az én kezemet, és senki eszébe nem vette; És elhagytátok minden én tanácsomat, és az én feddésemmel nem gondoltatok: Én is a ti nyomorúságtokon nevetek, megcsúfollak, mikor eljő az, amitől féltek. Mikor eljő, mint a vihar, az, amitől féltek, és a ti nyomorúságtok, mint a forgószél elközelget: mikor eljő ti reátok a nyomorgatás és a szorongatás. Akkor segítségül hívnak engem, de nem hallgatom meg: keresnek engem, de meg nem találnak. Azért hogy gyűlölték a bölcsességet, és az Úrnak félelmét nem választották. Nem engedtek az én tanácsomnak; megvetették minden én feddésemet. Esznek azért az ő útjuknak gyümölcséből, és az ő tanácsokból megelégednek. Mert az együgyűeknek pártossága megöli őket, és a balgatagoknak szerencséje elveszti őket. Aki pedig hallgat engem, lakozik bátorságosan, és csendes lesz a gonosznak félelmétől." (Péld 1,22-33)

2015. márc. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Sajnos vissza lehet csúszni, akkor elég nagy bajban van az ember. Isten kegyelmes és irgalmas, Kenneth E. Hagin könyvéből azt a részt olvastam, amiben egy nem csecsemő keresztény, tehát régóta hívő nő , egy pásztor és egy prédikátornak elhívott ember esett ki a kegyelemből végérvényesen, még életükben. A Biblia ír a hittől való elszakadásról, mindig érdekelt az, hogy erről tud-e az ember vagy nem.
2015. márc. 3. 13:06
 20/28 anonim ***** válasza:

Kedves Asperrimus,és tôbbiek!


Isten itt arròl beszél,aki megtagadja ôt,vagy Jézus vérét,vagy a szentlelket..ezeket alàìrom,senki nen tudja ki hogy ìtél.DE hiszem azt,hogy aki bûneit megvallja,Hiszi,hogy Jézus az atya egy,felismeri,tudatlansàgàt,lelkét megtisztìtja,felveszi a keresztet,és követ a megvàltòt az üdvözül.

Itt amit bemàsoltàl azokròl szól,akik,nem hajlandòak,kérlelhetetlenek,nem ismerik el Jézust.

Mert Jézus azt mondja bûneinket olyan mélyre veti mint a tenger,és itt minden bûnre érti!!

Ha megmenteni akar,akkor nem élvezi a bûntetést!

Azt akarja,hogy mindenki megtérjen ôhozzà térjen,ezért tart még a kegyelmi idô...azért mondja,hogy az utolsò napig lehet hozzà jönni!

Mégegyszer mondom,azoknak szòl,akik ellökik maguktòl!

Ha Jézus ezt mondja,hogy menteni akar,emberek nem mondhatnak màst!

2015. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!