Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete elfogadja a...

A Hit Gyülekezete elfogadja a magyar alkotmányt, és a benne szereplő Szent Korona tiszteletet?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy az alkotmány elfogadása feltétele volt az egyházi státusz megszerzésének.
2015. márc. 11. 21:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy emiatt rágnák a körmüket minden nap...
2015. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Pedig aláírták.
2015. márc. 11. 21:23
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Azt hallottam, minden ember magából indul ki. Ezek szerint te így éled a mindennapjaidat. Nem cserélnék veled.
2015. márc. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
Amikor a Hit Gyülekezete Egyházzá lett nyilvánítva - 1989-ben -, még nem volt szent korona, csak korona, de senki sem nevezte szentnek, csak egy szűk réteg. De ha nagyon kekec akarsz lenni, azt is kérdezhetnéd, hogy a római egyházon kívül van-e olyan felekezet, amelyik elfogadja szakrális értelemben szentnek a koronát?
2015. márc. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Szeressük egymást ***** válasza:
79%

Egy bizonyos szinkretista, a poganysaggal osszekeveredett egyhaznak sikerult a sajat, Bibliatol elidegenedett tanait tortenelmi tavlatokra beilleszteni a magyar alkotmanyba. A tobbi monoteista vallas szamara ugyanis balvanyimadasnak es pogany szokasnak minosul a szent korona kultusza. Wikipedia: "A tan misztikus áramlatai keresztény , zsidó és

muszlim szempontból bálványimádásnak is

tekinthetők, mivel olyan tulajdonságokkal,

erővel és jogokkal ruháznak fel egy tárgyat,

amelyek az egyistenhívő vallásokban csakis

Istent illetik meg."


Sámántánc a Szent

Korona körül:



[link]

2015. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy 1989-ben egyházzá lett nyilvánítva, viszont most csak akkor lehet elfogadott egyház, ha aláírta a Szent Korona tiszteletét magába foglaló nyilatkozatot!


Miért nem állt ki N.S. amellett, hogy ők bizony nem írnak alá semmit, ami ellenkezik a hitükkel?

2015. márc. 12. 21:07
 7/24 anonim ***** válasza:
68%
Úgy érted, hogy szerinted a reformátusok, az evangélikusok a baptisták, a muszlimok vagy a zsidók aláírták a korona tiszteletére vonatkozó passzust, ezért a Hit Gyülekezetének is be kellett volna állnia a sorba?
2015. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy más egyházak mit csináltak.
2015. márc. 12. 22:38
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
Ne beszélj mellé! Ha azt állítod, hogy a Hit Gyülekezete sehogy máshogy nem lehet államilag elismert egyház, csak akkor ha aláírta a korona-paktumot, akkor más államilag elismert közösség sem lehetne anélkül államilag elismert egyház, csakis akkor, ha aláírta ugyanazt. Vagyis aláírta az evangélikus, a református, a baptista egyház, karöltve a muszlimokkal és a zsidókkal. Szerinted így volt?
2015. márc. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Még hogy én beszélek mellé! A HGY-ről kérdeztem valamit, erre te elkezdesz másokra mutogatni. Mi köze van a többi egyháznak ahhoz, amit a HGY csinál?
2015. márc. 13. 22:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!