Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A progresszív (reform) Iszlám...

A progresszív (reform) Iszlám miről szól és MO-n van ilyen közöség?

Figyelt kérdés

2015. márc. 15. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A "progresszív" és a "reform" kifejezések csak a zsidó vallásnál jelentik egymás szinonimáit. Az iszlámban ezek inkább ellentétes fogalmak.


A "progresszív iszlám" ritkán használatos, de pontosan a fundamentalista szélsőségeseket jelenti.


A "reform iszlám" meg ennek az ellenkezőjét jelentené, egyfajta elvilágiasodott, szekularizált iszlámot, amely legfeljebb csak felszínes külsőségekben nyilvánul meg, de alapvetően a "liberális demokrácia" értékrendjét vallja.


Valójában ez nem egy létező irányzat az iszlámon belül, inkább csak a szekularizált nyugat ábrándozik arról, hogy az iszlám egyszer ilyen lesz. :)

2015. márc. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én azokra a muszlimokra gondolok aki vallásosak ,de maguk döntik el ,hogy mit tartanak.

Úgy mint a reform zsidóknál.

2015. márc. 15. 18:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy valami ilyesmire gondolsz. Nos sok ilyen muszlim ember van, de nem alkotnak külön irányzatot, mint a zsidó vallásban. Ők ugyanúgy valamelyik hagyományos irányzathoz tartoznak (hanafita, málikita, sáfiita, stb...) legfeljebb egyénileg változó, hogy mennyire tartják a hagyományos vallási előírásokat.
2015. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg szekta van, de ezek a szekták nem az iszlám részei. Ezeket a szektákat az emberek alapították és a szekták nevei az alapító, vagy a deviancia jellegéből adódnak.


Amiket a 3-as hozzászóló felsorolt azok vallásjogi iskolák (fiqh) és nem pedig irányzatok.


De hogy az "alapkérdésre" is válaszoljak: nincsen ilyen kifejezés hogy progresszív irányzat.

Legalábbis én nem hallottam róla.


Egy muszlimnak nem lehet saját véleménye valamiről amiről Allaah vagy a Próféta (sall Allaahu 'alayhi wa sallam) már döntött.


Itt a Qur'aan értelmezésének az angol nyelvű jelentése:


It is not for a believer, man or woman, when Allaah and His Messenger have decreed a matter that they should have any option in their decision. And whoever disobeys Allaah and His Messenger, he has indeed strayed in a plain error.


33: 36.

2015. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nem ezen a néven fut, de igen is van ilyen. Magyarországon hiába kerestem, egy követőt sem találtam. Ha tudsz angolul akkor keress rá: quranists. Én speciel ebben hiszek, de mint mondtam, az országban legjobb tudomásom szerint, egyedül vagyok ezzel :D
2015. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem.


4-es írj majd privátban! :)

2015. ápr. 18. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!