Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szcientológusok, mehetek-e...

Szcientológusok, mehetek-e auditálásra vagy képzésre az egyházban? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Sajnos évekkel ezelőtt egyszer voltam pszichiátrián, és skizofréniával diagnosztizáltak. Azóta teljesen tünetmentes vagyok és rendben van az életem, igaz a gyógyszereket szedem, amit előírtak. Ez évekkel ezelőtt történt. Nem tudom, ilyen előzményekkel mehetek auditálásra vagy képzésre? Szívem mélyén szcientológusnak vallom magam egészen fiatal korom óta. Sok szcientológia könyvet, kongresszusi anyagot elolvastam stb., csak közbejött ez az eset. Nem tudom, most már lemondhatok arról, hogy haladjak a szcientológiában vagy van esélyem, lehetőségem?

2015. márc. 19. 01:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Miért akarsz csatlakozni egy "egyházhoz", amely egyetlen célja, hogy az utolsó fillérig elvegye a pénzedet?
2015. márc. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy aki gyógyszeres kezelésen van, azt nem auditálják, mert a két módszer nem jön össze. Képzésre, tanulásra biztos lehet menni és ott meg is lehet beszélni, milyen lehetőségek vannak.
2015. márc. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha csatlakozol hozzájuk, akkor NEM szedhetsz gyógyszert, és újra beteg leszel. Ők különösen a mentális betegek ellenségei. Viszont minden pénzed elszedik majd.
2015. márc. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

A szcientológia egyik fő ellensége a pszichológia. Nem fogják tűrni, hogy az orvosok bármilyen utasítását kövesd. Nyugodtan merem állítani, hogy vissza fognak térni a tüneteid, és ennek még talán örülni is fognak ott.


"skizofréniával diagnosztizáltak"

"Szívem mélyén szcientológusnak vallom magam"


Nem vedd rossz néven, de a két állítás szorosan összefügg. El kell döntened, hogy vissza akarsz esni, vagy szeretnéd, hogy továbbra is rendben legyen az életed.

2015. márc. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A TROM állítólag az, ami egyedül is végezhető ... többet nem tudok róla.
2015. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Talán posztuláld (tudatosítsd magadban) azt, hogy a thetán nem eshet szét, nem hasítható stb.

Ha valami széteshet, hasítható stb., az még nem a thetán.


...

2015. márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem szokásom semmilyen vallás ellen agitálni, alapvetően még a szcientológia ellen sem (bár nagyon nem értek vele egyet), de a tied egy speciális eset, így kivételt teszek.

A szcientológia egyik sarkalatos pontja, hogy nagyon nagyon elleneznek MINDEN gyógyszeres pszichiátriai kezelést. Sok esetben persze igazuk van, az orvosok hajlamosak túl gyorsan felírni mindenféle szir-szart, anélkül hogy előbb más, kevésbé drasztikus módszert próbáltak volna ki, de speciel a skizofrénia azok közé a betegségek közé tartozik, ahol ELENGEDHETETLEN a tartós gyógyszeres kezelés. Ezt ott nem fogják eltűrni, függetlenül attól, h auditálásra, vagy képzésre mész hozzájuk. Le fogják tetetni veled a gyógyszereket, te pedig vissza fogsz esni. Ezt akarod?

Tudom h nehéz és fájdalmas dolog lemondani egy álomról, de sajnos néha szükséges. Ez egy olyan eset.

2015. márc. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Hagyd inkább az egész Szcientológiát.
2015. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Egyik vallást sem kedvelem különösebben a szcientológia még egészséges embereket is mentálisan beteggé tesz. Ha van egy kis csöppnyi eszed kerüld el őket, amilyen messzire tudod. Még a jehovások is jobbak náluk.
2015. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zsóka__ ***** válasza:
0%
Ameddig tudatmódosító szereket szedsz, addig nem kaphatsz auditálást. Annak megvan a módja, hogyan hagyd abba a gyógyszer szedését, hogy ne ess vissza a betegségedbe. Az is lehet, hogy a tüneteket olyan testi állapot okozza, amit például egy belgyógyász szakorvos gyógyítani tud. Azt viszont nem értem, a kérdésed miért nem valamelyik egyházban tetted fel, egy olyan személynek, aki tudja a pontos választ.
2015. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!