Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Esélyes, hogy a jövő héttől...

Esélyes, hogy a jövő héttől csatlakozni fogok a Hit Gyülekezetéhez. Véleményekre, érvekre, ellenérvekre lennék kíváncsi, mik ennek az előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés
2015. márc. 22. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Ha az szamit, ki mit gondol, akkor inkabb ne csatlakozz.

(Egy "hites")

2015. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Menj el és majd te eldöntöd ! Különben is rossz úton jársz ha előbb gyülekezethez csatlakozol és utána Jézushoz!
2015. márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Csatlakozz,ha akarsz.A Te dolgod.De én biztos,hogy nem tenném.Szerintem hamis úton járnak.
2015. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos úgy néz ki itt elég sok kommentelő nincs tisztában azzal amit ír, vagy csak pusztán rossz szándékból ír ilyeneket. A Hit Gyülekezete Magyarország legnagyobb evangéliumi karizmatikus közössége, a legjobb hely ha találkozni akarsz Jézus Krisztussal vagy szorosabbra akarod fűzni a vele való kapcsolatodat. Nagytudású Bibliatanítók vannak a Gyülekezetben, az Ige mélységeibe is nyerhetsz betekintést. A dicséret modern, nagyon jó saját dalok vannak illetve külföldi dalok fordításai. Sokan az adakozás miatt félnek a gyülekezettől pedig itt senkire nem kényszerítenek semmit. Beszélnek az adakozásról, utána te majd eldöntöd, hogy akarsz e adni vagy sem. Én például nem minden héten adakozok. Én abszolút ajánlom, nem bántam meg, hogy csatlakoztam. :)
2015. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

Ne minket kérdezz, döntsd el magad.

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc

2015. márc. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

"Sajnos úgy néz ki itt elég sok kommentelő nincs tisztában azzal amit ír, vagy csak pusztán rossz szándékból ír ilyeneket"


Te ezt honnan tudod, hogy nincsenek vele tisztában? Én pl ismerem ennek az agymosó szektának a teológiáját valamennyire, mégsem értek velük egyet, és nem ajánlom a kérdezőnek sem.


"A Hit Gyülekezete Magyarország legnagyobb evangéliumi karizmatikus közössége, a legjobb hely ha találkozni akarsz Jézus Krisztussal vagy szorosabbra akarod fűzni a vele való kapcsolatodat."


Pont ez a baj vele, hogy karizmatikus. A nagyság meg SEMMIT nem jelent. A zsidó nép nagy többsége amellett tette le a voksát, hogy Jézust feszítsék meg, ennyit a tömegről. Ott az ember pedig nem fűzheti szorosabbra Jézus Krisztussal a kapcsolatát, mivel az egész egy érzelmi vallás. Ha a kérdező is csatlakozik hozzátok, az ő vallása sem fog másra alapulni, mint az érzelmekre, semmint a tudatosságra.


"Nagytudású Bibliatanítók vannak a Gyülekezetben, az Ige mélységeibe is nyerhetsz betekintést"


Sajátos tanítók vannak ott, akik a maguk szája íze szerint magyarázzák a Bibliát. Például egy 200 évvel ezelőtti protestáns próféciamagyarázat például egészen máshogy nézett ki.


"A dicséret modern, nagyon jó saját dalok vannak illetve külföldi dalok fordításai"


Ez a modernség lényegében abban nyilvánul meg, hogy világi zenét játszanak, vallásos szövegekkel, amik következtében az ember eurófikus állapotba kerül, és elkezdi például Izraelt dicsérni.


@Kérdező


Semmi előnye nincs, csak hátránya.

2015. márc. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Előnyök, hátrányok? Most komolyan? Nem autót venni készülsz!


Ha hiszel, és a hited az egyházhoz vonz, akkor csatlakozz. Ha nem, akkor ne. Nincsenek előnyei és hátrányai. Vagy hiszel, vagy nem.

2015. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

Nekem is az a velemenyem amit az elso irt.

Az regen rossz ha masok velemenyere epited a dontesed. Meg akarsz akarsz felelni valakiknek?

2015. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Eszter121 válasza:
59%

amire számíthatsz: sok ember, sok dícséret, prédikációk,

mélyebben: bűnvallás, keresztelkesés. Még mélyebben: nem lesz privát életed, kontroll, zaklatások, elítélések, elvárások, versengés. Attól függ milyen mélyen mész bele. minél mélyebb annál nehezebb a visszaút csak erre figyelj..

2015. márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

"legjobb hely ha találkozni akarsz Jézus Krisztussal"


Jézus azt mondta, ne higgyünk annak, aki azt mondja, íme itt, vagy íme amott van a Krisztus!

2015. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!