Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkerestek a jehova tanui....

Megkerestek a jehova tanui. Egy ideje tanulmanyozom veluk abibliat stb. Lenyeg, hogy ha en a jehova tanui koze beallok akkor mit kell maskepp csinalnom, es a fizetesembol le kell e adnom nekik?

Figyelt kérdés
2015. márc. 27. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Lehúzni nem fognak szerintem.

Párszor rohangálnod kell hirdetni a világvégét, lemondani egy csomó jó dologról.

Más extra nincs benne.

2015. márc. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia !



Azért nézz utána miben lépsz be !!!



[link]


[link]

2015. márc. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Kérdezö,


a tanácsom az, hogy kérdezd meg a Tanúkat, nefélj. :)


Semmilyen tizedet, semmilyen kötelezö anyagi támogatást NEM kérnek senkitöl sem.


Söt még az adófizetö polgárok sincsennek leterhelve, mivel a tanúk sehol egyetlen országban sem kérnek az államtól anyagi támogatást.


Voltál már a királyságteremben? Ott van egy kis ládika az önkéntes adományokra. Azt ajánlom neked, hogy figyeld. Senki sem kontrolálja ki dob vagy nem dob, esetleg mennyit dob a ládikába.


Nem úgy mint egyes egyházaknál, ahol az orruk alá dugják a perselyt. :)


Azért ajánlom, hogy menjél el a királyságterembe, és figyelj.


Ne félj megkérdezni semmit sem azoktól akikkel tanulmányozod a Bibliát. Mond meg mitöl félsz.


De azt szeretném neked tanácsolni, hogy igazán magad gyözödj meg a dolgokról, vagy olvasd a hivatalos honlapunkat, rátaláltál már?


A különféle blogos, bulváros nézeteket nem ajánlom, mert sok benne a gyülölet, a hazugság, a féligazság. Csak feluszítanak.

Azért saját szemeddel gyözödjél meg. :)

2015. márc. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Ne az Ő Bibliájukat tanulmányozd, mert azt átírták a saját szájaízük szerint.

Ha belépsz közéjük, akkor csak agymosott leszel, és nem tudsz megszabadulni tőlük.


Nem hallgathatsz világi zenét, nem olvashatsz világi könyveket, csak a Bibliát és az Őrtornyot. De azt hetenként többször. Házról- házra járva kell kampányolnod.

Nem kaphatsz vért, még akkor sem, ha azzal az életed mentenék meg. Nem politizálgatsz. Csak Jehovással házasodhatsz, de házasság előtt nincs szex.

Ha mégis kilépsz közülük, akkor a családod többé nem tart veled semmilyen kapcsolatot.

Jól gondold meg, mielőtt belépsz közéjük.

2015. márc. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

No látod ez az, amit írok neked kedves kérdezö.


Én, és nagyon sokan a KÁROLI Bibliából ismertük meg az igazságot. :)


Azért ha tényleg érdekel az igazság, csakis ha megkérdezed öket, és ahogyan mondom, saját szemeddel elmégy a királyságterembe és figyelj. :)

2015. márc. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
megnyugtatlak, olvashatsz nyugodtan, nézheted a tv-t, de mint általában már normális emberek, megválogatjuk mit nézünk.
2015. márc. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Szia !


Évekkel ezelőtt Isten keresése benne volt a szívembe katona voltam ekkor 1991-1992 között kezembe kerültek Őrtorony kiadványok akkor még nem tudtam, hogy ezekkel baj van és a kályhába a helye tűzre való.

Szóval ahogy a katonaként a körletben olvasom ezeket az újságokat éreztem belsőmbe, hogy valami nincs rendjén egyik állítás ellentmond a másik állításnak zagyvaság az egész.

Pedig még megtérve sem voltam leszerelés után pár hónapra rá megtértem bemerítkeztem vízbe és Szent Szellembe számomra ma már átlátható ez egy Biblia ferdítésen alapuló téttanívásokra épülő közösség.

Nem a tagokkal van a probléma ők odaszánt, rendes emberek hanem amit képviselnek és megvezeti őket.

2015. márc. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mulder614 ***** válasza:

olyat még nem halottam hogy a fizetésből le kel adni...

nincs kötelező tized sem.

2015. márc. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

szia


csatlakozom a testvéremhez Katyhez


hogy mit kell tenned, azt a bibliai beszélgetések és tanulmányozása alatt megtudod, mert ha nem értesz vele egyet akkor nem köteleznek semmire, és abba hagyhatod a tanulmányozást, és mehetsz tovább senki nem fog megharagudni, mert ez nem kötelező,


Isten önkénteseket keres nem kéynszeritetteket.


tized, pénzgyüjtés nincs.

itt önkéntes adományok vannak, ami személyre szabott.

az egyén eldönti hogy mennyit és mikor adakozik


tisztelettel Egy Tanú

2015. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Hogy mit kell másképp csinálnod, ha tanú leszel? Az attól függ, eddig mit hogyan csináltál... Mindenesetre annyi elmondható, hogy a Biblia magas erkölcsi irányadó mértékei szerint kell élned. Fizetésedből nem kell leadnod, még csak kosarakat sem hordanak ki eléd, hogy adakozz, hanem van erre egy kijelölt rész a teremben, ahol az önkéntes adományokat gyüjtik.


Azoknak pedig ne higyj, akik azt mondják, hogy a saját szájízünkre írtuk át a Bibliát, mondjuk annyi igaz, hogy az általunk használt fordítás más, mint a többi, de ez csak attól más, hogy helyre van benne rakva rengeteg ferdítés, betoldás, amiket a tekintélyes fordítók csináltak egy-egy hamis tan védhetősége érdekében. A jw.org honlapon egyébként tájékozódhatsz minden témában, ahol a kiadványainkat online olvashatod.

2015. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!