Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztény black metál...

Ha keresztény black metál létezik, akkor keresztény viking vagy pagan metál is létezik?

Figyelt kérdés

2015. márc. 28. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Keresztény és metál nem fér meg.
2015. márc. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért nem fér meg? Mivel fér meg?
2015. márc. 28. 00:53
 3/11 A kérdező kommentje:

Engem a hideg ráz ki a huppogós elektronikus zenétől.

Komoly zenében is alig van, amire azt tudom mondani, hogy nem csak felkapott. Sőt 1-2 nyugodtabb zenétől kifejezetten zaklatott leszek egy idő után.


Akkor most nem szabad zenét hallgatnom?


Ennek a zenének pl. mi baj van az alapjával?

https://www.youtube.com/watch?v=QsGcw954aRE

(ez valami epic/atmospheric/black metal).


Csak az a baj, hogy van benne dob, vagy gitár?

Esetleg a hörgés? (a hörgés miért sátáni?)


A világ nem csak rózsaszín és szép...Szerintem.

2015. márc. 28. 00:59
 4/11 A kérdező kommentje:

Bár a kérdést azért írtam ki, mert érdekel, hogy mitől lesz valami black, pagan, vagy viking.

Nem értem, hogy miért van olyan, hogy keresztény black metál, ha pagan nem lehet.

2015. márc. 28. 01:09
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezzel van valami gond a nevén kívül? (nem metál)

https://www.youtube.com/watch?v=EOrE2Qr1FMU

2015. márc. 28. 01:27
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

A vikingek/északiak pogány (Ásatrú) nép voltak, és harcoltak is a keresztényekkel. (Lásd: a Vikingek c. sorozatban.) A pogányság pedig nem egyenlő a kereszténységgel, amint azt Te is tudod.

Személy szerint, nagyon kedvelem a pagan/viking metált.

https://www.youtube.com/watch?v=Qnbh15QUp0M

2015. márc. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kzs ***** válasza:
50%

@ Kérdező


Figyelj, nem mindegy, milyen annak a zenének a szellemisége. Hogy is mondjam: ha az a bizonyos zene a halált dicséri, akkor nem lehet keresztény. A Biblia ugyanis a halált mint ellenséget mutatja be, aminek az ítélete már elkészíttetett.


Konkrétan a balck-metalt illetően: a hörgő vagy károgó "ének" nem természetes. Te eltudnál képzelni Istent dicsérő énekeket black-metal stílusban (azzal a dübörgéssel), és károgó "énekkel"?

Én valahogy nem.

2015. márc. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Ne mondd nekem, hogy az Antestor és társai zenei élményt nyújtanak! A keresztény black metal több, mint kétes. Én nem állítom azt, amit fentebb mondtak, hogy a metál zene abszolút hallgathatatlan egy keresztény számára, de nem hiszek abban, hogy az AC/DC, az Iron Maiden, és hasonlók büntetlenül hallgathatóak. Ezek a zenekarok, és sok másik is, akiket nem ismerek, nem csupán világi zenét játszanak, hanem keresztények számára vállalhatatlan értékrendet közvetítenek, ami még akkor is hat, ha az ember nem érti a szövegét.


Más a helyzet a keresztény zenekarokkal, de én azt javaslom, ha lehetséges, nézz utána annak az együttesnek, amelyiknek a zenéjét hallgatod, ugyanis az, hogy keresztény, nem egy címke, hanem valódi tartalom, aminek a zenészek magánéletében is meg kell jelennie. Nyilván könnyebb dolgod van, ha tudsz angolul, mert pl. az Audio Adrenaline-ról nem találtam magyar leírást, de inkább őket hallgasd, mint az Antestor-féléket. Az a baj a black metállal, hogy az valójában nemcsak egy zenei stílus, hanem egy szélsőséges eszmerendszer is, torzított, és lebutított dallamvilággal, sokszor artikulálatlanul elüvöltve a szöveget, amit nem lehet a kereszténységgel ötvözni. A keresztény black metal kifejezés ugyanolyan abszurdum, mint a nemzeti kereszténység, a luxus trabant vagy a vegetáriánus tigriscápa. Ez vonatkozik a death metálra, vagy bármiféle pogány valláshoz köthető keresztény színezetű zenekarra, szerintem a viking metálra is, a felelősség azonban azé, aki hallgatja.


Egyébként van egy jó hírem: a zenei intelligencia fejleszthető. Senki sem születik úgy, hogy csak a kemény rockra, a heavy metálra, vagy egyáltalán a könnyűzenére volna szocializálva. Ezek a mindennapi élet során válnak részeivé az ember lelkivilágának. Ha az ember a megfelelő dózisban kapja egy adott műfajú zene impulzusait, előbb-utóbb kötődés fog kialakulni azzal kapcsolatban. Ha a kemény zenéhez vagy szokva, ne Bartók Bélával próbálkozzál! Én mintegy harminc év alatt jutottam el a Beatrice-től, a Rolls Frakciótól, a Kisstől, az Iron Maiden-től és hasonlóktól odáig, hogy ne kelljen köpnöm a gondolattól, hogy esetleg megismerkedjek Bartók zenéjével is, noha különösebb ingerenciát most sem érzek erre. De már hosszú évekkel ezelőtt megszerettem a komoly zenét, ami egy-két zongoradarab meghallgatásával kezdődött. Először Chopin, azután Liszt, majd Beethoven, Bach, Schumann, Mozart, de megszerettem a ragtime-ot, a bluest, a boogie-woogie-t, a jazzt is.


Én biztos vagyok abban, hogy ha találsz egy általad kevésbé preferált zenei stílusban egy-két olyan zenét, ami megtetszik, és azokat szívesen meghallgatod időnként, előbb-utóbb megjön a zenei étvágyad annak a stílusnak a többi zenéire is. Ez többszörösen megtörtént velem, úgyhogy első kézből mondom, hogy akárhány éves vagy, a zenei ízlésed változtatható, de nem egyik napról a másikra, hanem úgy, ahogyan egy növény is fejlődik, új ágakat hajt és kilombosodik.


Én azt javaslom, hogy a fentebb említett Audio Adrenaline-on kívül, hallgasd a Petra, a Skillet, a magyarok közül az Amen, a Face to Face, a Cornerstone Club és az MLP zenéjét, mert keresztény értékrendet közvetítenek. A puding próbája az evés. Hallgasd meg ezeket, és te döntsd el, hogy kell-e, vagy nem, a Youtube-on mindegyiktől többet is fogsz találni. Például:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#12:09

(01:29-es válaszoló vagyok.)


Kedvelem a metált (de nem a keresztény-jellegűeket) és némelyik komolyzenét is. Tehát, egyáltalán nem szükséges olyan hosszú időnek eltelnie, hogy valami "újat" is megszeressünk, - hanem akár - lehet egyszerre a kettőt is. Nem tudom, mi is igazán a bajod a black/pagan/viking/death metállal.

Az én zenei érdeklődésem a következőképpen alakult:

Kisgyerekkoromban: pop/elektromos zene

13-4 évesen: death/nu metal

17 évesen: komolyzene és elektromos

18 éves koromtól - folk/pagan/death/black/viking/smyphonic metal, de néha komolyzene is.

22 éves vagyok.

2015. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán látom az ellentmondást, kivéve a végső konklúziót: a kereszténységet nem lehet összeegyeztetni a black metállal, a death metállal és hasonlókkal. Ezzel lehet vitatkozni, de nekem ez a véleményem. A fentebb leírt folyamat nálam sem tartott hosszú évekig, kivéve Bartókot. Én képes vagyok egymás után bármikor meghallgatni Vivaldit, Koncz Zsuzsát, Jean Michel Jare-t, Yann Tiersent, Scott Joplint, Bachot, a Fonográfot, Ella Fitzgerald-ot, Egidio Flaminit anélkül, hogy kizökkentene egy pillanatra is a váltás. Ha a meggyőződésem megengedné, ma is hallgatnék Kisst, Iron Maident, Sex Pistolsot, de ezekkel végleg leszámoltam, ezért nem hallgatom őket.
2015. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!