Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki nem ilyen...

Van itt olyan, aki nem ilyen nevelést kapott, hanem később, önszántából vette fel a zsidó vallást?

Figyelt kérdés

Miért döntöttetek úgy, hogy felveszitek a zsidó vallást?

Milyen nem is tudom, hogy mondjam "szabályok" vonatkoznak a zsidó férfiakra és nőkre?

Hogyan tudtatok átállni erre az életmódra?

A barátok, családotok, hogyan fogadta és hogyan állt hozzá ehhez?


Én vallástalan vagyok és úgy nőttem fel, hogy a családomban (ugyan, anyám katolikus, de csak papíron) és a környezetemben nem láttam hívő, vallását gyakorló embert ezért tőlem ezek a dolgok idegenek és mindig szkeptikus voltam ezekkel kapcsolatban. Ugyanakkor olyan szempontból jónak tartom a helyzetet, hogy így van lehetőségem dönteni. Még elég fiatal vagyok és nyilván ez azért nagy döntés és a hit, az ami fontos és bennem ez nincs meg ezért, ha én felveszek egy vallást, akkor az még jóval később lesz. A magam módján én is vallásos vagyok, ha úgy vesszük, de ez nem egy vallás vagy felekezet rendszere, hanem vannak elképzeléseim és hiszek dolgokban és ezek szerint élek. Viszont elgondolkodtam azon, hogy ha választanom kellene, akkor mit tartok szimpatikusnak és egyebek, igazából a zsidó vallás számomra mindig érdekes volt, de nem tudom elképzelni és mondom, a hit lenne a lényeg, ezért csak gondolati síkon barátkoztam ezzel az ötlettel és kíváncsi vagyok, hogy akik később vették fel a vallást, ők ezt hogyan élték meg.


2015. márc. 28. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Üdv!


Te származásilag zsidó vagy?

2015. márc. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok az.
2015. márc. 28. 11:52
 3/8 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy Zsidó csak az lehet akit Ők maguk fogadnak be/vagy Zsidó származás a "feltétele".
2015. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy nem szükséges hozzá a zsidó származás viszont azt már hallottam, hogy nem könnyű "bejutni" úgymond. Ez nem térítő vallás és mivel a kilépés nem egy rövid vagy nem egy egyszerű folyamat ezért háromszor vissza kell utasítaniuk azt, aki szeretne csatlakozni. Gondolom vannak feltételek meg szertartások, egyebek, de szerintem nem kell zsidónak születni.
2015. márc. 28. 15:17
 5/8 anonim válasza:

Szia!


Az a zsidó, akit zsidó anya szült vagy betért a zsidó vallásba. A betérésnél nem számít a származás, viszont nehéz és hosszú folyamat.


Ha érdekel, akkor olvass utána a neten, nézelődj. Van többféle irányzata a zsidóságnak: ortodox, konzervatív, reform. Ezek közül tudsz választani.


Az ortodoxoknál úgy tudom kb. fél-egy évtized mire valakit betérítenek. A reform esetében is minimum 1 év. A konzervatívoknál is kb annyi, de ez mindig az adott személyen múlik.


Ha van még kérdésed, írhatsz nyugodtan akár egy rabbinak is, akár nekem is.

2015. márc. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Középút ***** válasza:

A "zsidó" elsősorban azt jelenti, hogy Juda leszármazottja. Tudni kell, hogy a mai zsidóság jó arányban bekebelezte Benjámin és részben Lévi leszármazottait is, de a többi 9 izraelita törzs szétszóródott és nincs hiteles információ hollétükről, valószínűleg teljesen bevegyültek más népek közé, és nem nehéz lemodellezni,hogy ahova elkerültek, ott a ma születők közt jelentős arányban genetikailag jelen vannak.

A zsidóság emellett nagy mennyiségben fogadott betérőket akiket prozelitáknak neveznek. A legjelentősebb prozelita csoport a kazárok, akikre királyuk erőltette a judaizmust valamikor K.u. 700-as évek körül. ( [link] )


Jézus elég lesújtóan szól a prozelita toborzásról:

Máté 23:15 Jaj nektek kétszínű írástudók és farizeusok, mert körüljárjátok a tengert és a szárazföldet, hogy egy áttérőt szerezzetek és miután sikerült, a gyehenna fiaivá teszitek magatoknál kétszerte inkább.

(áttérő=proszélütosz)


Mai gyakorlatról nincs tudomásom, pontosabban ellentmondásos információim vannak, ezért magam is kíváncsian figyelem a válaszokat.

2015. márc. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:


Üdv kérdező!


Én zsidó vagyok ( csak származásilag ).

Habár csak apai ágon.

Kereszténynek vagyok megkeresztelve ,nem tartom.

De a reform és a karaita judaizmussal "szimpatizálok".

A reformmal azért mert ők elég "lazák" . :D

Én is az vagyok.

A karaitákkal azért mert náluk nincsenek rabbinikus előírások (értsd pl: talmud,misna,halakha).

Van egy kis türk nép akiket krimi karaitáknak hívnak kb. úgy 2000 vannak.

Származásilag nem zsidók ,de viszont a vallásuk a judaizmus.

Meg még ott vannak a zsidózó székelyek és a kazárok is.


Szal sztem bárki átérhet. :) ( Persze aki akar. )

2015. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Abban ben tudok segíteni, hogy miért veszi fel valaki a zsidó vallás, én beleszülettem a córeszbe :D. Viszont ismerek betérõket, a kpözösségben nem teszünk különbséget, az ilyesmi a legnagyobb illetlenségek közé tartozik.

A hit szerint a zsidó attól zsidó, hogy az egységes zsidó lélekbõl kap egy szikrát. Viszont az ÚR, áldott Õ, kifürkészhetetlen akaratából elõfordul, hogy egy nem zsidó kapot a lelkébe egy ilyen szikrát és amikor felismeri, elkezd betérni.

Valóban nem egy rövid folymat és igaz az is, hogy a rabbinak kétszer el kell utasítania. Azért, hogy jól meggondolja, nameg, hogy menniyre szilaárd az elhatátozása.

Bõvebbet találsz zsidó honlapokon ( [link] [link] )

++++

@ # 8 tegnapelőtt 13:31, # 9 tegnapelőtt 13:32 :

Elhisszük, hogy nem vagy jobbikos, a hülyeséghez, bunkósághoz, tudatlansághoz nem kell feltétlenül jobbikosnak lenni. :)

Tudatlanságodat pl a linkelt manipulált és manipuláló propagandavideo linkelésével IS bizonyítottad. Elég szánalmas, aki nem látja ezen az ócska, sokéves propagandaanyagon, hogy a vlóságoz alig van köze. Sok hasonlót egyébként olyan anyagokból szerkesztettek össze, amiknek köze nincs a Szentfldhöz, Szíriában, Irakban, Tunéziában készïlt az eredeti. Hogy honnan tudom? Onnan, hogy nem voltam lista utánanézni. Nem kifogás, hogy nem jártál se Izraelen, se Gázában, se a Nyguati Parton, elég lett volna megbízható forrásokat olvasni, nem csak qtyqrutyot, barrikádot és hasonlókat.

Csak egy példa: a tavaly nyári gázai akció srán meghalt gázaiaknak több, mint felét NÉV ÉS LAKCÍM SZERINT azonosították, mint valamelyik fegyveres terrorszervezet tagját. ( Izzadin el Qassam Brigades - ez a hmasz katonai szárnya, ehhez taartozik a legtöbb - és a kisebbk "népi front palesztina felszabadításáért", stb ) az arabok meg azt hazudták, hogy az áldozatok háromnegyede civil.

Ezek is videok: http://www.youtube.com/watch?v=qFeOhiazxTY

https://www.youtube.com/watch?v=AQtZ9DY3MnU

Ez egy arab oldal fotója arról, ami az utóbi vidon van az utóbbi: [link]

Szóval tanulj, mielõtt nyilatkozol!

2015. ápr. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!