Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gyónást miért "erőltetik"...

A gyónást miért "erőltetik" jóformán az emberre?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ez csak a régi időkben volt így, és lehet hogy csak a filmekben ábrázolják így de láttam nem egyszer olyat, hogy egy gyerek csinált valami rosszat és az anyja kényszerítette hogy menjen el gyónni. Eleve az hogy "bánd meg" egy furcsa kérés. Az érzéseket nem lehte irányítani ahogyan arra sem lehet kérni valakit hogy szeresd ezt, utáld azt, felejtsd el azt. Felszólítómódba felesleges ilyen dolgokat tenni mert nem lehet. Más részről meg ha az a gyerek meggyón a papnál és azt mondja hogy "megbántam" és valójában nem, azzal tulajdonképpen hazudik isten előtt, szülői kényszer miatt. Ez miért jó? Ha isten tud mérges lenni, szerintem ez kiváló indok rá. És ne értsétek félre, én is hívő vagyok, (evangélikus), csak ezek a dolgok néha furcsán érintenek. Meg az is amikor valaki csak azért jár templomba mert ha nem menne el mit szólna a falu meg mert az anyja úgy tanította hogy vasárnap=templom. Az ilyen embereket egyátalán nem nevezném hívőnek. És !rengeteg! ilyen van. Én úgy vagyok hívő hogy édesapám mindíg ateista volt. Ezt csak arra fel mondom hogy nem a szülőktől kéne, hogy függjön.

2015. márc. 31. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A filmek nem a valóságot mutatják. Egyik filmben amiért az egyik elmebeteg bigott .... serdült a lánya és kerekedni kezdett, a szuka jól megverte és bezárta a szekrénybe szegény lányt, hogy imádkozzon, meg biztos bűnös a "bűn barlangjai miatt"....

Szóval ez nem a valóság.

Még azt bírom, amikor valaki azt akarja, hogy két szerelmes bánja meg, hogy szeretkezett, mert nem házasok :D

Normálisabbak ezt annyiban módosítják, hogy csak azt bánják meg, hogy még nem voltak házasok.

De mi közük hozzá? És hogy lehetne eröltetni a megbánást? Sehogy...

2015. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az ember a bűneivel saját maga számoljon el. Nem kell bűnös életmódot folytatni, és akkor nincs mit meggyónni. De ha úgy érezzük, hogy valami bűnt követtünk el, akkor bocsássunk meg saját magunknak. Mert akkor, abban a helyzetben tettünk valamit, amit akkor abban a helyzetben jónak láttunk. Ez nem bűn. De ha úgy érezzük, akkor bocsássunk meg magunknak, és akkor Isten is megbocsájt.
2015. márc. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyónást egyáltalán nem erőltetik az emberre. Ezt tudja is minden "nemhívő", aki vasárnaponként templomba jár, mert ott ezt elmondják, hogy hogyan is van a gyónás.

De te, pechedre "hívő" vagy, és ezért ezt neked sajnos nem magyarázta el senki...

:D

2015. márc. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak szól:


Az evangélikusoknál nincs gyónás. Miért magyaráznának el olyan dolgot ami nincs?

2015. márc. 31. 23:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, azon átsiklottam, hogy evangélikus vagy.

De ha ez nálatok nem téma, akkor miért nem érdeklődsz a katolikusoknál? Miért egy fikciós történetből akarsz tájékozódni?

Néhány klikk a hálón, és bőven találsz hiteles információt, első kézből.

2015. márc. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy amikor Jézus megtanította követőinek a miatyánkot, a következő kérést is belefoglalta: „bocsásd meg nekünk bűneinket, mert mi is megbocsátunk mindenkinek, aki ellenünk vétkezik” (Lukács 11:4). Igen, Isten megbocsát, ha imában hozzá fordulunk, és Jézus nevében kérjük ezt tőle Figyeld meg, hogy Jézus szavai szerint a megbocsátásnak az a feltétele, hogy mi is megbocsássunk azoknak, akik ’ellenünk vétkeznek’. Pál apostol erre emlékeztette a hittársait: „Legyetek . . . egymás iránt kedvessé, gyöngéden könyörületessé, készséggel megbocsátva egymásnak, mint ahogy az Isten is készséggel megbocsátott nektek Krisztus által” (Efézus 4:32). Ha megbocsátunk másoknak, bízhatunk benne, hogy Isten is meg fog bocsátani nekünk.Isten nem hatalmaz fel embereket arra, hogy megbocsássák az őellene elkövetett bűnöket. Ezeket egyedül ő bocsáthatja meg. A Biblia világosan kijelenti: ’Ha megvalljuk bűneinket, Isten hű és igazságos, hogy megbocsássa nekünk azokat, és megtisztítson minket minden igazságtalanságtól’ (1János 1:9). De akkor kinek kell feltárnunk ezeket a bűnöket?

Mivel egyedül Isten bocsáthat meg, neki kell megvallanunk a bűneinket.A Biblia ezt mondja: „Tanúsítsatok tehát megbánást, és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a bűneitek, hogy felüdülés időszakai jöjjenek Jehova személyétől” (Cselekedetek 3:19). Vagyis a megbocsátás nem egyszerűen attól függ, hogy elismerjük és megvalljuk-e a bűneinket, hanem attól is, hogy hajlandóak vagyunk-e felhagyni a helytelenség gyakorlásával.

2015. ápr. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Senki nem erõlteti, a filmet meg nem a valóságot mutatjàk. Egyébként már csak azèrt nem szabad erõltetni, mert a gyónàs nem is érvényes, ha nincs bünbánat. Ahogy meg a Kérdezõ is ìrta, az nem külsõ parancsra jön.
2015. ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Senki sem tökéletes, mindenki elkövet olyat amit nem lenne szabad. Az a fontos hogy később ezt ne tegyük meg újból és kérjük Istent hogy bocsáltsa meg. Ehhez viszont nincs szükséged papra. Egy papot mi jogosit fel arra hogy ember és Isten közé álljon? És azt sem tudhatja hogy Isten megbocsált vagy sem.
2015. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

MOST már nem erőltetik - normálisabb kultúrákban.

Régen kötelező volt (aki nem ment, ahhoz előbb-utóbb odament valaki) és ma is kötelező szigorúbb helyeken (néhol még Európában is, világtól elzárt helyeken).

Ahol nem erőltetik, ez ott sem az egyház érdeme, hanem a normálisabb társadalomé.

2015. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt a gyonas dolgot en sem ertem de az igaz hogy az evangelikusoknal van gyonas.Van kozosegi es magan gyonast is lehet kerni a lelkesztol...

Hogy ennek mi ertelme van...nem tudom folleg ha kotelezo...ha nem olyan mint egy pzsihologusdi szolgaltatas...Elmesz kiontod magadbol ami bant es a pszihologus probal segiteni...

Habar en ugy latom a problemat csak az egyen oldhatja meg sajat maga a pszihologus csak egy rakat penzt nyul le...

2015. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!