Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi köze van a húsvéti tojásnak...

Mi köze van a húsvéti tojásnak és nyúlnak Jézus feltámadásához?

Figyelt kérdés

Miért mondják azt hogy a tojás a feltámadó Jézust jelképezi, mikor ezek babilóniai eredetű pogány szokások?

Még nagyobb baj hogy a keresztény egyházak nem hogy tiltakoznak, de még ösztönzik is ezt.



2015. ápr. 4. 14:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%
nem bibliai tanítás, emberi hagyományok követése ez.
2015. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%
a bibliában Isten többször kifejezi, hogy nem tetszenek neki a pogány imádattal kapcsolatos ünnepek.
2015. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%

Mi köze van Jézusnak a pészah-hoz?

Mellesleg meg sem a nyuszi, sem a tojás nem árt. Sem a csibe.

Mi mindig festünk főttojást.

Locsolni csak azért nem megyek már, mert kerülük mindenkit, ha lehet.

És egyáltalán nincs olyan baromság a fejemben, hogy keresztény lányokat locsolok le vödör vízzel, mint pogány római katona.

2015. ápr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 kzs ***** válasza:
18%

@ Kérdező


Abszolút semmi.

Mint mondtad - és jól mondtad - a tojás semmilyen módon nem jelképezi a feltámadó (vagy a már feltámadt) Jézust, és az a legmegdöbbentőbb, hogy több-kevesebb sikerrel bele is magyarázták a kereszténységbe.


Azonban tévedsz, ha azt hiszed, hogy a keresztény egyházak ösztönzik ezt.

A Hit Gyülekezete pl. egyáltalán nem ösztönzi, de úgy van vele, hogy minden felekezet/közösség/egyház számára megadatott a vallásszabadság, tehát jogukban áll azt tanítani, amit.

De mint mondtam, a Hit Gyülekezete nem támogatja az efféle süket jelképeket.

2015. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
24%

Mi egyáltalán nem gondolunk a kereszténységre ilyenkor.

A kettő megfér együtt.

2015. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
95%
Szerintem ez inkább népi hagyomány, mintsem vallási.
2015. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

A húsvét eredetileg termékenységi ünnep, ezért esik egybe a tavasz kezdetével. A locsolás is a negtermékenyítést szimbolizálja, a tojás, a nyúl is a termékenységi jelkép - és már sok ezer éve, a kereszténységhez semmi köze.


(A római katonás történet, ahogy Jézus halála csak újabb keletü mese, amit a keresztény egyház próbál belemagyarázni).

2015. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
6%

Már hogy jelképezhetne egy szimpla tojás Jézust?.... Nehogymár. Vagy netalán az a kicsi nyuszi vagy a kiscsirke - szegényeket százával veszik meg és utána meg "Isten nevében" dobják ki az utcára v a wc-n húzzák le. Ez hol van benne a vallásban?... Másik dolog - mi köze a kereszténységnek illetve javítom, a magyar kultúrának az angolszász vackokhoz?... A minap bemondta a tv-arc, hogy "milyen időnk lesz hétfőn? ... Jó időben tudják-e majd keresgélni a gyerekek a tojásokat?...." Elöntött az ideg - le vagyok maradva, hogy a magyar szokásokat hidegen hagyva az angol majomkodást akarják ránk erőltetni?? Én még a vízzel való locsolással sem értek egyet (...de a tojáskeresés mindennek a legalja. Keresgessék a sajátjaikat.)

Miért ösztönzik az egyház részéről?.... Jó kérdés. Mert ők is így nőttek fel. Nagyapáik is. Ez múlt, tradíció. Poén. Mittudomén.

2015. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

Milyen szép ünnep ez, ugye?...

[link]

2015. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

"Azonban tévedsz, ha azt hiszed, hogy a keresztény egyházak ösztönzik ezt. "


Pedig ez így van. Én még nem hallottam egy keresztény egyháztól sem hogy kérte volna a híveitől hogy maradjanak távol ezektől. Teljesen beépültek a kereszténységbe, pedig egyértelműen pogány szokások, sőt szerintem egészen sátáni. Ha valaki utána néz ezek eredetének, látni fogja hogy emberáldozattól kezdve minden rossz van benne. Ezért is döbbenetes hogy senki nem szol semmit.

2015. ápr. 4. 15:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!