Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszik azt sokan hogy...

Miért hiszik azt sokan hogy keresztyénségben megváltás záloga = több jót kell tenned mint rosszat?

Figyelt kérdés
Épp hogy Jézus "befogadása" által üdvözül a lélek, ez az elsődleges. Hogy hány jó meg hány rossz dolgot cselekedett az ember az életében az igazából nem játszik mivel mindenki bűnös. Persze aki tényleg elfogadta Krisztust megváltójának, más életet is él mint azelőtt...
2015. ápr. 10. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is: nem keresztyén hanem keresztény.

másodszor: akkor vagy bűnös ha annak érzed magad. Tegyél csak jót és boldog leszel. Ennyire egyszerű...

2015. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Először is: nem keresztyén hanem keresztény."

Mindkét szó létezik, keresztyént a protestánsok mondanak, keresztényt a katolikusok. Oka hogy ez a szó a görög "Krisztust követő"-ből (krisztianosz) származik (és nem a keresztből!), amit a magyarok valamiért keresztyénnek hallottak. A katolikusok ma már keresztényt mondanak a könnyebb kiejtés miatt.


"másodszor: akkor vagy bűnös ha annak érzed magad. Tegyél csak jót és boldog leszel. Ennyire egyszerű..."

A Bibliában hol van az hogy ha nem érzem magam bűnösnek akkor nem is vagyok bűnös? Tehát ha pszichopata vagyok és megölök sok embert úgy hogy így jól érzem magam akkor nem is vagyok bűnös (persze ez sarkított példa)?

Amúgy meg nem tudok csak jót tenni, mivel mindenki (még én is) bűnös vagyok. Főleg ha beleszámítjuk hogy gondolatban is lehet bűnt elkövetni...

2015. ápr. 10. 21:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Az ostoba magyarok persze, hogy a keresztet hallották ki a krisztianoszból, mert azt sulykolták beléjük. Ma akkor is keresztényt mond 100ból 99 ember hiába ágálsz ellene.


A normális ember alapból betartja a tízparancsolat egyes pontjait, nem kell ehhez útmutatás. Aki meg nem tartja be az börtönben ül(kivéve a politikusokat).

De aktualizálom a kedvedért:

-Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem. (Ne gondold hogy máshogy nem is élhetsz, csak a 2000 éves elvek alapján)

-Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. (Nehogy írj,rajzolj vagy fess olyanról ami valójában benned van)

-Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőnszerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek. (Megbüntetlek ha nem azt gondolod amit megszabtam neked)

-Megemlékezzél a szombatról, hogy megszenteljed azt.(De vasárnap zárva legyen minden bolt, mert nehogy meg tudja venni a paraszt azt amire nincs ideje hétköznap)

- Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr a te Istened ád te néked. (Kivéve, ha olyan idejétmúlt dogmákat erőltetnek rád a szüleid amivel semmire nem mész a mai világban.)

-Ne ölj. (Egyértelmű)

-Ne paráználkodjál. (Az eredetiben: Ne légy házasságtörő.)

A szex is alapvető jog minden embernek. Ha nem kapja meg a "választott" párjától akkor máshol találja meg.

-Ne lopj. (Egyértelmű)

-Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot. (Ha igazi barát akkor terhelő bizonyságot sem teszek ellene és nem kívánom semmilyen tulajdonát, sem feleségét/barátnőjét.

2015. ápr. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező!


Ez, amit elmondasz, önámítás. Jézus pont az ellenkezőjét mondta annak, amit Te állítasz.



Máté 25

31. Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe.

32. És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől.

33. És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.

34. Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

35. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

36. Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

37. Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

38. És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

39. Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

40. És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

41. Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.

42. Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

43. Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

44. Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked?

45. Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg.

46. És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.



Mi alapján leszel megítélve? A tetteid alapján. Nem aszerint, hogy hányszor mész a gyülibe, vagy milyen kaját eszel, vagy melyik napot hogyan tartod meg, vagy hogyan hívod Istent. Jézus szerint a Bibliában olvasottak alapján, nem.

2015. ápr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a bemásolt szövegeidet.

Csak a te gondolataidra válaszolnék.

"Mi alapján leszel megítélve? A tetteid alapján."

Ezt írtam én is: Tegyél csak jót és boldog leszel.

Ezen kívül nincs más csak szájtépés. Mit nem lehet ezen érteni??

2015. ápr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként a buddhizmus áll hozzám a legközelebb mint vallás, amely megengedi hogy úgy értelmezzem a világot ahogy én akarom és mégis igaz lesz. Nem akarja megszabni hogy mit érezhetek és gondolhatok. Ezért én sem mondhatom meg neked, hogy mit gondolj csak próbálok észérvekkel hatni. De nyilván ez kevés.
2015. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Büdös jó embernek lenni. Jobb Jézus nevében bűnözni. Nem kell jót tenni, tehetsz rosszat, csak mondjad, hogy Jézus.
2015. ápr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az emberek kedves kérdezö sok mindent hisznek.


Mit jelent befogadni Jézust? Vajon értik-e ezt az emberek tényleg? Azt hiszik, hogy hogy Jézust kell imádaniuk? Biztos, hogy jól megértették?


Jézus maga ezt mondta: János 17:3: "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenröl, és arról akit elküldtél a Jézus Krisztusról."


A megmentéshez szükséges elöször is az Atyát ÉS a Fiát megismernünk.


Ki az Atya? Ki a Fiú? Nem az a lényeg, hogy mit mond a tradíció, vagy az egyházi dogma, hanem mit mond az Isten Szava a Biblia.


Igen, mindenki bünös. Életfontosságú különbséget tenni a szándékos és a tökéletlenségünkböl eredö bünök között.

A szándékos bün más kategóriába tartozik. Ezt még a világi törvény is szigorúbban itéli. /Példa: véletlen vagy tervezett gyilkosság/

Pál apostol egyszer leírta, milyen harcot vív a saját tökéletlen testével. Róma 7:19-24


Tudta, hogy a Jézus Krisztus váltságáldozata alapján vannak a tökéletlenségböl eredö bünjei megbocsájtva.

2015. ápr. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem cselekszik jót, az azt bizonyítja, hogy Krisztust sem fogadta be, bármit is állít magáról.
2015. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!