Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a 666?

KZitus kérdése:

Mit jelent a 666?

Figyelt kérdés

Van itt egy kedves Lucifer, akinek a nevében benne van ez a szám.

Mit tudtok róla, mit jelenthet a szám (666)?



2015. ápr. 24. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
A 666-os szám a Bibliában a „Fenevad” jele.
2015. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Anno ezt a jelképet - a 666-ot és a Fenevad nevet - Alexander "Aleister" Crowley brit író, költő, filozófus használta. Természetesen azért, hogy felhívja magára a figyelmet. Kicsit se volt szerény fickó...:-) Kapott is érte hideget-meleget, sokszor be is perelték. De neki jó volt, mert ismertté vált általa.

Manapság meg azért szokták használni, hogy hangsúlyozzák vele, hogy Ők márpedig nem szeretik a keresztény (és egyéb más) felekezeteket - ki ilyen, ki olyan okból.

2015. ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
VICARIVS FILII DEI
2015. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
érdekes a srác, mert szerintem nem sátánista, lehet, csak azért utazik ilyen névvel ,emrt érekelte, mennyire akadnak amdj ki rajta az emberek :D Amúgy meg sokszor kirakják magukra emberek különösebb tartalom nélkül "vagánykodásból"
2015. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as: köszi, már halottam erről:-) azt hiszem római számok, amelyekből kiszámítható a 666?



4-es: én is ezt tapasztaltam, ez egy tényleg "jól nevelt" Lucifer, kedves és humoros:-)


" öccccsééém ..." te szerintem tévedel. Érdekes én a válaszaaiból egészen másat szürtem le. De rólad nem tudok semmit, és a sátánizmus nem érdekel :-(


De mindenkinek köszi :-)

2015. ápr. 24. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:
leírnám, hogy akkoriban, amikor a jelenések könyve íródott, nem így nézett ki a hatos: 6 a római korban éltek az emberek, nyílván nem arab számokat használtak. azonkívűl nem is számmal van leírva, ha jól tudom.
2015. ápr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem számmal van leírva, akkor nem tök mindegy, hogy hogyan nézett ki a 6-os?


Amúgy a fogalmazás szerint teljesen mindegy, hogy számmal, vagy betűvel van leírva:


"Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat. "


"Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma 666. "


Nem tök mindegy?


De írhatom így is:


"Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma DCLXVI. "

2015. ápr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy valószínűleg, azért használja ezt a nicknevet, mert nincs semmi értelme.

Ugyanis Lucifer nem a sátán másik neve.


Sokan, hosszú ideje már, hogy az ellenséget Lucifernek nevezik. Az elnevezés jelentése fényhozó. Ez az elnevezés Ézsaiás könyvének 14. fejezetéből kiragadott, rosszul értelmezett szöveg alapján született.


Ézsaiás 14

12. Miként estél alá az égről fényes csillag, hajnal fia!?


Holott az egész fejezet Babilon királyáról szól. Egy gúnydal. A gúnydal így veszi kezdetét:

Ézsaiás 14

4. E gúnydalt mondod Babilon királya felett, és szólsz…


Babilon királya felmagasztalta magát, holott a dicsőséget az Úrnak kellett volna adnia, mivel Ő tette oda, ahol volt. De az Úr megprófétáltatta Ézsaiással, hogy véget vet az uralkodásának, és letaszítja trónjáról.


Ézsaiás nem prófétált semmit sátán ellen. Isten nem küld el embert, hogy prófétáljon egy angyal ellen.


A 666 szintén nem sátán száma, hanem egy világi hatalmat lehet vele beazonosítani. Ugyan olyan beazonosító, mint a hét hegy.


Jel 17,9

Itt az elme, a melyben van bölcseség. A hét fő a hét hegy, a melyen az asszony ül;


Ugyan arról ír.


Tehát a Lucifer666 ugyan olyan név, mintha azt mondanám, hogy "Babilónia királya, hét hegy".

Nincs értelme, és nem sértek vele senkit.

2015. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Látom, jól le lettem pontozva(2-es voltam). Ha minden sallang nélkül azt írom, hogy a 666 csak egy szám, és beteszem ezt a linket róla: [link] , akkor az megfelel már? Amúgy fenntartom Crowley bácsiról szóló véleményemet, akkor is, ha nem tetszik egyeseknek.
2015. ápr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!