Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pulyka az kóser?

A pulyka az kóser?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 30. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha rendesen vértelenítve van, és kóser módon lett levágva, akkor úgy tudom, igen. De ha nem nagyon ortodox zsidók, akkor elég, ha csak vértelenítve van. Ahogy én tudom.
2015. ápr. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Nem vagyok ortodox ,sőt vallásos se! :D

De nagyobból legalább a kóser étkezést (kasrutot) probálom azért tartani.

2015. ápr. 30. 17:54
 3/15 anonim ***** válasza:
ha nem vagy vallásos miért eszel kóserül?
2015. ápr. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"kóserül" :D


Hiszek I-tenbe ,de vannak olyan dolgok amikbe nem....

2015. ápr. 30. 18:18
 5/15 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kóser vágás. Az, hogy kivéreztetik az állatot nem kóser vágás. Minden értelmes ember kivérezteti az állatot, ugyanis, ha véres marad a hús, nagyon gyorsan romlásnak indul, illetve nehezen tarthatóvá válik tőle. A magyar paraszt ember is kivéreztette az állatot, legyen szó akár ökörről, malacról vagy csirkéről, ettől még nem lett kóser a vágás.


A kóserségnek csupán csak egyik eleme, hogy az állatnak minden vérét ki kell folyatni. Igen ez így van, de ez csak az egyik fele. A továbbiakban pedig, kell legyen olyan tálad, amibe a húst teszed és csak a húst. A tálba nem lehet soha semmikor mást tenni, csak húst és húsos ételt. A tál elmosás után sem használható más étel tárolására. A húsos tál, tejes/tojásos tál és a zöldséges tál nem tárolható együtt, mindig külön kell őket mosogatni, külön kell törölgetni és külön kell tárolni a szekrényben.


A konyhában húsos pulton zöldséget vágni nem lehet. Az eszközöket is meg kell különböztetni.


Összefoglalóan a lényeg, hogy semmilyen módon nem érintkezhet egymással még "szellemi értelemben" sem, se a hús, se a zöldség, se tejes/tojásos.


Etalon csak a tészta talán. A tészta mindháromhoz felhasználható, ám ha húsos ételnek készíted a tésztát, azt zöldségeshez nem használhatod. stb.


A három étel csak abban a tálban rakható össze, amelyikből meg is eszed. Bár vannak, akik még ott is külön tálakba rakják és úgy eszik meg 2-3 tányérból.


A zsidó néni aki ezt nekem magyarázta kb. egy fél órán át sorolta, aztán mondtam, hogy inkább hagyjuk, mer én ezt sose fogom megérteni :-)


---


Anonymus

2015. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ment a zöld pacsi! :)

2015. máj. 1. 23:45
 7/15 anonim válasza:
2015. máj. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7 - Már bocs, de ez egy nagyon, de nagyon buta videó. Tudod a manipulációnak nagyon sok változata van, és felülemelkedni rajta, illetve átlátni rajta csak tudással lehet.


A nemzeti - szocializmus ((Na)tion So(zi)alism - NaZi - Magyarul: Náci)


Szóval a nemzeti szocializmus nem a zsidó gyűlöletről szólt, soha nem szolt arról. Az emberek akkora tömegben, mint amekkora tömegben Hitler mögé álltak, soha nem léptek volna be arra a jelszóra, hogy "A német faj a felsőbbrendű, és a zsidókat ki kell irtani". Ez baromság, ilyen ideológiához senki nem csatlakozik.


Csak a XXI.-ik században vannak olyan primitív emberek, akiknek az már ideológia, meg valamiféle irányzat (izmus), hogy gyűlölik a zsidókat.


A zsidók elleni gyűlölet egy következmény volt, nem pedig maga az ok. A Nazi propaganda az oligarchia, a nagytőkések és a bankok ellen lépett fel. Jah, hogy épp véletlenül az oligarchiát, a nagytőkéseket és a bankok tulajdonosait a zsidók képezték? Hát azon kívül, hogy erről nem illik beszélni, azért valljuk be eléggé ciki is.


Ugyanakkor, ha épp eszkimókból lettek volna ezek az oligarchiák, akkor ma mindenkit ugyan ezzel a gyűlölettel leeszkimóznál? Mutatnád a videót mi? A mocskok, hogy ölik halomra a fókákat.


A butaságon a tanulás segít. Mondjuk elolvashatnád Hitler - Mein Kampf magyar nyelvű fordítását, meg úgy az NSDAP kiáltványt. És akkor értenéd, hogy a nemzeti szocializmus az nem a zsidó gyűlöletről szól.


Bár vicces, hogy Hitler e könyvében maga írta: "Lényegtelen én mit írok, az emberek úgysem olvasnak". Nagyon igaza volt.


Aztán pedig utánajárhatnál, hogy ezt a felsőbb rendű nemzet, meg kiválasztott nemzet ideológiát kik találták ki. Nem fogod elhinni.


---


Egyébként nekem is van kiválasztó rendszer a testemben, bár nem mutogatom büszkén azt, amit kiválasztottam. Szóval ennyit a kiválasztottságról.


---


Anonymus

2015. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Ahogy vesszük, úgy is lehet érteni, hogy a jó részt és ami abba nem tartozik bele, azt "dobja el". Ugye megnézi mire van igény ( víz, vér kémhatásának beállítása, ozmotikus nyomás etc.. ) és ahhoz mérten veszi, hogy mi kell és mi nem. Ezzel persze nem a beszélgetés érdemi részére reagálok, csak eszembe jutott.


Egyébként ahogy a felettem szóló kolléga is mondta, a pulyka maga, mint "hús-forrás" nem zárja ki a kóserséget, kb. ugyanazok a levágási és fogyasztási eljárásra vonatkozó irányelvek vonatkoznak rá, mint a többi állatra. Hallottam olyan verziót, ami szerint a páros/páratlan ujjhoz .. vagy valahogy az állat anatómiájához van köze egyes ágazatokban annak, hogy kóser e az állat elfogyasztása, de nem emlékszem pontosan.


Ami a "zsidózás" témakörét illeti, véleményem szerint a közmegítélés jelenlegi állása szerint aki a zsidót, mint degradáló jelzőt használja, nem tartozik az értelmiségbe,az intelligens emberek sorába. Ez alól lehet kivétel a fukar szinonimájaként használt "zsidó", mert az egy többé-kevésbé legitim sztereotípián alapuló, amolyan vicceskedésnek is felfogható, ha olyan szövegkörnyezetben, megfelelő emberek társaságában hangzik el, és körülbelül annyira kell megsértődni rajta, mint azon, ha valaki meglepődést tanúsít, amikor kiderül egy magas feketéről ,hogy nem tud kosarazni.

2015. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"A pulyka az kóser?"


Igen.


"Kóser" azt jelenti: vallási értelemben tiszta. Alkalmas arra, hogy áldozatot mutassank be vele és hogy megegyék.


A madarak legtöbbje tiszta ( kóser ), a kivételeket felsorolja a Tóra ( Mózes harmadik könyve, 11. fejezet 13 - 19. vers ), ezek között a pulyka nem szerepel, tehát kóser.


Más kérdés, hogy a belõile készült étel csak akkor kóser, ha megfelelõ módon vágták le. KÓSERVÁGÁS igenis van, Anonymus állításával ellentétben. Anonymus egyébként - mint azt számos korábbi válaszában nizomyította - elvakult zsidógyûlölõ és a zsidósággal kapcsolatos kérdésekben teljesen tudatlan, össze-vissza fecseg mindenfélét, amit gyûlölködéstõl beteges fantaziája kitalál.


A vágás akkor kóser, ha

1) a lehetõ legisebb fájdalmat okozta az ´+allatnak.

Ehhez

a) a késnek annyira élesnek kell lennie, amennyire csak lehetséges

b) metszeni kell, tehát a kést húzni, nem pedig nyomni. ha a metszõ ( heb: sajhét ) megérzi, hogy nyomta a kést, akkor az már nem kóser, eladják nem zsidóknak és másik állatot vág helyette.

2) Az állatnaak nem lehet smmilyen betegsége, régen, amikor áldozatot mutattak be, sérülése se.

3) Kivéreztetik, amint azt már mások is írták. ( Miután elvágták az állat nyakát, fejjel lefelé ló, amíg a vér kifolyik.

4) Ezután "kóserolják", ami azt jelenti, hogy

a) vízben áztatják megfelelõ ideig, hogy a vélonyabb erekben maradet vér kiázzon

( a vér evését voltaképp már Noénak megtiltotta az ÚR, áldott Õ )

b) lesózzák. Behintik sóval úgy, hogy a só teljesen ellepje és így áll megfelelõ ideig. majd leöblítik.


Ez után már kóser, meg lehet enni, miután elkészítették.


( A nem kóser állat az nem kóser, a fenti eljárástól sem lesz kóser. )


++++


A gyûlölködõ és tudatlan Anonymus miatt megint le kell írnom, hogy a választottság nem "külölegességet", nem "felsõbbrendûséget" jelent ( az Üermensch nem héber szó ), hanem azt, hogy az ÚR, áldott Õ arra választotta a zsidókat, hogy nekik ata át Tóráját ( tanítását, útmutatását ) és hogy megtartsák parancsait, mind a 613-at. Ennyi. nem több, de nem is kevesebb.


+++


Az sem igaz, hogy a nácizmusnak nem lett volna lényegs része a német, pontosabban az árja faj "felsõbbrendûsége" és a zsidógyûlölet. A "nemzeti szocializmus" alapmûvében, hitler "Mein Kampf"-jában, terjedelkmes részek foglalkoznak gyûlölködve a zsidókkal.

Az 1935-ös "nürnbergi törvények" a zsidókat megfosztották az állampolgári jogoktól ( [link] - persze, a német változatt teljesebb )


" Hitler e könyvében maga írta: "Lényegtelen én mit írok, az emberek úgysem olvasnak". Nagyon igaza volt. "


Hmm ... ezt én nem láttam a Mein Kampfban. Mindenesetre tény: több millió példányban jelent meg és fogyott el. Igaz, nem az alatt, amíg hitler a börtönben ült ( ott írta ). Persze, azt nem tudom, hogy a több millió német, aki megvette, el is olvasta-e?


+++


Akár buta a # 7-ben linkelt video, akár nem, tény, hogy az 1942. jan. 20-án tartott Wannsee konferencia jegyzõkönyve leírja az európai zsidók teljes kiirtásának pontos tervét. ( [link] - német eredeti fénymásolata: www.ghwk.de/fileadmin/user_upload/pdf-wannsee/dokumente/protokoll-januar1942_barrierefrei.pdf ; Dokumente zur Wannsee-Konferenz und zur "Endlösung der Judenfrage" - [link] - Wannsee-Konferenz - Dokumente zur Wannsee-Konferenz )


++++


" fukar szinonimájaként használt "zsidó" "


Talán. Bár az inkább a skót. ( Pl régi blödli: ha egy légy esik a skót sörébe, kiemeli és kifacsarja. )

2015. máj. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!