Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az aratás zsengéje?

Mi az aratás zsengéje?

Figyelt kérdés

A hébereknek a zsengét kellett áldoznia, de mi az?


2Móz 34,26

Földed zsengéiből az elsőt vidd fel az Úrnak a te Istenednek házába.


3Móz 23,10

Szólj Izráel fiainak és mondd meg nékik: Mikor bementek a földre, a melyet én adok néktek, és megaratjátok annak vetését: a ti aratástok zsengéjének első kévéjét vigyétek a papnak.


Nálunk egyszer van aratás, egyszerre érik be a búza. Mi a zsengélye?


2015. máj. 5. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor éppen kikel a cucc, de csak tipp.

Tehát a friss hajtás.

2015. máj. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha azt leszedem, nem lesz termés...
2015. máj. 5. 17:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor lehet arra gondol, hogy a legérettebbet, nem?
2015. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szia


A zsenge azt jelenti, hogy az első termést kellett felajánlani

zsenge mindig elsőt jelent mindenből.


Az a követelmény, hogy fel kellett ajánlani az aratás zsengéjét, kitűnő lehetőséget adott az izraelitáknak arra, hogy kifejezzék hálájukat, amiért Isten megáldotta a földjüket és a termésüket (5Mózes 8:6–10). De ami még fontosabb, a szertartásos felajánlás „az eljövendő jó dolgok árnyéka” volt (Héberek 10:1). Jézus Krisztus nem véletlenül támadt fel éppen i. sz. 33. niszán 16-án, azon a napon, amelyen fel kellett ajánlani Jehovának az aratás zsengéjét. Pál apostol ezt írta Jézusról: „Krisztus feltámadt a halottak közül, ő, aki zsengéje azoknak, akik halálalvásba merültek . . . De ki-ki a maga rendjében: Krisztus a zsenge, ezt követően azok, akik a Krisztuséi, a jelenléte idején” (1Korintusz 15:20–23). A zsengéből kötött kéve, melyet a főpap meglengetett Jehova előtt, a feltámasztott Jézus Krisztust árnyékolta elő, az első olyan személyt, aki örök életre támadt fel. Jézus így lehetővé tette, hogy az emberiség megszabaduljon a bűntől és a haláltól.

2015. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom.

Az én felfogásomban a zsenge az valami időben az első, ami még kicsi. De nem értem.

A wikiszótár szerint:

Zsenge

zsenge (főnév)

1. Legelőször megérett gyümölcs.

Zsenge a cseresznye.


2. Átvitt értelemben: bizonyos tárgyból az, ami belőle az elején lát napvilágot.

Zsengére sikerült a mű.


zsenge (melléknév)

1. Gyenge, ifjú.

Zsenge leány korában láttam utoljára.


2. Először létrejött, a többi hasonnemű között idejére nézve a legelső.


Eredet [zsenge < ómagyar: zsenge < ősmagyar: zsenege (fiatal, sarjadó) < dravida: sinna (zsenge, fiatal) < sinei (hajt, rügyezik)]


Zsenge áldozat - (a fiatal pap első miséje).


De a búza első termése nincs olyan, mert egyszer van aratás. Ahogy egyszer érik az alma is, stb. Akkor a népnek mit kellett vinnie a templomba?

2015. máj. 5. 17:46
 6/11 A kérdező kommentje:

"Szólj Izráel fiainak és mondd meg nékik: Mikor bementek a földre, a melyet én adok néktek, és megaratjátok annak vetését: a ti aratástok zsengéjének első kévéjét vigyétek a papnak. "


Ne haragudj, de nem tavasszal van az aratás.

2015. máj. 5. 17:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Az Izraeliták földrészén tavasszal is volt aratás, hiszen akkor nem irták volna le

s ez először árpa aratás volt aztán volt más termés aratása

2015. máj. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A jw tévé pont ezzel foglalkozott a májusi adásban.
2015. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A tavaszi árpa betakarítási ideje július környéke. Semmi esetre sem tavasz! Nincs olyan betakarítani való növény, amit tavasszal aratnának.


Pont a jwtv ihlette a kérdésemet. Többször zavart már ez a zsenge tavasszal dolog, de mostanra érett meg a dolog.


Aratás barátok közt is nyáron van, de nem tavasszal. A kérdésem viszont arra vonatkozik, hogy mi az az aratás zsengéje? Láttam már néhány aratást, ott elkezdik, és csinálják éjjel nappal, amíg nem végeznek. Abban ugyan semmi zsenge nincsen. Nem zsengébb az első mint az utolsó. Legalábbis, ahogy én értelmezem a zsenge fogalmát.

Tud erről valamelyikőtök valamit a tippelgetésen és a kivágom magam magyarázaton kívül? Kíváncsi lennék.

2015. máj. 5. 21:22
 10/11 anonim ***** válasza:

A zsidóknál , három aratás volt a mezőgazdasági évben. Az első közvetlenül a tavaszi pászkaünnep után volt; az árpaaratásból egy kévét nizán 16-án a főpap bemutatott a jeruzsálemi templomban. Ötven nappal azután mutatta be a főpap a búzaaratás zsengéjét a templomban, s azután indult csak el az aratás. A harmadik aratás a nyár végén következett, amelyet a begyűjtés ünnepe vagy sátorok ünnepe tett emlékezetessé a hetedik holdhónap, tisri 15. napjával kezdődően


A március és április hónap (amelyek körülbelül a héber niszán és ijár hónapnak felelnek meg) a „tavaszi eső” hónapjai (Zak 10:1). Ez az a késői eső, amelyre igen nagy szükség van ahhoz, hogy az ősszel elvetett mag jó termést hozzon (Hós 6:3; Jak 5:7). Ez egyben a korai aratás időszaka is; Isten megparancsolta Izrael népének, hogy niszán hó 16-án mutassa be az aratás első termését


A száraz évszak körülbelül április közepén kezdődik, de ez alatt az időszak alatt – különösen a part menti síkságon és a hegyek nyugati lejtőjén – bőséges harmatképződés biztosítja a nyári termést (5Móz 33:28). Május folyamán learatják az összes gabonát; e hónap végén kerül sor a Hetek Ünnepe (vagy Pünkösd) megünneplésére (3Móz 23:15–21). Azután pedig, amikor az időjárás már melegebb, a föld pedig szárazabb, elérkezik a szőlőfürtök érésének ideje, és megkezdődik a szőlő és egyéb nyári gyümölcsök, mint például az olajbogyó, a datolya és a füge leszüretelése (2Sám 16:1). A száraz évszak végére, a korai esők kezdetére már a föld minden termését betakarítják, azután (körülbelül október elején) megtartják a Sátrak Ünnepét (2Móz 23:16; 3Móz 23:39–43).

2015. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!