Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A biblia azt tanítja h bocsájt...

A biblia azt tanítja h bocsájtsunk meg egymásnak, szeressűk felebarátainkat. De hogy bocsájtsak meg egy olyan embernek aki csak szenvedést hoz az életembe?

Figyelt kérdés
Aki csak megaláz, hazugságokat talál ki rólam, aki kihasznál aztán elfordul tőlem, aki folyton csak bánt szavakkal, és aki nem képes elfogadni annak aki vagyok?
2015. máj. 5. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A múltat meg lehet bocsátani, de azt ne engedd, hogy a jövőben ezt tegye veled.


"aki kihasznál aztán elfordul tőlem"

A leírásod alapján soha nem is fordult feléd (csak amikor kihasznált, de nem mint (fele)barát). Nem tudom, milyen a kapcsolatod vele (barát, rokon), hagyd ott, amint lehet.

2015. máj. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mindent bele. Nem tudom, hogy hogyan lehet, de remélem, hogy sikerülni fog.


Mt 5,44

"Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket."


Hát, első körben próbálj meg imádkozni érte. Én már csináltam ilyet, ezt nem azért mondom, hogy felvágjak, hanem azért, hogy elmondjam, érdekes békességet éreztem iránta. Jót ugyan nem tudtam vele tenni, nem volt rá alkalmam, de ne rúgj bele, ha bajban van, mert akkor te sem vagy különb nála.


Sok sikert! :)

2015. máj. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kérdést tettél fel! alapvetően a Földön mindenki fejletlen élőlény még. Vannak eltérések, de bizonyos értelemben csekély csak. A sérelmeinktől nagyon rosszul érezzük magunkat. De nem emlékszünk a valódi okra. Ez minden gondunknak az okozója. Nem tudjuk, kik vagyunk valójában még...

Lassacskán csak megértjük a létezés lényegét, működését és nem okozunk önmagunknak szenvedést! Ekkor már értelmét veszti a megbocsátás.

Esetleg magunknak kell megbocsátani...

2015. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

itt van néhány hsz, amely remélem segítő,pl a 10-es

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..

2015. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A szeretet nem csupán érzelmi dolog, hanem akarati cselekvés, döntés kérdése is. Nem kell azt mondanod a kebledre, szívedre ölelve és céltáblát rakva a melled közepére hogy kérlek szúrjál hátba még újra és újra, mert annyira szeretlek és akkora melegséget érzek irántad a szívemben, amiért éppen belém rúgtál, vagy el akartál gáncsolni. De dönthetsz mellette akarattal, és imádkozhatsz érte, hogy eljöhessen számára is az a világosság, amiben annak láthatja majd a dolgokat, amik azok valójában. A rosszat, rossznak, a jót pedig jónak. Imádkozhatsz érte, hogy meg tudja hallani a lelkiismerete hangját, és elkezdhessen változni valami az életében.


"17Rosszért rosszal senkinek ne fizessetek. Törekedjetek arra, ami jó minden ember szemében. 18Amennyire rajtatok áll, éljetek mindenkivel békességben. 19Ne szolgáltassatok magatoknak igazságot, szeretteim, hanem hagyjatok teret az Isten haragjának, hiszen írva van: „Enyém a bosszú, én majd megfizetek” – mondja az Úr. 20Sőt, ha ellenséged éhezik, adj neki enni, ha szomjazik, adj neki inni. Ha ezt teszed, izzó parazsat raksz a fejére. 21Ne engedd, hogy legyőzzön a rossz, inkább te győzd le a rosszat jóval."

2015. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Megbocsátásra nincsen bevett módszer, egyszerűen csak elmúlik a haragod és kész.
2015. máj. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ezaz, a passzív agresszió a legtöbb esetben csodákra képes!
2015. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Úgy lehet könnyen megbocsátani ha elhiszed hogy az Isten igazságos és igazságosan fog ítélni.
2015. máj. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudod,más problémájában mindig okos az ember,de ezt tudom csak tanácsolni:Ha nem megy valami,ne erőltesd.Parancsra nem lehet szeretni,megbocsájtani.Megbocsájthatsz neki ugyan,de ha továbbra is ezt csinálja veled,akkor előbb-utóbb ki fog borulni a bili,mert nem vagy olyan szinten,hogy tüske nélkül megbocsáss.Beszélj vele,hogy ez neked mennyire rosszul esik,és szeretnéd,ha máshogy állna hozzád.Ha nem teszi meg,akkor meg kell szabadulni a társaságától,amennyiben lehetséges.Ha ez sikerül,pontot teszel az ügyre,és megbocsájtasz neki,nem fogod sem magadat mérgezni a béka nyeléssel,sem ő nem fog mérgezni.
2015. máj. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
nos, ezt írja a biblia: amennyire tölletek telik, minden emberrel jóban legyetek. amennyire tölletek telik...Isten nem kér töllünk lehetetlent, mert ismer minket, tudja, mire vagyunk képesek. jobban ismer minket, mint mi magunkat. Jézus szerint könnyű azokat szeretni, aki szeret minket, de eezel semmi különöset nem teszünk, mert mindenki ezt csinálja.
2015. máj. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!