Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki teremtette Istent?

KZitus kérdése:

Ki teremtette Istent?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt a kérdésst már kiírták.

Engem az érdekelne, hogy szerintetek ír-e erről a Bilia?

Mert csak úgy semmit sem kell elhinni:-)



2015. máj. 9. 10:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Az emberek.
2015. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
logikátlan, hogy a Teremtőt teremtették. a biblia szerint Ő teremtett mindent. nem volt kezdete, és nem lesz vége. erről többet nem ír a biblia, de arról igen, hogy armageddon után új tekercsek nyittatnak meg, és a tökéletessé válás után talán fel tudjuk fogni az ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre a választ.
2015. máj. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Titusztitusz ***** válasza:
Senki sem teremtette nagy valószínüség szerint...Egyszerűen csak VAN, és ennyi...Mint ahogy pl. egy körnek sincs se eleje, se vége, se kezdőpontja, se végpontja, se semmi olyan pontja, amit BÁRMI KOORDINÁTARENDSZER kezdőpontjának lehetne tekinteni...Aztán mégis "VAN"...Anélkül, hogy BÁRKI TEREMTETTE VOLNA...De mindez ugyanúgy érvényes pl. a "semmi" fogalmára is...Mi a "semmi"? Hát SEMMISE...Kell ahhoz teremtő, hogy létezzen a "semmi"? (Azaz pl. az "isten léte előtti idő és tér"...)Nem kell, mivel a "semmi" az ugye semmi,azaz egy önmagában,és örökké létező fogalom...Amit NEM KELL HOGY BÁRKI IS TEREMTSEN...Na...Valahogy ilyen elvek mentén célszerü megközelíteni Isten létét is:Senki sem teremtette, hanem egy időtlen fogalom...De ettöl függetlenül egy létező valaki-valami...
2015. máj. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
majd feltámadáskor megkérdezed :D amúgy ha Istent X teremtette, ki teremtette X-et, mondjuk Y, de akkor Y-nt ki teremtette? stb stb
2015. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Van benne logika.


Engem ez érdekelne: szerintetek ír-e erről a Bilia?

2015. máj. 9. 11:02
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es

Mi köze a feltámadásnak a kérdéshez? Látsz összefüggést?

2015. máj. 9. 11:04
 7/18 anonim válasza:
A semmi az a valami ami az által van, hogy nincs.
2015. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jelenlegi értelmi képességeink mellett, nem lehet a kérdést értelmezni, sajnos.
2015. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egy ember, aki magyarázatot keresett a dolgok eredetére és funkciójára és úgy gondolta logikus, hogy a mindenség mozgatórugója egy felhőkön ülő öregember, akit félmeztelen, repülő kisgyerekek vesznek körül.
2015. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"logikátlan, hogy a Teremtőt teremtették."


Miért lenne az? Ha faragok egy kisszéket, akkor azt Isten teremtette? NEm, azt én hoztam létre, tehát én vagyok a kisszék teremtője. Viszont ha Isten engem hozott létre, akkor Isten egy teremtőt is létrehozott a személyemben. vagyis teremtő is teremthető, ez egyáltalán nem logikátlan.

2015. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!