Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mit tudtok a...

Jehova tanúi! Mit tudtok a waldorf iskolákról illetve az antropozofiárol, euritmiáról? Stb

Figyelt kérdés
Anyukám jehova tanúja és apukámmal lakom anyukám csak azt tudja hogy ez egy másfajta iskola de én olvastam róla ezt azt és szeretnék istennek tetszeni.

2015. máj. 11. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

szia

eredetileg ez egy mozgás terápiás táncművészet, de vannak olyan elemei amik egy kissé spirituálisak, ezért ez meggondolandó.

vannak olyan mozgás terápiák, amik kizárják a spiritizmust. ennek kellene utána nézni. egyébként sokszor ezek a dolgok csak idő és figyelemelterelésre jók.

2015. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként nem értem miért nem beszéled ezt meg anyukáddal, mi sem tudunk mást mondani mint Ő.
2015. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A waldorf iskolák nem vallási iskolák. Éppúgy vannak ott keresztények, zsidók, akár buddhisták is. Nem kényszerítenek a gyerekekre semmilyen vallást, de ünneplik a katolikus ünnepköröket (karácsonyt pl.) Külön antropozófia tárgy nincs, ezt sem tanítanak a gyerekeknek. Az euritmia egy mozgásművészet, ez lehet esetleg olyasmi, ami nem egyezik anyukád álláspontjával, nem tudom, de a gyerekek ebben sem látnak mást mint betűket, amiket egész testtel lejárnak, lemozognak.
2015. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2015. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!