Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallasos emberek! Ti mit...

Vallasos emberek! Ti mit mondotok errol?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnem megkerdezni, hogy ti, vallasos emberek ( fokent kereszteny vallas) milyen kapcsolatban alltok a rock zenevel?

Azert kerdezem mert a baratom edesanyja melyen vallasos, es en meg rocker vagyok. Az lenne a gondom hogy elitel azert amit szeretek. Nem is probal felem nyitni. A baratomtol is nem egyszer hallottam hogy satanista vagyok... Pedig ez nem igaz! Allitja hogy poenbol mondja... De biztosan van vakosagalapja. Nem tudom mit tegyek. Ti mit gondoltok arrol hogy a rockerek satanistak? Es a zenejukrol? Gondolok itt Iron Maidenre, ACDC-re, Judas Priestre. En soha nem szoltam le a vallasosem embereket, es nem is tervezem, igazabol nem sok kozom van hozzajuk, ezert kerdezem ezt. Remelem senkinek nem banto a kerdes! A valaszokat elore is koszonom!

18\L



2015. máj. 21. 19:31
 1/10 anonim válasza:
nem vagyok nagy katolikus,de biztos azért mert egy kicsit durva stílus, minden rocker fekete érted? :D
2015. máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan keresztényeknek mondott emberek, akik megítélnek másokat minden marhaság miatt.


Én hívő vagyok, és rockon nőttem fel. Főleg magyarokon. Ossian, Pokolgép, Sing sing, Metallica. Ma is szeretem ezeket a zenéket. Soha nem voltam semmiféle sátánista. Egy ember nem azért szereti mondjuk a klasszikus zenét, mert sznob, henem azért, mert az tetszik neki. Nekem a rock-metal stílus jön be, így vagyok összerakva. Ennyi.

2015. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is szeretem, a rocket, metált meg mindent, ami szép vagy kellemes nekem :P


https://www.youtube.com/watch?v=Km9awcBN_zk

2015. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
arrol nem esett szó, hogy milyen a kinézeted? hogy öltözködsz? ugyanis ezeket a zenéket lehet kiskosztümben is halgatni, meg szögecse bőrkabátban is, agyonpircingezve, széttetoválva.
2015. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na jó, de akkor mi a véleményük a keresztény rockról?
2015. máj. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én keresztény vagyok és szeretem a rock zenét, bár leginkább a punk áll hozzám legközelebb, olyan koncertekre még járok is elég gyakran, szerintem nincs ebben semmi gáz, engem nem csesztette ka templomba sosem emrt pl kék volt a hajam vagy ilyesmi.


A kereszténység interkulturális vallás, és ma maikor a kultúrák már teljesen elkeveredtek és helyettük a szubkultúrák vannak, mint amilyen a rockerség is, a kereszténység interszubkulturális.

Van keresztény rockzene is a pop-rockos lazáskodástól a hörgős metal-ig

2015. máj. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 aries 2 ***** válasza:
0%
Nekem Jézus mondta az üzenetekben, hogy a rock nem Istentől való.
2015. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Előttem meg megjelent teljes isteni valójában, és azt mondta, hogy az apja volt az első rocksztár. Az agyalok csak úgy rázták a szárnyaikat, mikor játszott a színpadon nekik.
2015. máj. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A barátod édesanyjára sajnálatos módon nem az a legfőbb jellemző, hogy vallásos. A probléma az, hogy ő sajnos nem elég nyitott más dolgok befogadására, mert fél tőlük. Nem képes eldönteni, mi jó és mi nem, ezért egyszerűen mindent kizár. Ismert pszichikai jelenség. Nem lesz könnyű dolgod.
2015. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Nem vagyok sem tetovalt, sem piercinges, mindossze nehany egyutteses polom van, es szeretem a sotetebb ruhakat. Raadasul sosem mondok semmi bantot az edesanyjara nezve. Szeretnek vele jo viszonyba lenni, de szornyen nehez igy. Egyebkent nem tartom magam ostoba embernek, es nem iszom szet az agyam minden hetvegen. A Fiat sosem viszem bele rosszba. Teljesen olyan ez a helyzet, hogy en is elitelhetnem azert mert hisz Istenben. De megsem teszem...
2015. máj. 23. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!