Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hamarkodják ennyire el?

Miért hamarkodják ennyire el?

Figyelt kérdés
A gyülekezetünkben a mostani "fiatalok" (20-25 évesek) úgy vettem észre, hogy nagyon hamar eljegyzik egymást. Ismerek olyan párt, akik 4 hónap után már eljegyezték egymást és 2 olyan párt is, akik 2 hónap után eljegyezték egymást és abból az egyik pár 1 hónap múlva már összeházasodik. Én megértem, hogy nagyon szeretik egymást, de ez még nem biztos, hogy az a nagy szerelem már 2 hónap után, mert szerintem az első 2-3 hónap az még nagyon a "lángolós" korszak és csak azután jön rá az ember szerintem, hogy csak vonzódik-e a párjához és csak fellángolás volt vagy tényleg igazán szerelmesek. Mi is keresztények vagyunk a párommal, de eszünk ágában sem lett volna 2-4 hónap után eljegyeznünk egymást. 2 év után jegyzett csak el a párom, amikor már 120%-ban biztosak voltunk az egymás iránti szerelemben és tudtuk, hogy együtt akarjuk leélni az életünket. És azóta már 14 éve házasok vagyunk és van 3 szép gyermekünk.
2015. máj. 21. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Vannak akik azt hiszik, hogy rituálék után többet fog érni a szex, várni meg nem akarnak vele.

Mindenesetre azt csinálnak, amit akarnak.

Szerintem sokkal gázabb, ha valaki 30x házasodik, mint nyitott kapcsolatban él. De nem igazán érdekel ez az egész, mert nem az én hálószobám.

Választék mindig lesz bőven. Mindig lesz új meg új, aki kívül is és belül is meg fog.

Ők tudják mit miért tesznek. Én is komoly kapcsolatot akarok. De az emberek változnak.

2015. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom az okát. Nyilván õk érzik, hogy mit akarnak egymástól..

Nálunk ez a korán eljegyzés dolog annyira nem jellemzõ, mi is 2 éve vagyunk együtt a barátommal, de még nincs eljegyzés, barátnõm is 3 éve volt együtt a párjával, mikor házasodtak. De inkàbb az a jellemzõ a keresztény ismerõseim kötött, hogy 30 év körül még senkijük nincs.

2015. máj. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Érdekes válszok! Engem nem győzött meg se pro, se kontra! A kérdező, ha keresztény, akkor az az alapelv, hogy:

1Kor 7:36 36 De ha valaki úgy gondolja, hogy helytelenül jár el a szüzességével szemben — ha az túl van már a fiatalkor virágzásán, és így kell történnie —, tegye meg, amit akar, nem vétkezik. Kössenek házasságot.

Nos jó kérdés, hogy ki van túl ezen a virágzáson? Ez teljesen egyéni. Lehet, hogy egy fiatal bizonyos formában nagyon éretten gondolkodik, és testileg is érett a házasságra, de! Ha nem ismerik meg jól egymást - nálunk több hónapot is igénybe vesz, hogy könyveket tanulmányozzanak át együtt(!), és megismerjék a gondolkodásmódjukat egymásnak, és járnak ez idő alatt társaságba (kizárólag keresztény), hogy ott is megfigyelhessék leendő társuk olyan-e, mint amit valóban látnak a szerelemtől megvakulva. Erre bizony nem elég 3-4 hónap. Mondjuk, hogy egy,de 2 év talán elég. Viszont, mivel a mai világ nagyon felgyorsult az által, hogy a szexualitás központi helyre került - filmek, reklámok, humor stb. - így nem csoda, hogy az önuralommal baj lehet. Ők inkább házasságot kötnek, hogy nehogy elkövessék a paráznaságot. Ez bizony okos gondolat, ha az alapelvet tekintjük abban a tekintetben, hogy hamarosan "helytelenül jár el a szüzességével" :-) Lenne még mit írni, de szerintem ennyi elég ahhoz, hogy ha valakit bővebben is érdekel, akkor jelzi, és neki emailon eljuttatom a további kérdéseire a választ.

2015. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem csak két tűz között vannak a vallásuk-természetes igényeik között.

Beléjük van nevelve, hogy ennek ez a módja, kvázi "legalizálják" az együttlétüket ezzel az elhamarkodott lépéssel. És ha tartják ezt a szellemiséget igen könnyen eshetnek csapdába.

Mert ha kiderül, hogy együtt élni meg képtelenek, 1-2-3 év múlva kiderül, hogy "nem mégsem" akkor vagy a csendes tűrés egy életen át, vagy válnak. Előbb utóbb akkor megszívják ezt a keresztényesdit.

Nem véletlenül nevezem életidegennek ezt a metódust amit ez a vallás erőltet.

Ennek az a megoldása, hogy a vallási szempontokat száműzik a nemiségükből, és kapcsolat építéskor.

2015. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szexualitás központi helyen van, túl sem szabad becsülni mint ami, de lejjebb sem kell értékelni mint a többi emberi értéket egy pár között.

A normális szexualitás nem a fűvel fával, sem pedig az amit keresztény erkölcsként erőltetnek.

Hanem az amit nagyon sokan csinálnak! Járnak, összeköltöznek, megismerik egymást,jegyesek, összeházasodnak. (és közben szeretkeznek IS)

2015. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szp72 ***** válasza:
Lehet sokáig ismerkedni, de nem feltétlenül szükséges. Ha az alapok azonosak, s ha meg van az elszántság és az Istenbe vetett bizalom, miért ne? A szülők által összehozott házasságok is működhetnek jól, mint a bibliai időkben. Igazából úgyis csak együtt élve lehet megismerni a másikat.
2015. máj. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szp72 ***** válasza:
57%
.Dowd valószínűleg nem érti, hogy a szexuális együttlét több és mélyebb dolog, mint egy kényelmes ruha, amit időnként azért cserélgetni kell.
2015. máj. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt viszont tisztan latja hogy nem olvastad el amit irtam ;)
2015. máj. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen is, szerintem 1 év alatt ellehet dönteni, hogy mit akar a másiktól az illető. Persze a néhány honapot én is kevésnek tartom, de attól még lehet jó házasságuk.
2015. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!