Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi mennyire végeznek...

Jehova tanúi mennyire végeznek karitatív tevékenységet? Igaz hogy az egyén szintjén túl, pl szeretetszolgálatba szerveződve nem?

Figyelt kérdés

2015. máj. 25. 13:02
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
nyílván, mint ahogyan ő azt meg is tette. és te? mikor, és mennyivel támogattad legutóbb az embertársaidat?
2015. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
ma reggel 10000 forinttal, ha már így a legutóbbit kérdezed
2015. máj. 25. 14:54
 13/30 anonim ***** válasza:
Isten áldását kívánom neked. bárcsak minden ember ilyen nagylelkű lenne, mint te.
2015. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
sajnos én sem mindig tudok mindig adni ilyen nagy összeget, hála Istenek most volt rá lehetőségem
2015. máj. 25. 16:58
 15/30 anonim ***** válasza:
ne aggódj, kincsed lesz az egekben.
2015. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, a 25%-os írogató NEM Tanú, ne tévesszen meg téged.


És mi az, hogy nem írja a cikk, hogy aktív fizikai segítséget nyújtanak a Tanúk??? Akkor ez vajon mire utal:


"Copiapó városában – mely egyike azoknak a városoknak, ahol az árvíz a legnagyobb pusztítást végezte – Jehova Tanúi létrehoztak egy segélybizottságot, hogy felmérje a károkat, és megszervezze a helyreállítási munkákat."?


Vajon kik állítják helyre a károkat, melyeket elszenvedtek? Ezt mindenki elsősorban a SAJÁTJAIVAL csinálja meg, ez természetes, még a Biblia is beszél erről. Neves és világhíres segélyszolgálatot (állandó jelleggel) nem tartanak fent a Tanúk, de ez nem is elvárás a Biblia szerint. Fizikailag is segítenek a Tanúk bárkin, aki rászorul, ez MINDEN KERESZTÉNY SZEMÉLYES(!!!!) kötelessége, ehhez nem kell drága pénzen fenntartott és gyakran pénzügyi botrányba keveredő segélyszervezetet fenntartani. Főleg nem úgy, hogy közben maga az egyház, melyhez ezek a segélyszervezetek kötődnek, nem a bibliai igazságot tanítja Istenről, ezzel Istentől eltávolítják a híveket! A nemesnek tűnő tettek mögött sajnos nagyon is emberi és földi gondolkozás van. Tagadhatatlan, hogy nagy katasztrófák idején sokak életét mentik meg (mint ahogy megteszi ezt minden jó érzésű ember is), de csak fizikailag, szellemileg pedig elveszítik őket.


Elmondanám, hogy nagy katasztrófák idején a Tanúk rendszerint az elsők között és teljes szervezettséggel állnak készen és mint MINDEN felelősségteljes keresztény, sőt ember, ők is ugyanezt teszik mindenkivel, aki rászorul. Ők ezt általában nem főmunkaidőben, hivatásból teszik (kivéve ha tűzoltók, stb.), hanem keresztényi szellemben MINDIG, MINDENKIVEL, természetesen az igazságra épülő szellemi szükségletekre helyezve a hangsúlyt.


Mellesleg jegyzem meg, hogy 2001 szept. 11-én (talán még emlékeznek rá egyesek), a New York-i terrortámadás miatt életét vesztett 342 tűzoltóból több mint 30 Jehova Tanúja volt!

2015. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Ha Jehova Tanúi felnőnének az egyedül igaz "vallásról" szóló dicsekvésükhöz

Akkor a józan ész is azt kívánná, hogy szervezetként ők VEZESSÉK az összes többi hitet:


a ténylegesen igazolható bibliai jótékonyságban


az éhezők élelmezésében


a szegények megsegítésében


az árvaházakban


a kórházakban


az iskolákban


"Igen, a szegényekkel és a hátrányos helyzetűekkel való tevékeny törődés a keresztényiség egyik alapeleme." (Őrtorony, 2003. június 1., 3. old.)

2015. máj. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
mi lett az állataiddal grkaty? olyan jók voltak! vissza-vissza-vissza-vissza!!!!
2015. máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

made in grkaty:

Ezt mindenki elsősorban a SAJÁTJAIVAL csinálja meg, ez természetes, még a Biblia is beszél erről.


made in Jézus: »Menjetek el tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az Ördögnek és angyalainak készült. 42 Mert megéheztem, de nem adtatok ennem, és megszomjaztam, de nem adtatok innom. 43 Idegen voltam, de nem fogadtatok vendégszeretően, mezítelen voltam, de nem ruháztatok fel, beteg voltam és börtönben voltam, de nem viseltetek rám gondot.« 44 Akkor azok is válaszolnak, ezekkel a szavakkal: »Uram, mikor láttunk éhesnek vagy szomjasnak vagy mint idegent vagy mezítelenül vagy betegen vagy börtönben, és nem szolgáltunk neked?« 45 Akkor ezekkel a szavakkal válaszol nekik: »Bizony mondom nektek, amit nem tettetek meg e legkisebbek egyikével, azt velem nem tettétek meg.«

2015. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
81%
nem lehet állandóan a 30 testvérrel példálózni ám! ez nem ér! minden tiszteletem az övék, de meg kell kérdeznem, a többi tűzoltó milyen vallású volt?
2015. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!