Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek miért hitték el...

Az emberek miért hitték el Máriának, hogy szűz?

Figyelt kérdés
Bár még sosem hallottam, hogy valaki ezt megkérdőjelezné, számomra mégis ez a keresztény vallás legnagyobb rejtélye. Ha a barátnőm teherbe esik én meg azzal a kifogással jövök, hogy "nem én voltam, hanem a szentlélek" legfeljebb mindenki röhög egy nagyot. Miért volt az jobb Józsefnek, hogy nem vállalta fel a gyerekét, hanem inkább a szentlélekre fogta?

#kereszténység #lel_hát_ezt_komolyan_gondolják?_xD
2015. máj. 26. 15:56
1 2
 11/20 KZitus ***** válasza:

2 ezer évvel korábbi erkölcssi szinten kellene gondolkodnod, de ha nem megy, olvasni kellene a Bibliát, és elhinni, mert az Isten szava.

Miért is nem hiszel Istennek? Ezt kellene tisztáznod magaddal :-)

2015. máj. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Zitus, el kéne gondolkodni ,hogy ez a fajta "érvelés" miért nem meggyőző még sok kereszténynek sem...
2015. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem hitték el a korban sem. Ha elhitték volna, hogy Jézus Istentől jött, akkor nem feszítik keresztre. A vád ellene istenkáromlás volt, és az, hogy "Isten Fiává tette magát". Ha a zsidók nem hitték, hogy Isten Fia, és úgy gondolták, hogy egy ugyanolyan "normális módon" keletkezett ember, mint bárki.
2015. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Mulder614 ***** válasza:
mert nem is voltak szűz, hisz Jézusnak voltak testvérei.
2015. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Meg volt jövendölve, hogy Jézus meg fog születni egy szűztől. Még az időpont is le van írva a Bibliában. Persze mondhatta volna bárki, hogy szűzként megszülte Jézust, de mi értelme lett volna?
2015. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A szülésnél segédkeztek bábák, és ők mint szakértők meg tudták állapítani, hogy szűz maradt-e Mária.
2015. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

# 7 Na, egy újabb szakértő.. képzeld az ókorban nem tanítottak genetikát. Az összes közel-keleti vallásban férfi istenkép volt. Vagy tudsz nekem egy olyan ábrázolást mutatni, ahol Isten nő? Vagy ott van a szentháromság: "atya-fiú -szentlélek".


Még jobb kérdés, miért hitték el Jézusnak, hogy feltámasztotta Lázárt? Azt nehezebb elhinni, főleg, hogy Jézus analfabéta volt, én nagyon jól tudok írni-olvasni, de a feltámasztás nehezen megy.

2015. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Azért hitték szűznek, mert nem volt még nőgyógyász, aki megvizsgálta volna és tanúsíthatta volna, mi az igazság.
2015. szept. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 KZitus ***** válasza:

Kedves 12-es


Igazad van, sajnos a Biblia szava sok kereszténynek sem elég meggyőző...

2015. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
pl a tanúknak, akiknek a szellemi eledel legfőbb forrása az ... Őrtorony.
2015. szept. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!