Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Ozmium42 kérdése:

Hogyan lehet megkülönböztetni az igaz prófétát a hamis prófétától?

Figyelt kérdés
2015. máj. 30. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ez bizony könnyen kiderithető, meg kell nézni, hogy igaz e amit mondd

De vigyázni kell mert sok próféta féltékeny a másikra

2015. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, és hogy deríted ki, ha több száz vagy több ezer évvel előre prófétál? Úgy tudom, Dániel is hamarabb lett a zsidó kánon része, mint hogy a próféciái beteljesedtek. Ha meg mindenki jósolgat össze-vissza, és csak utólag kell kimazsolázni, mi volt igaz belőle, az valahogy nem az igazi.
2015. máj. 30. 18:11
 3/13 anonim ***** válasza:
Van különbség?
2015. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
akkor mondd meg a mesternek, hogy prófétáljon két hétre előre :D
2015. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Erre a választ Jézus megmondta:

"De őrizkedjetek a hamis prófétáktól, kik juhok ruhájában jönnek hozzátok, belül pedig ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek meg őket; vajon szednek-e a tövisről szőlőt és a bojtorjánról fügét? Így minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Jó fa nem teremhet rossz gyümölcsöt, sem rossz fa nem teremhet jó gyümölcsöt. Minden fa, mely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik. 20 Így hát gyümölcseikről megismeritek őket." (Máté 7:15-20)


Tehát meg kell nézni, hogy az illető valóban Istennel áll-e kapcsolatban, jó gyümölcsöket terem-e, valamint a Bibliával összhangban éli-e az életét.

2015. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jeremiás 23-ban, le van írva a lényeg.


21

Nem küldöttem e prófétákat, de ők futottak, nem szólottam nékik, mégis prófétáltak.

22

Ha tanácsomban állottak volna, akkor az én igéimet hirdették volna az én népemnek, és eltérítették volna őket az ő gonosz útaikról, és az ő cselekedetöknek gonoszságától.

23

Csak a közelben vagyok-é én Isten? azt mondja az Úr, és nem vagyok-é Isten a messzeségben is?

24

Vajjon elrejtőzhetik-é valaki a rejtekhelyeken, hogy én ne lássam őt? azt mondja az Úr, vajjon nem töltöm-é én be a mennyet és a földet? azt mondja az Úr.

25

Hallottam, amit a próféták mondanak, akik hazugságot prófétálnak az én nevemben, mondván: Álmot láttam, álmot láttam.

26

Meddig lesz ez a hazugságot prófétáló próféták szívében, akik az ő szívök csalárdságát prófétálják?

27

Akik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az ő álmaikkal, amelyeket egymásnak beszélnek, miképpen az ő atyáik elfeledkeztek az én nevemről a Baálért?

28

A próféta, aki álomlátó, beszéljen álmot; akinél pedig az én igém van, beszélje az én igémet igazán. Mi köze van a polyvának a búzával? azt mondja az Úr.

29

Nem olyan-é az én igém, mint a tűz? azt mondja az Úr, mint a sziklazúzó pőröly?

30

Azért ímé én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, akik az én beszédeimet ellopják egyik a másikától.

31

Ímé, én a prófétákra támadok, azt mondja az Úr, akik felemelik nyelvöket és azt mondják: az Úr mondja!

32

Ímé, én a prófétákra támadok, akik hazug álmokat prófétálnak, azt mondja az Úr, és beszélik azokat, és megcsalják az én népemet az ő hazugságaikkal és hízelkedéseikkel, holott én nem küldtem őket, sem nem parancsoltam nékik, és használni sem használtak e népnek, azt mondja az Úr.

2015. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
a hamis megpróbálja neked értelmezni a bibliát. az igazi pedig megkérdezi, te mit gondolsz róla.
2015. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jézus tanácsaival nem sokra mész az ószövetségi időkben... Jeremiás is meglehetősen késői próféta... és ő is próféta, róla is el kellett dönteni, hogy igaz-e, vagy nem. Lehetetlen, hogy egy hamis próféta tartja a mózesi törvényeket ("jó gyümölcsöt terem")? Jeremiás Isten nevében fenyegeti a hamis prófétákat, de tényleg így lett ez? Megtámadott-e isten hamis prófétákat, és azóta megtámadja-e őket? Napjainkban is sok van belőlük elvileg. Nem látszik, hogy a hamis prófétálásnak következménye lenne. Tehát ez alapján sem lehet eldönteni.
2015. máj. 30. 20:54
 9/13 anonim ***** válasza:
Az igaz próféta sosem téved, már ami a próféciáit illeti. Ismét: sosem. Ha egyszer is téved a próféciáit illetően, akkor a próféta hamis.
2015. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A Szent Lélek tesz bizonyságot a felkenteknek róla. Világinak nem.
2015. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!