Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves tanúk. érdekelne a...

Kedves tanúk. érdekelne a véleményetek. Egy házas személy homoszexuális cselekedetei Szentírási alapot képeznek a válásra, szabaddá téve ezzel az ártatlan félt az újraházasodásra?

Figyelt kérdés
2015. jún. 1. 14:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

szia


ha alap a válásra, akkor automatikusan az újra házasodásra is alap.

hiszen azért válhat el.Te ne voltál figyelmes, erről beszélek végig, kedves Barátom


akkor nem házasodhat valaki ha nem vált el törvényesen hanem elkülönült, ami azt jelenti, hogy elválni nincs alap de külön élni igen


Marianne

2015. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

vigyázz marianne, ki ne közösítsenek, mert cáfolod a szervezet állítását. olvasd el újra, bár szerintem elsőre sem sikerült:

Idézet Az Őrtorony 1972. január 1-i (angol) számának 31. és 32. oldalairól:


Olvasók kérdései


Egy házas személy homoszexuális cselekedetei Szentírási alapot képeznek a válásra, szabaddá téve ezzel az ártatlan félt az újraházasodásra? - U.S.A.


A homoszexualitást határozottan elítéli a Biblia, úgy mint egy olyan dolgot, amely megakadályozza, hogy az egyén Isten helyeslését élvezze. (1 Kor. 6:9, 10) Azonban azt, hogy az ártatlan társ a Szentírás szerint újraházasodhat-e miután a homoszexuális cselekedetekben bűnös társától jogilag elvált, az alapján kell meghatározni, amit a Biblia ír a válásra és az újraházasodásra vonatkozóan...


... Bár a homoszexualitás és az állatokkal való fajtalankodás undorító perverzió, egyik esetben sem szakad meg a házassági kötelék. Csak az olyan cselekedetek törik meg ezt a köteléket, amelyek egy személyt "egy testté" tesznek egy másik, ellenkező nemű személlyel, az ő törvényes házastársán kívül.


tudom, nehéz értelmezni, én is megdöbbentem rajta.

2015. jún. 2. 18:17
 13/32 anonim ***** válasza:

igazából nem akartam írni, mert nekem gyanus amit teszel,


1972...angol nyelvű? s kiragadsz belőle?

2015. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
nem, ez a teljes olvasói kérdések. egy gyülekezeti könyvtárban találtam, igaz, nem az eredetiek, hanem újranyomott, újrakötött verzió, egészen 1958-ig visszamenően, rengeteg EREDETI századfordulós kiadvány... érdemes bogarászni bennük.
2015. jún. 2. 21:05
 15/32 A kérdező kommentje:
"igazából nem akartam írni" figyelj csak: ha gyanús vagyok, nyugodtan kérdezz meg egy vént, mutasd meg az oldalt, az idézetet. és kérdezd meg, tévedtem-e, félrevezettelek-e valamiben. a felelősség így az enyém, viszont te választ kaphatsz arra, igaz-e, vagy sem. arra buzdítalak, bizonyosodj meg a fontosabb dolgokról. a mai vezető testület legnagyobb ellensége a saját, régebbi kiadványaik, véleményem szerint. mit gondolsz, miért csak 1980-ig vannak meg a kiadványok az örtorony cd-n? megmondom: 1975-re várták armageddont, nem is kicsit. ennek nyomai szinte minden addigi őrtoronyban megvannak. de ne nekem higy... bizonyosodj meg róla.
2015. jún. 2. 21:10
 16/32 A kérdező kommentje:
bocsánat, így pontos: 1975-re is várták...
2015. jún. 2. 21:12
 17/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, miért nem idézted a hiányzó részt is? Egy másik idézet W 2012-ből:


"Ha egy keresztény elválna, Írás szerint nem lenne szabad arra, hogy újra házasságot kössön. Jézus ezt mondta: „aki elválik a feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörést követ el” (Máté 19:9). A „paráznaság” magában foglalja a házasságtörést és más súlyos szexuális bűnöket is. Ha valakiben annak ellenére felmerül a válás gondolata, hogy egyik fél sem követett el szexuális erkölcstelenséget, akkor létfontosságú, hogy imával kísérve átgondolja ezt."


Itt igen általánosan hangzik a "a házasságtörés és más súlyos szexuális bűnök" kifejezés. nem hinném, hogy a homárság ne tartozna bele. De mint mondtam, jó lenne a hiányzó részt is olvasni.


Egyébként sokaknak megvannak a magyar kiadványok is abból az időből. Nem is beszélve az angol nyelvterületen élőkkel, ahol bizony semmiféle korlátozás nem volt, és számtalan testvér irodalmában megvannak a régi kiadványok. Úgyhogy a vádaskodásoddal ellentétben pontosan tudjuk, hogy voltak bizonyos témákban változások és átértékelések. A 75-ös évet is sokan, sokféleképpen várták és értékelték később, de a hivatalos Társulati állásfoglalás mindenesetre bizonyíthatóan visszafogott volt. Senki sem tagadta, hogy voltak hamis várakozások, mint ahogy korábban is voltak, és? Ki várhat el jogosan tévedhetetlenséget és csalhatatlanságot és milyen alapon? Másrészt rostának is jó volt, mert CSAK az olyanok mentek el, akik nem értették meg az igazság fejlődésének az útját és nem őszintén álltak hozzá a megmentés isteni tervéhez, időhöz kötötték a szolgálatukat és nem voltak készek kiigazítani a tévedéseiket.

2015. jún. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

"A te házasságodban talán nincs akkora baj, hogy válás fenyegetne, mégis jó, ha gondolsz Jehova véleményére. Senki sem tökéletes, ezért várható, hogy támadnak majd gondok és nézeteltérések a házasságban. De felmerülne-e benned, hogy a válás is egy lehetőség, és hogy általa könnyen megszabadulnál a bajoktól? Egy heves vita során utalnál-e a válás lehetőségére? Sokan ezt teszik, de a házassági kötelék Isten szerinti megítélése arra ösztönzi az embereket, hogy komolyabban dolgozzanak a házasságuk sikerén. Igaz, Jézus Krisztus kijelentette, hogy a válásra van egy elfogadható indok, mégpedig a paráznaság, azaz mindenfajta szexuális érintkezés a házasságon kívül. De mi volt a lényege az intésének? Ezt mondta hallgatóinak: „Amit . . . Isten közös igába fogott, senki ember szét ne válassza.” Igen, ezzel megerősítette Jehova változatlan irányadó mértékét, amelyről Malakiás úgy 450 évvel korábban írt (Máté 19:3–9)." (Jehova napja 124–125. o.)


Ez tán még egyértelműbb!

2015. jún. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
nos, ennél a szervezetnél egyáltalán nem szokatlan, hogy az olvasók kérdéseiben ír csak le valamit. emlékszel még, mi történt 1935-ben? ha nem, emlékeztetlek. 1935-ben lezárult a felkentek kiválasztása. ezt évtizedekig így tanították. stimt? van-e ezen témában változás? igen.egy 2003-as olvasói kérdésekre adott válaszban már más szerepel. pedig igen sarkalatos pont ez is. szóval a lényeg: a szervezet szerint a kiadványok nélkül értelmezhetetlen a biblia. a valóság pedig az, hogy sem az 1935-ös dátumot nem lehet megindokolni, sem azt, hogy még nem zárult le. megértelek téged, de szerintemte is érzed, hogy valami egyre inkább nem smakkol ennél a cégnél. kérdezned nem lehet, mert gyanús leszel. a biblia azonban azt mondja, hogy az emberektől való félelem akadályozólag hat. kívánom neked, hogy ugyanolyan őszintén keresd a kérdéseidre a választ, mint annó... az idézett cikk egyértelmű, kétséget sem hagy, mi ebben a társulat áláspontja. ha te tudsz frissebbet, kérlek, oszd meg, és megvizsgálom. köszönöm.
2015. jún. 3. 07:50
 20/32 anonim ***** válasza:

"Amint már említettük e könyv 2. fejezetében, a paráznaság az egyetlen szentírási alap az olyan válásra, amely magában hordozza az újraházasodás lehetőségét (Máté 19:9). Ha határozott bizonyítékod van arra, hogy házastársad hűtlenné vált, akkor nehéz döntéssel kell szembenézned. Vajon továbbra is házasságban maradsz, vagy elválsz? Erre nincsenek szabályok. Egyes keresztények teljesen megbocsátottak az őszinte megbánást tanúsító társuknak, és a megőrzött házasságuk sikeres lett."


Ez egy részlet egy könyvünkből. A „paráznaságnak” fordított bibliai kifejezés magában foglalja a házasságtörés, homoszexualitás, bestialitás elkövetését, valamint a nemi szervek egyéb szándékos, tiltott használatát.

2015. jún. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!