Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám és Éva (az első emberek)...

Ádám és Éva (az első emberek) gyermekei után hogyan folytatódik tovább?

Figyelt kérdés
Beszéltem egy Istenhívő munkatárssal, arról hogy miszerint a bibliában Ádám és Éva gyerekei után hogyan folytatódik tovább ez a gyereknemzéses folyamat. Az elmondása szerint a gyerekeik vagyis a testvérek egymással szexeltek és így lett gyerekük, akik szintén egymással csinálták majd aztán ő nekik is lett, amíg világ a világ. A jelen korban ezt vérfertőzésnek hívják. Isten illetve a biblia akkor ezek szerint "természetesnek" véli ha én lefekszem a húgommal és csinálok neki gyereket? Vagy ha az apa fekszik le a lányával és neki csinál? Magyarázzátok meg ezt nekem létszíves mert nem is tudom mit gondoljak most az egész hitvallásról ^^ köszönöm előre is a válaszokat.
2015. jún. 11. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Remélem a magyarázat mások fele csak vicc, ezt te sem gondolhatod komolyan... Különben Ádámnak és Évának a Biblia szerint két fia lett, ráadásul az egyik megölte a másikat.
2015. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem a vérfertőzés, mint morális jelenség az elsődleges logikai probléma, hanem a vérfertőzés mint egészségügyi eset. Belterjes szaporodás esetén az utódok degeneratívak, visszafejlődöttek, betegek lesznek, ami csak fokozódik. Génhibás utódok szaporodása egyenes út a kihaláshoz, 1-2 generációnál többet nem viselne el egy ilyen közösség.


Mondjuk ne a vallásban keress logikát.

2015. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg minden normális Istenhívő szerint Mózes első könyve olyan kérdésekre ad választ hogy mi Isten és ember kapcsolata, mit akar tőlünk Isten, és miért van ez így.

Természettudományos szempontból persze hogy hiányos és tökéletlen, hiszen 5000 évvel ezelőtt ilyen kérdések foglalkoztatták a zsidókat.


Kicsit sarkított példa, de mondjuk egy rajzfilmben is amikor megráz valakit az áram akkor így ábrázolják:

[link]

Ez teljesen helyénvaló, de mondjuk egy anatómiakönyv kicsit másmilyennek írná le a csontvázat. Ugye mivel a kettőnek más a célja. Azért írom hogy sarkított példa, mert egy rajzfilm nyílván kicsit komolytalanabb műfaj...


Sőt, amikor konfirmáltam (az olyan a reformátusoknál mint katolikusoknál a bérmálkozás vagy zsidóknál a bar mitzvah), és tanultunk a Bibliáról, akkor is mondta a lelkész, hogy le ne álljunk ilyen vitákba bocsátkozni hogy a vallás megmagyarázza a tudományt, és lényegében elmondta ugyanazt amit az előbb leírtam, hogy két külön műfajról van szó...

2015. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Isten akkoriban megengedte, másképp nem is nagyon lehetett volna megoldani, hogy 2 ember által benépesedjen a föld.
2015. jún. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok hülyeséget irtatok itt le. Ádám és Éva nem az első ember volt hanem az első emberek egyike. Velük egyidőben Isten több embert is teremtett, de név szerint csak őket nevezte meg. Az sem igaz hogy Évát Ádám bordájából teremtette Isten. Ugyanabból teremtette mint mint Ádámot. Tehát szó nincs arról hogy a testvérek egymással házasodtak volna. Isten tiltja a vérfertőző házasságot, akkor is és most is.
2015. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!