Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki jehova tanúja lesz,...

Ha valaki jehova tanúja lesz, el kell szakadnia a nem vallásos vagy más vallású barátaitól? Igaz, hogy sokakat a kilépéstől az tart vissza, hogy akkor senkilyük nem lenne, hisz a külvilágtól elzárva kellett élniük?

Figyelt kérdés
2015. jún. 15. 23:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A probléma nem ott vanhogy el kell szakadni amikor belépsz.


A gond az, hogy ha már bent vagy, erősen ösztökélnek hogy külsőssel ne tarts kapcsolatot, és így a GYEREKED szív mikor el akar menekülni a szektából.

Te magad, mármint a belépő általában alapból elég őrült hogy az eltávolodása a társadalom többi részétől soha ne tűnjön fel.

2015. jún. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 selvian ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!

Sehol sincs ilyen a Bibliában hogy el kell zárni magunkat más vallásbeliektől. Én tavaly nyáron lettem Jehova Tanúja. Ugyan úgy elmegyek a koleganőimmel kávézni, beszélgetni. A más vallású bnőimmel szintúgy. Nagyon szeretem őket, és tiszteletben tartjuk egymás vallását. Egyébként hogy tudnánk betartani Jézus azon parancsát hogy szeressük és imádkozzunk még az ellenségeinkért is. Sokan az a baj hogy hallomásból, pletykából, alkotnak véleményt a Tanúkról. Ahelyett hogy elmennének és esetleg meghallgatnának egy előadást.

2015. jún. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
az előadásokon halottam, hogy csak azok fognak megmenekülni, akik támogatják a prédikálómunkában a tanú-felkenteket.(akiknek a fele bolond a bibliavers szerint legalábbis)
2015. jún. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
lehet, hogy ez közösségfüggő is nem? Gyakran hallok olyat hogy ha valaki szorosabb kapcsolatot kezd ápolni más vallásúakkal, annak következménye van. (mondjuk a munkahelyemen iszunk egy kvét még bőven nem szoros)
2015. jún. 16. 09:33
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

Az elszakadást nem úgy kell érteni, hogy kész vége megszűnik minden kapcsolatod a "mással", hanem úgy, hogy egy szerepet kezdessz el játszani a világiakkal szemben.

Ugyan úgy beszélgetsz, nevetgélsz, esetlek "kávézni" is elmész vellük de a szívedben elítéled őket mert ők már a te szemedben sátán egyházához tartóznak.

Te abban a pillanatban amikor Jehova Tanúja leszel egy olyan biztonság érzetet sajátítassz el amit nehéz leírni.

Az az idő alatt amíg megy a "biblia" tanulmányozás, téged be hálóznak olyan stratégiával amit te nem veszel észre, és alámerítkezés a csúcspont mert még emberként lépsz a vízbe, de már robotként távozól onnan.

Innen nagyon nehéz már visszafordulni.

És a kérdésed második felére az lenne a válaszom, hogy habár kegyetlenebbnek tűnik de jobb úgy othagyni a szervezetet, hogy ne legyen más választásod, mert ha valami még visszatart akkor bizony sokkal fájdalmasabb a kilépés.

Egy kűlső ok, vagy cél, vagy bármi szükséges ahhoz, hogy ott AKARD hagyni az egészet, mert ha csak úgy fele-felébe gondokodol akkor nagyon nehéz életed lessz a jövőre nézve, főleg akkor ha már megértetted, hogy hova is pottyantál bele.

Ezt az érzést nem lehet leírni, de aki benne volt ebben az tudja, hpgy mit jelent ébredező tanúnak lenni.

2015. jún. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

szia


ez csak arra jó, hogy Iten imádatának és törvényének ellentmondjanak azok akik ezt nem akarják betartani, és kegyetlenségnek vélik

ám ezt a Teremtő hozta elrendezésbe.


(János 17:15, 16) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.


itt Jézus arra viágít rá, hogy itt kell élni a világba, de úgy hogy ne mélyedjünk bele a világ keresztény ellenes Jézus tanítása ellenes dolgaiba


azt nem mondta, hogy nem beszélgethetünk a szomszédainkkal, iskolatársainkkal, vagy munkatrsainkkal, mert akkor egy szigetre kellene költözni, a vers pedig nem erről szól.

Óvatosságra int barátkozással kapcsolatban


Ennyi, nem kell ám tul reagálni, mert egyesek élvezik ha bemocskolhatnak másokat, hogy dicsérjék őket


Én jó kapcsolatban vagyok a szomszédaimmal, szoktunk beszélgetni,

s nem is értik sokszor miért becsmérelnek minket, mikor ugyan olyan emberek vagyunk dolgozunk gyermeket nevelünk, mindössze Biblia tanítása szerint


Marianne

2015. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kedves Marianne!


"Én jó kapcsolatban vagyok a szomszédaimmal, szoktunk beszélgetni,

s nem is értik sokszor miért becsmérelnek minket, mikor ugyan olyan emberek vagyunk dolgozunk gyermeket nevelünk, mindössze Biblia tanítása szerint"


A múltkor is megkérdeztem és nem válaszoltál, és most újra megkérdem.

Az szép és jó, hogy jóban vagy a szomszédaiddal, de vajon ők szegények tudják, hogy neked mi a véleményed róluk, és vajon azt tudják, hogy te nevetve fogod őket kínozni majd "sáska korodban" ha majd jön Abaddon és kiadja a parancsot?

Mindezt vajon tudják a szomszédaid és a nem tanú "barátaid"?

Ha annyira igazságos és őszinte vagy akkor állj elükbe és mond el nekik, mert máskép amit te teszel az Képmutatás a javából.

Gondolom sokan ismerik azt az ilusztrációt amikor a Jehova Tanúi mosolyogva mennek és a háttérben tűzesső és emberek,épületek égnek meg.

Na szóval ma mosolygok veled meg nevetgélek veled, és holnap megöllek mert Abaddon ki adta a parancsot, és vége a jó szomszédságnak... :) ugyanmár Marianne kit etetsz te!?

Mond el a szomszédaidnak, hogy te nem a barátjuk vagy hanem az ellenségük.

Meg mered ezt tenni? :)

2015. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kedves Valaki.


Mielőtt válaszolok a kérdésedre, egy valamit kikell javítanom, mert nagyon rosszul vagy tájékozódva.


A "Sáska hadjárat" a prédikáló szolgálatot jelenti, valamint tartalmazza azt az üzenetet, ami nem csak a jó hirről szól, hanem Isten itélet üzenetéről is szól, és ezzel megválaszoltam részben a kérdésedre.


az embereknek ezt el kell mondani ami azt jelenti, hogy "fájdalmasan érinti őket", és igazából nem akarnak hallani sem erről.

Ezt jelenti az általad leit "kinzás" kifejezés


Ugyan is személy szerint egyetlen ember sem kapott és nem is fog felhatalazást kapni, hogy az embertársait, fizikailag sérelmeknek tegye ki,

Ez kizárólag Jehova, illetve Jézus kizárólagos joga lesz azon a napon.


S igen, tudják a szomszédaim is, mert beszélgettünk erről is alkalom adtán.

Jézus az Isten ítélet végre hajtója, és csodálkozom, hogy némelyek ezt valamiért nem tudják, pedig írva van.


(Jelenések 19:12–15) . . .; 13 vérrel hintett felsőruhába van felöltözve, és ezen a néven hívják: az Isten Szava. 14 Az égben levő seregek is követték őt fehér lovakon, s fehér, tiszta, finom lenvászonba voltak öltözve. 15 És szájából éles, hosszú kard jön ki, hogy azzal sújtson le a nemzetekre, és vasvesszővel fogja terelni őket. Ő tapossa a mindenható Isten dühödt haragjának borsajtóját is.


az, hogy Jézust mint megváltót olyan szerepben tüntetik fel némelyek, amik által az emberek elaltatják a lelkiismeretüket, és a helytelen életvitelüknek ezért nem tulajdonítanak olyan nagy jelentőséget.

Mert azt már a Bibiából nem tanítják figyelmeztetésül, hogy Isten irgalmával Jézus halála miatt nem lehet vissza élni

pedig nem egy Biblia vers ír erről.

de erről senki nem vesz tudomást.


Így amikor ezt is elmondjuk, akkor úgy néznek ránk mint valami gonosz emberekre, akik befeketítjük a megváltót, aki olyan jóságos.

Az igazsághoz ez is hozzá tartozik, s azért hogy egy ember se szálljon el magától, Jézus váltság halála miatt.


(Róma 3:7, 8) 7 De ha az Isten igazsága az én hazugságom folytán kiemelkedőbbé vált az ő dicsőségére, akkor miért ítélnek meg engem még mindig mint bűnöst? 8 És miért ne mondanánk, mint ahogy hamisan vádolnak is minket, és mint ahogy némelyek állítása szerint mondjuk is, hogy „tegyük a rosszat, hogy jöjjön a jó”? Az ilyenek elleni ítélet összhangban van az igazságossággal.

(1Péter 4:16–18) . . .. 17 Mert itt a meghatározott idő, hogy megkezdődjön az ítélet az Isten házán. Ha pedig először rajtunk kezdődik, mi lesz a végük azoknak, akik nem engedelmeskednek az Isten jó hírének? 18 „És ha az igazságos nehezen részesül megmentésben, hol látni majd az istentelent és a bűnöst?”


Marianne

2015. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
nemsoká jön az új világosság, miszerint abbadon= sátánnal, a sáskák pedig a démonai. majd gondolj erre, miközben olvasod a kiigazítást, meg arra, amit az előbb leírtál.
2015. jún. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
az előttem szóló valószínüleg hitehagyott lehet, sajnálom, hogy ennyire Sátán fogja.
2015. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!