Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A baptista vallásnak milyen...

A baptista vallásnak milyen szabályai vannak, mit nem szabad nekik?

Figyelt kérdés
Egy távolabbi ismerősöm baptista és tudom, hogy nem lehet nekik pl. TV-jük, nem strandolhatnak stb. Mit nem lehet még nekik egész pontosan?

#vallás #baptista #mit nem szabad
2015. jún. 17. 11:27
 1/5 anonim válasza:
Én nem tudok ilyesmikről. Biztos baptista?
2015. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem másik valláshoz tartozik a barátod.
2015. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy baptista. Bár abban nem vagyok biztos, hogy nem lehet TV-jük, de az biztos, hogy nem strandolhat. Egyébként nem barátom, csak ismerem, mondjuk ez tulajdonképpen mindegy is.
2015. jún. 17. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyeneket nem tilt a baptista vallás. Ez biztos. Ellenben ha valaki úgy látja helyesnek és jobbnak (a maga érdekébe), hogy ne tartson tévét(lehet túl sok idejét rabolná el) vagy ne strandoljon (lehet fél az erkölcstelen gondolatoktól...) szabadsága van e mellett dönteni. De úgy gondolom a Krisztusban való szabadság több ennél. Ő a vigyázásra is tanít, de megtanít az önuralomra is és arra hogyan tarthatjuk gondolatainkat, elménket tisztán. Ne azt keresd a vallásban mit nem szabad hanem azt, hogy mitől lehetsz szabad ha Krisztushoz és népéhez tartozol. (szabadság a bűn folyamatos uralmától, az iszákosságtól, a paráznaságtól, az anyagiasságtól, az aggodalmaktól, a nehéz lelkiismerettől, a Gonosz folyamatos vádlásától, a negatív gondolatoktól...) Keresd a gyülekezetben a testvéreket, akikkel együtt jobban megismerheted azt a szabadságot amit Jézus adhat csak meg. Nem könnyű ez az út, de ne a korlátot feszegesd, hanem adj hálát azért, hogy meg akar védeni téged, fájdalmas, romboló dolgoktól. Hiszem, hogy meg fogod érteni, hogy az Isten követése több egy szabályzati rendszernél. Sokkal több!
2015. jún. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 18. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!