Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok mért vannak...

A katolikusok mért vannak ennyire elszállva maguktól, avagy mért "hugyoznak a széllel szemben"? (TÖBBI LENT)

Figyelt kérdés

Nos én katolikus vagyok, olyan iskolába is jártam/járok, régen templomba is és hittanra is jártam, ministráltam, stb... Tehát mondhatni a fél életemet közöttük töltöm, ezért nem a fotelból beszélek, hanem van tapasztalatom velük. A hittantanárom egyszer azt mondta, hogy "aki nem katolikus, az nem lehet boldog ember, azok az emberek bűnösek, rosszak". Na már most álljunk le egy pillanatra, (itt jön a szembehugyozós metafora) pont a katolikus mentalitás alapján MINDENKI BŰNÖS AZ ÁTEREDŐ BŰN MIATT!! Ez az egyik észrevételem, a másik: Aki nem hívő, pogány, ateista, azok az ismerőseim, barátaim EGYTŐL EGYIK RENDESEBBEK, NORMÁLISABBAK velem.

Egy tágabb tanítás: Aki nincs megkeresztelve, az nem üdvözülhet. Itt is van pár észrevételem, ha Isten saját képmására teremtette az embert, és minden embert egyenlőnek, meg egyformán szeret (bűnöst is), akkor mégis mi a jó büdös franc különbség lenne a között, hogy valakit leöntenek vízzel vagy nem?

Szóval rengeteg ellentmondást csinálnak maguknak, én ebből a kavalkádból igyekszem távol tartani magamat, viszont Istenben hiszek (lehet akár energiának is nevezni). Az egyházat meg egyre jobban egy bűnöző bagázsnak tartom, akik a hívőket madárnak nézik...

Persze ez csak az én magánvéleményem.



2015. jún. 17. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
én a te fajta butthurt ateistákat nem értem... pedig nem vagyok nagy keresztény
2015. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Jól látod, az eredendő bün hazugság, a kersztelkedés pedig értelmetlen és még lehetne sokáig sorolni a hazugságaikat.


Az egyházat én is bűnöző bagázsnak tartom de sajnos sok az olyan "madár" akiknek ez mégsem esik le.

2015. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

" én a te fajta butthurt ateistákat nem értem... pedig nem vagyok nagy keresztény"


Ha nem hiszi el az egyház hazugságait, nem jelenti azt hogy ateista.

2015. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ELSŐ KOMMENTELŐ: Nem vagyok ateista, ha nem olvastad volna leírtam, hogy ISTENBEN hiszek!
2015. jún. 17. 15:12
 5/13 A kérdező kommentje:
Második: Örülök, hogy nem csak én látom így! Ha az egyház a sok zagyvaságon kívül inkább azt tanítaná, hogy hogyan legyünk jók, hagyan szeressük egymást, akkor én is másképpen néznék rá!
2015. jún. 17. 15:15
 6/13 szp72 ***** válasza:
100%

A széllel szembe hugyozni nem okos dolog. Én például nem szoktam pedig katolikus vagyok.

Vagy nem figyeltél eléggé a hittanórákon vagy a tanárid nem jutottak el még a II.Vatikáni zsinatig.

2015. jún. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Istenben hinni kell, nem megérteni (a tanításait).
2015. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

kemény, én nem vagyok katolikus de katolikus ismerőseim meg a rendezvények meg szertartások amikre elvitek bennem ellenkező képet alakítottak ki


javaslom nézz utána az anonim kereszténységnek ,az egy hivatalos katolikus tanítás, meg a 2. vatikáni zsinatnak, ezzel a kettővel lazán lesöpörheted ezeket az embereket, méghozzá a valódi katolicizmussal


korrupció mindenhol van, én református vagyok és néha irigyellek titeket mert nálatok van korrupció is meg hitelesség is, nálunk csak előbbi szinte :D A hitelességet csak legalul a gyülekezetekben szolgáló lelkészek között találod meg, katolikusoknál a felső vezetésben is van sok hiteles ember (na erdő péter pont nem az :D )

2015. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Jézus mondta: Aki felmagasztalja magát, azt megalázzák.

De hiába is mennél más egyházakhoz, ott is találkoznál a bűnnel, és megértenéd, hogy az ember bűnre hajló. Még a szenteknek is voltak bűneik.

2015. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan annak az esete, hogy régebben valamitől megbántódtam, aztán kivetítem mindenre, bármilyen reális, elemző gondolkodást nélkülözve..

A 8. református válaszoló mondhatni kívülálló, de mégis sokkal tisztábban lát.

A kérdezőnek meg alapvető fogalmi hiányosságai vannak: pl. keresztség, üdvözülés-tan, egyház... De az általánosítás az megy. Hát nem vitás, egyszerűbb is úgy a világ. :))

2015. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!