Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kellene követni Jézus...

Hogyan kellene követni Jézus tanításait, ha figyelembe vesszük, hogy a világban aki nem védekezik, azt eltapossák az "erősek"? A többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, sok dologról lehetne a Bibliával kapcsolatosan beszélni, Jézus tanításai, beszédei, az értékes életre való törekvés legerősebb gerendáját, alap pillérét úgy gondolom a szeretetben fogalmazza meg. Vegyük ezt a dolgot: szeretet Majd vegyünk egy másik fontos dolgot, az Élet értékét. Az Atya előtt minden ember egyforma értékkel bír. Mi emberek borzalmas árulást követünk el, ha egy másik ember életét elvesszük, bármi indokot is hozzunk ezen cselekedet védelmére, Az Atya az egyetlen aki elveheti az életet. Sok másik kérdésben olvstam, hogy hatalmas viták keletkeznek arrol, hogy egy igaz Keresztény ne vértezze magát fel fegyverrel, ne ontson ki életet. Ezt a meglátást teljesen helytálónak tartom, viszont jönnek a kérdéseim: A világban rengeteg gyilkos, erőszaktevő, tébolyult sorozatgyilkosok, brutális dolgokat elkövető, az emberi életet semmibe vevő emberek élnek, olyanok akiket nem érdekel sem ember, sem Isten. Aztán vannak a passiv nagyhatalmak, akikről senki nem tud semmit, a háttérből irányítanak politikai pártokat, melyekkel borzalmas háborúkat, éhezést, félelmet, fájdalmakat keltenek a világban, a hatalom és a pénz szerzés érdekében. Az ehez vonatkozó kérdésem: Azok az emberek akik az Atya tanításait szentnek, és sérthetetlennek tartják, miszerint nem szabad emberi életeket elvenni, mert csak az Atyának van joga hozzá, őszintén úgy gondolják, hogy majd minden brutális, őrült gyilkos fejére rászakad egy fa és meghal? A következő, az erősek elnyomják a gyengéket ez most is így van, de vannak akik a gyengék védelmére sietnek, pl régebben a jó Lovagok. Bár a lovagok erkölcsös és derék emberek voltak, de ha le kellett gyilkolni egy embert azért, hogy azok akik védtelenek voltak élhessenek meg tette. Védte a gyengéket. Na remélem a nagy zagyvaságból azért érthető, mit akarok kérdezni? A legtöbb kereszténynek gőze sincs milyen, ha a saját szeme előtt mészárolják le a családját, vagy éppen milyen, ha valóban üldözik, és az életére akarnak tőrni. Olvassa otthon nyugodtan a Bibliát, elmegy kényelmesen a gyülekezeti alkalmakra, és úgy érzi minden fantasztikus. Csak éppen úgy hiszem, azok akik a végtelen emberi élet értékéről okítanak másokat, folyton védve vannak azok által akik ő értük gyilkolnak, ő értük fegyvert fognak, hogy otthon nyugodtan és békében olvasgathassák a Szent Írást.Ez a kérdésem egyáltalán nem támadás, vagy provokáci egyetlen egy gyülekezet ellen sem, pusztán a véleményekre vagyok kíváncsi. Előre is köszönöm a válaszokat.
2015. jún. 21. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia


Lehet hogy sokan nem tudják, de hidd el vannak akik pedig igen

Nem egy keresztény társamat gyilkoltak le és sokan nézték végig a családjuk halálát,

Jézus nem adott engedélyt semmilyen oknál fogva az élet kioltására, s ezt avval nyomatékosította amikor Péternek és mindenki tanította, hogy senki nem törhet mások életére mert veszélyben van az életük.


Persze ez nem jelenti azt hogy nem védhetjük meg magunkat

A Biblia tehát utal rá, hogy megvédhetjük magunkat vagy a családunkat, ha tettlegesen bántalmaznak minket. Kivédhetjük az ütéseket, megfékezhetjük a támadót, sőt még le is üthetjük, vagy ütéssel leszerelhetjük. A cél az legyen, hogy ártalmatlanítsuk vagy megállítsuk a támadót. Mindezt figyelembe véve, ha a támadó egy ilyen helyzetben súlyosan megsérül vagy meghal, akkor a halála véletlen, nem szándékos.


persze ez nem lehet mentség arra, hgy minden áron gyilkoljunk

Marianne

2015. jún. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
talán annyit erről még, hogy evvel azt is bebizonyitod hogy valódi e a hited, és a bizalmad a Teremtőben, aki vissza adja az életét mindenkinek aki meghal, főleg ha vétlenűl.
2015. jún. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tamás321 ***** válasza:
Aki tisztán akar élni ebben a világban, az mind üldöztetni fog, mert a világ gyűlöli Istent. A nagyhatalmaknak ki vagyunk szolgáltatva, kivéve a gazdagok és élelmesek. Nincs más választása az igaznak, mint Isten erejére hagyatkozni, ugyanis a világtól semmit nem fog kapni. Mindaz, aki el tudja venni magának javait ebből a világból, azért van, mert a világ ad az övéinek, hogy cserébe gyűlöljék Istent és szidalmazzák. Akiket ez az élet ellátott javakkal, káromolják Isten nevét, meglehet az ő tulajdonából élnek vígan. Az emberi hatalom ellátja azokat, akik neki hódolnak, de az Isten törvényét, igazságát nem tudakozzák. Ezért sem fognak a gazdagok Isten országába bemenni. Maga a világ az istenellenesség helye, ahol csak 70-80 évet tartózkodik az ember, aztán örökre eltávozik javai közül, mintha azok soha nem is lettek volna, és maga az ember is, aki nem Istenben bízott elveszik végleg. A világ úgy adja ellátását, mint ahogy a természet megtermi a föld javait, ami Isten tulajdona a Sátán kezében. Az igazak ezen a földön soha nincsenek biztos állapotban emiatt. "Mert nincsen itt maradandó városunk, hanem a jövendőt keressük." Csak az Isten közvetlen ellátása, ereje fog valóságosan táplálni, amire jelenleg nincs is példa ebben a világban, mert nincsen olyan ember, aki valóságosan Istenhez fordulna ellátásáért, hanem a világból veszi azt. Ezért nincs Istennek ereje manapság, ami megnyilvánulhatna, mert minden ember elutasítja őt, a világot szeretvén. Pedig a világ elvesz majd mindent, amit adott, amivel az embereket magához köti. Senki nem hajlandó lemondani javairól, mert szereti e világot, ami néhol gazdagságot, de néhol szegénységet ad, hogy a gazdagokat gazdagítsa. De ők is eltávoznak javaik közül, mikor életidejük lejár. De mind azok is, akik e világtól reméltek, elveszítik mindenüket életükkel együtt. Senkinek nincs tehát biztos élete a gonosztól, az örök életet a világ javai útján nem nyerhetik meg. Csak teljes Istenre hagyatkozás útján lehet valamit is nyerni, amikor közvetlenül Tőle kapunk. Kérünk ugyan tőle, mégis a világhoz megyünk hízelegni, ami irtani fogja mindig is az embereket. De előtte el fogja választani Istentől, hogy aztán jogosan elvehesse az életüket.
2015. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem is olyan rég pont volt egy vitám egy olyan emberrel akinek halvány gőze sincs, hogy mit jelent a szabadsága, hogy mennyire megfizethetetlen az a béke amit élvez mert egyszerűen nem tudja felfogni, még csak el sem tudja képzelni, hogy azokat akiket ő elítél min mennek keresztül, hogy ő élvezhesse a jogait.

A harc nemcsak a szellemi szférákban folyik hanem itt a fizikai világunkban is.

Ez még nem a „paradicsom” itt még szükség van fegyverekre is mert ugyan ezekkel az eszközökkel támad a gonosz is..

Ha valaki úgy dönt, hogy ő nem akar harcolni, és nem akar fegyvert fogni mert a szellemi harcot választja, én azt nem ítélem el, tegye azt! DE ő se ítéljen azért ha én vagy bárki más úgy dönt, hogy őrködik azért, hogy ő Vasárnaponként békés környezetbe elmehessen a gyülekezetébe, és, hogy félelem nélkül hirdethesse az Úr igéjét.

Persze teljes mértékben tudatában vagyok azzal, hogy mi folyik a háttérben, tudom, hogy a legfőbb ok a hatalomra törekvés, , a pénz és stb, de mikor Allah nevében végzik ki az ártatlan keresztény gyerekeket, öregeket egyaránt akkor ott már egészen más „hatalomról” van szó.

Nem minden katona keresztény de 80% hidd el, hogy az és nem véletlenül őrködik.

Nem mindenkiből lehet katona, de ugyanakkor nem mindenkiből lehet Jehova Tanúja sem mert akkor max 48/h belül nem létezne többet a kereszténység.

Isten ma már nem angyalokat küld, hogy védelmezzék népét mint az ó szövetségben, most nemcsak egy kis népcsoportról van szó, most már mi magunk megvédhetjük magunkat Isten áldásával felruházva.

Itt azt írja a Biblia;

(Róm 9:25-26)

A mint Hóseásnál is mondja: Hívom a nem én népemet én népemnek; és a nem szerettet szeretettnek. És lészen, hogy azon a helyen, a hol ez mondatott nékik: Ti nem vagytok az én népem, ott az élő Isten fiainak fognak hívatni.

Jehova Tanúi ezt úgy értelmezik, hogy a „népem”-re Isten az ő szervezetükre gondol, pedig mekkorát tévednek!

A „népem” a kereszténység kedves kérdező, nem Jehova Tanúi, nem Katolikus, nem Ortodox, nem Református, hanem a kereszténység!

Mindenki aki elfogadja a Megváltót Urának, az keresztény.

Igen!-tény és való, hogy Jézus a szeretetre, a megbocsájtásra tanított, viszont a következőket is kihangsúlyozta, és ha figyelmesen olvassuk el az igét akkor láthatjuk, hogy mire is célzott csak az ide illő részt írom be, hogy ne távolodjunk el a témától;


(Mt 10:34-39)

„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert....

...És a ki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám.

A ki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és a ki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.”


Nem egy olyan világban élünk, hogy teljes mértékben eleget tudjunk tenni a szeretetnek, mert én hiába mutatok szeretetet egy iránt mert jön egy dzsihadista és Allah nevében kinyír és, ez egyenlő az öngyilkossággal, ami nem elfogadott cselekedet Isten előtt .

Nézd meg ezt kedves kérdező, de vigyázz mert erős idegzet kell hozzá;

[link]


Ha megnézted mond meg, hogy tudsz szeretetet mutatni mikor ezt látod?

Megbocsájtást talán igen....de szeretetet!

És ez a valóság,és ez a mai világunk! Szükség van fegyverre azért, hogy Isten igéje megmaradjon, és hirdetve legyen az egész földön.

Aki ezt nem tudja felfogni az a Bibliával a kezében egy álom világban él.

Megismétlem önmagam, ha a kereszténység leteszi a fegyvert akkor nem lesz többet mit hirdetni a Jehova Tanúinak mert eltűnnek a föld színéről úgy mintha soha nem is lettek volna.

Tehát hálásak lehetnek, hogy azok a KERESZTÉNY fiuk ott állnak kint és teszik a dolgukat.

Ez még nem a „paradicsom”!!

Ne ítéljétek el azokat akik megvédnek benneteket, hogy békében hírdethessétek az Úr igéjét.

2015. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves 4. hozzászóló, rengeteg igazság van abban, amit leírtál, és a belső harcaim, kétségeim, gyötrelmeim is sokszor pont azon gondolatok végett keletkeznek, hogy én és sokan mások a számítógép előtt ülünk, egy kellemes szobában, ha akarok ki megyek eszek, ha akarok ki megyek sétálok, és ha akarok úgy fekszem le, hogy bár vannak gondjaim, Kereszteim, de nyugodtan aludhatok. Én nem vagyok intelligens ember, sem jól fogalmazó, vagy éppen, csodás szónok, de úgy érzem, hogy a folyton szeretetről papoló, másokban a szálkát is magukban a gerendát sem megtaláló emberek, úgy ahogyan én állíthatom, hogy képes volnék egy rám, vagy a családomra, barátaimra, gyengére rátámadó ember ámokfutását végignézni, semmit tevés nélkül, hogy ezzel a hűségemet bizonyítsam. És sajnos, itt nem csak az önvédelemről van szó, tegyük fel, legyen egy sivatag, egy terror szervezet tagjai éppen 8 embert fejükre zsákokat húzván ráncigálnak kivégezni, azért, mert nem értenek egyet pl a saját vallási nézeteikkel, oda is érnek a hóhér asztalához, ahol hezitálás nélkül, némi perverzió és kínzás után úgy döntenek elég a játékbol, és kivégzik az embereket, a távolban Katonák távcsövön keresztül fegyverrel kezükben döntést kell hozniuk, 8 ember halálát végignézik, csak azért mert az előbb említett Katonák Keresztények? Szegezem rögtön a következő kérdést, Mi van ha egyáltalán nincs Katona aki a keresztény értékeket védheté, mint például mások élete? Ha nem ölik meg a fentebb említett terrorszevezet tagjait azok újra, és újra mészárolni fognak..... Ezt helyes hagyni?
2015. jún. 21. 22:07
 6/12 Tamás321 ***** válasza:
Érdekes még ezzel kapcsolatban, hogy az ószövetséget sokan elutasítják, mondván, hogy abban milyen kegyetlen Isten szerepel. És miért kegyetlen? Mert kiirtja a csecsemőket, öregeket és minden népet Kanaán földjéről. Dávid csak annyit kérdezett Istentől: Felmenjek- e a Filiszteus ellen, kezembe adod-e őket? És Isten azt mondta, menj fel, mert kezedbe adom őket. A mai terrorszervezetek meg bármit megtehetnek a többi népírtóval együtt, mert ugye Isten a kegyetlen, amikor írtja ezeket a népeket, akik elfajzott gyilkosok, de Sátán, akinek kezében van az emberi hatalom, az nem kegyetlen.
2015. jún. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező :) nagyon jól látod, és nagyon helyesen méred fel a helyzetet.

Mint ahogy már említettem, nem lehet mindenkiből se pap, se tanú mert ha mindannyiunkból az lenne nem lenne aki megvédjen. Persze itt jöhet az ellentámadás, hogy "Isten", de Isten jelen pillanatban is azt teszi, csak azzal a különbbséggel, hogy embereket használ fel erre a célra és nem angyalokat.


(2Kir 19:35)

"És azon az éjszakán kijött az Úr angyala, és levágott az Assiriabeli táborban száznyolczvanötezeret, és mikor jó reggel felkeltek, ímé mindenütt holttestek hevertek."


Nem könnyü azoknak a fiuknak akik ott vannak, főleg akkor nem ha meg kell húzni a ravaszt, de még nehezebb akkor ha testvéredet látod egy koporsoba "felszállni" a repülőgépre.

2015. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Így van kedves Tamás! :)

A Sátánnal nem foglalkoznak, őt nem vonják kérdőre csak Istent.

Oka volt Istennek, hogy megsemistse azokat a népeket...ez hosszú történet, de mindennek oka van.

Biztos vagyok benne, hogy te megérted de sajnos sokan nem értik meg.

2015. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 pelgrim ***** válasza:

A dolog szerintem egyértelmű, ha valaki megtámad téged, kötelességed védekezni, ha valaki családodat megtámadja, neked meg kell védeni őket, akár a támadó élete árán is. Ha az utcán valakit megtámadnak, neked meg kell védeni őt.


Ugyanaz érvényes a hivatásos katonára, neki kötelessége megvédeni a népét, amelyhez tartozik.

A mai helyzetre lefordítva a kormánynak kötelessége lépéseket tenni az elindult népvándorlás ellen, hogy megvédje a Magyar nép identitását, integritását.


Más dolog az, ha valamely ostoba ideológia terjesztésének érdekében háborút indítanak a még ostobább politikusok vagy vallásos előjárók.


Jézus is védekezett, mindaddig míg vállalkozása sikerének érdekében képes nem volt vállalni a lehető legnagyobb áldozatot. Ő nem erőszakkal védekezett, hanem egy nagy lelki erő fölényével minden támadást legyőzött.

2015. jún. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Oka volt Istennek, hogy megsemistse azokat a népeket...ez hosszú történet, de mindennek oka van."


Milyen kedves, megteremtette őket, hogy utána kiirtassa mindet a zsidóival.

Remek istenetek van nektek.

2015. jún. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!