Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kérdezzek rá? Egyáltalá...

Hogyan kérdezzek rá? Egyáltalán rá kérdezzek? Normális válaszokat szeretnék, fejmosást nem kérek!

Figyelt kérdés

Interneten megismerkedtem egy férfival, aki a fotói alapján török származásúnak néz ki, de Magyarországon lakik, Magyarul beszél és katolikus vallású, amit nem gyakorol.

Hogyan kérdezzem meg, hogy akkor ő milyen származású? Nem akarok alpári lenni vele, nem akarom megbántani, óvatosan akarom megkérdezni tőle, de nem tudom hogyan és mit mondjak neki?


2015. jún. 24. 18:26
 1/8 anonim válasza:
Aggasztó hogy ismerkedni ugyan tudsz de nincs egy önálló gondolatod....
2015. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
utalj rá valahogy h "tisztára mint egy török"
2015. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

őszintén, mert az őszinteség minden kapcsolat alapja... ha erre nem mersz őszintén rákérdezni, a fontosabb dolgokra hogyan fogsz???

de legyen neked, mert semmilyen kérdés nem rossz, és minden kérdésre van válasz: magyarország több évtizedig török megszállás alatt volt. annyi minden, amit magyarnak hiszünk, valójában török származású: a fürdők, a hagyma, a paprika, stb. valójában nincs is olyan, hogy magyar, engem a török zene megborzongat, olyan, mintha a véremben lenne... te hogy vagy ezzel?

2015. jún. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pl így;


"Szia, hogy s mint.. bla bla.

Most írok néhány dolgot magamrol, hogy jobban megismerj mert szeretném ha egy lépéssel közelebb kerülnénk egymáshoz.

Én itt, és itt születtem. Nagyapám tót volt nagyanyám meg sváb(mindegy), ez és ez a vallás áll közelebb hozzám,és stb. Szeretem a pizzát, a mexikói salátát, a gyrost, stb stb, nagyon kedvelem Kevin Kostnert meg Sharon Stone-t stb stb és így tovább. Írj te is néhány személyes dolgot magadrol ha megkérlek, mert kedvellek és egy picit jobban meg szeretnélek ismerni..."

Hát kb ennyi lenne, és én nem hiszem, hogy ne teljesítené ezt a kívánságodat, ha nincs semmi takarni valója.

Sok sikert! :)

2015. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb. "kép alapján egy kicsit török származásúnak nézel ki", aztán mit ír rá. Az a baj, hogy az emberekbe a média a túlérzékenységet plántálja "rasszizmus" terén, elfogadás helyett ellenkező hatást kiváltva, mintha szégyen lenne erről beszélni, kérdezni. Miért lenne? Egyébként én is részben török származású vagyok, a bátyámon látszik is. (Jó domináns gének, mert még a török hódoltság idejéről vannak.) Nem sértődnénk meg, ha bárki bárhogy erről kérdezne, ha nem lenne rasszista vagy lekezelő, pejoráló.
2015. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez téma-e, de akár szóba hozhatod, hogy neked milyen külföldi felmenőid vannak, esetleg valamelyik nemzetiséghez tartozol. Aztán meg lehet kérdezni, hogy nála mi a helyzet, milyen külföldi vér van benne, és akkor úgy már nem úgy jön le, hogy "hú de barna vagy" :)
2015. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ciki akármilyen származásúnak lenni, úgyhogy egyszerűen csak kérdezd meg tőle, mint ha azt kérdeznéd, hogy milyen fagyit szeret.

Ha cikinek érzed már a kérdést is, akkor ő vagy megszégyenítve, vagy megtámadva érzi majd magát.

2015. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat!
2015. jún. 27. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!