Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten, szavai Mozeshez:Vagyok...

Isten, szavai Mozeshez:Vagyok aki vagyok! Jelentheti azt, hogy csak O a valosag a tobbi, csak illuzio?

Figyelt kérdés
2015. jún. 25. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

hosszan lehet magyarázni ez mit jelent, a magyar nyelv sjnos nem tudja kifejezni


azt is jelenti amit írtál, de a létezésnek egy végtelen teljességét és idejét is kifejezi

2015. jún. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pietrosol ***** válasza:
57%

Szia!


Szerintem elég precíz a magyar nyelv, hiszen a létezésen(vagyok), semmiben sem lehetek biztos, hiszen minden e "vagyok" körül kavarog és változik.

2015. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pietrosol ***** válasza:
57%

Bocsánat!


...létezésen kívül...

2015. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Bizony, jelentheti. Ugyanakkor azt is jelentheti, hogy minden más valóság, csak Ő az illúzió.

Ezt eldönteni nem tudjuk, mert a szerző nem fejti ki bővebben, hogy pontosan mire is gondolt az idézett szöveg leírásakor.

2015. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szp72 ***** válasza:
90%

Nem, nem azt jelenti. A Biblia nem hinduizmust hirdet.

Isten minden lét forrása, ő az abszolút lét.

2015. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem. Pusztán azt jelenti az eredeti szövegírója elb***ta a másolást.


Eredetileg ez a szöveg: "Ehyeh asher Ehyeh" ami valószínűleg ennek a másolási hibája: "Ehyeh asher Eyeh", ami lefordítva "Az vagyok akit EA-nak hívnak", EA pedig Enki babilóniai isten névbetűje.

2015. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pietrosol ***** válasza:
38%

szp72!


A véda tényleg nem hinduizmust hirdet, hiszen azt mint vallást ismerjük. Vallás pedig sokféle van, mint ahogy a keresztény vallásban is sokféle felekezet keletkezik és enyészik el.


A véda azt mondja: "Brahman változatlan, Jakab azt mondja: az Atyában nincs változás, vagy változásnak árnyéka".


Itt nincs különbség a két meghatározás között.

2015. jún. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Isten szavai Mózeshez...

Még ez sem biztos. Ki írta le? Ha ma mondja azt valaki, hogy Isten szólt hozzá, sejthetjük az elmeállapotát. Miért lenne ez másként Mózes esetén?

2023. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!