Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk mit tanítanak nektek,...

Tanúk mit tanítanak nektek, hogy ki Jézus Krisztus? (több lent)

Figyelt kérdés

"Ennek a názáreti prófétának a neve, a „Jézus” név azt jelenti, hogy ’Jehova a megmentés’. A „Krisztus” szó egy cím, melynek jelentése ’felkent’, és arra utal, hogy Isten felkente, vagyis kinevezte Jézust, hogy különleges tisztséget töltsön be."


Ki is valójában Jézus Krisztus?

w11 4/1 3. o.

Az Őrtorony (2011)



"ENNEK A NÁZÁRETI ..."


Azért egy kicsit több tiszteletet érdemelne, nemde?

A másik meg az, hogy Ő NEM PRÓFÉTA, hanem a testben megjelent Isten!



2015. jún. 29. 20:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Jézus Isten fia, nem pedig maga az Isten. A Bibliában számtalan helyen találunk erre bizonyítékot.
2015. júl. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

igen Jézus Isten fia.maga az isten az ő atya.

tehát Jézus is isten.


vagy talán az átlag ember fia nem ember?

mint ahogyan az állatoké nem állat?

akkor az istené nem isten?

2015. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem, az "Isten" a Bibliában rangot, vagy címet jelölő szó, nem pedig fajt jelent! Az emberi fajjal nem lehet párhuzamba állítani, mivel a Biblia az Isten rangot embereknek, angyaloknak, Sátánnak, sőt még hamis isteneknek is adja.
2015. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

ez csak egy pld volt mely arra akart utalni hogy Jézus is isten.


persze az atya a minden ható.de a fiát mért ne tisztelhetnénk istenként?

vagy mért ne imádkozz hatnánk hozzá vagy rajta keresztül.


Jézus. senki sem mehet atyám országába csak is én általam.


vagy Jézus szavai Péterhez. Péter,ahogyan atyám nekem adta a menynek kapuinak kulcsait,úgy adom én azt neked.


és a fiú ott fog ülni az atya jobbján és ítélkezik majd élő és holtak lelke felet.

2015. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Isten a Bibliában rangot, vagy címet jelölő szó"

- azért van egy Főnök itt az isteni cím iránti tolongásban.

És Isten, mint Abszolútum - mint Az, nem "egy rang" (így már a materialisták szintje alá megy a dolog, nem kéne)

Isten a legnagyobb, ami elgondolható - próbáljuk ezzel a skolasztikus megfogalmazással megérteni.

2015. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

igen isten az atya Abszolútum a legnagyobb, ami elgondolható és nincs tőle feljebbvaló.

ezt nem vitatom hisz így van.


de a fiát mért ne tisztelhetnénk istenként?

hisz ö ruházta föl isteni hatalommal.

és szereti hisz az egy született fia.


te felebarátodnak tekintenél engem ha téged fölmagasztalnálak de a gyerekedet nem tisztelném emberként?

2015. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

ok 16 - én az Isten fogalmára írtam.

Az más kérdés, hogy a kereszténység alaptételét, hogy


Jézus Krisztus teljesen ember ÉS teljesen Isten


- ezt a JT-k nem hiszik, ezzel visszaestek szellemi szempontból a muszlim vagy az ószövetségi hitbe. Erről nem akarok itt vitatkozni, már nagyon sok menet volt, eredménytelenül, és meguntam.


Jézus Krisztus a megtestesült Logosz


- ezt kellene megérteni, és ez az, amit a mai ember már meg is tud érteni. Ha nem zavarják meg szektás gondolatok.

Befelé figyelj, megérted. Hisz Jézus mondta: tibennetek van a világ világossága. Magáról is mondta: Én vagyok a világ világossága.

Ha születik egy új gondolat, az onnan a Logoszból, a Világ Világosságából ered, mint forrásból.

2015. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A 13-as válaszomat nem cáfoltátok, csak saját, nem bibliai véleményeteket hangoztatjátok. :-) Az ilyen szövegnek, mint az, hogy "teljesen ember, teljesen Isten" már a János 17:3 is ellent mond, ahol maga Jézus mondja el, hogy kinek tartja Ő az Istent.

De Pál is elmondja az 1Kor 8:6-ban, hogy Jézus NEM a Mindenható Isten.

2015. júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!