Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mikor teremtette a...

Isten mikor teremtette a dinoszauruszokat?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mit mond a Biblia a dinoszauruszokról?

2015. jún. 30. 09:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
A dinoszauruszok (mint minden élőlény) az evolúció következménye.
2015. jún. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

A Biblia semmit nem mond a dinoszauruszokról.

Meg a bojtosúszós halakról se.

És a trilobitákról sem ejt egy szót sem.

Tulajdonképpen egész sok minden kimaradt belőle, nem?

2015. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Leginkább semmit, mert amikor írták, még nem tudtak a dinoszauruszokról. Mint ahogy Amerikáról, a déli sarkokról, a többi bolygóról, vagy a világ többi részéről sem sokat mesél. Úgy egészen fura módon a közel-keleti térséget, és az ott élő élőlényeket kivéve nem mesél semmiről, tisztára, mintha a biblia írói csak ott éltek volna.
2015. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Shai-Hulud ***** válasza:
79%

"tisztára, mintha a biblia írói csak ott éltek volna."

És valóban! :-DDD


Pedro

2015. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%
De az okostelót és facebookot említi a Bibilia :-))))
2015. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem voltak sosem dinoszauroszok. Isten a csontjaikat a földbe rejtette, és idősebbenk tünteti fel őket 6000 évnél, hogy próbára tegye az emberek hitét.



:DDDDD

2015. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%

65 millió éve :DDD


Viccet félretéve:


Felejtsétek már el a Bibliát ezekkel a dolgokkal összefüggésben! Mit mondana ról? Semmit!


A Biblia irodalmi alkotás, - tehát részben mitológia, kitalált - amely felhasznál egy kevés történeti anyagot is az ókori Kelet világából.

2015. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%

Hogyne írna;


1Móz 1:24-25

Azután monda az Isten: Hozzon a föld élő állatokat nemök szerint: barmokat, csúszó-mászó állatokat és szárazföldi vadakat nemök szerint. És úgy lőn. Teremté tehát Isten a szárazföldi vadakat nemök szerint, a barmokat nemök szerint, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokat nemök szerint. És látá Isten, hogy jó.


Veletek az a baj, hogy keresitek a Bibliában a "DINÓ" megnevezést, vagy a "Jurasic parc"-ot :D ami természetesen nem fogtok megtalálni.

Hogy miért nem? - azt válaszolja meg mindenki saját magának. Ha hajlamosak vagytok gúnyt űzni Isten szavából, akkor legyetek hajlamosak arra is, hogy találjátok meg a válaszokat is, és hátha akkor Isten majd ad annyi értelmet nektek is, hogy megértsétek a jelenleg számotokra megérthetetlen kérdéseket és válaszokat. :)


Jób 40:10-13

Nézd csak a behemótot, a melyet én teremtettem, a miként téged is, fűvel él, mint az ökör!

Nézd csak az erejét az ő ágyékában, és az ő erősségét hasának izmaiban!

Kiegyenesíti farkát, mint valami czédrust, lágyékának inai egymásba fonódnak.

Csontjai érczcsövek, lábszárai, mint a vasrudak.


Ez vajon milyen állat lenne? :)

Ti vagytok a szakik e területen, mondjátok meg, hogy ne én tegyem meg, hogy aztán legyen amibe kötekedni. :)


Neh 2:13

És kimenék a völgynek kapuján éjjel, és pedig a SÁRKÁNYOK forrása felé, majd a szemét-kapuhoz, és vizsgálgatám Jeruzsálem kőfalait, melyek elrontattak vala, és kapuit, melyek tűz által megemésztetének.


Hopá!! :D Sárkányok forrása....na ne mán!! :D


Ézs 30:6

Jövendölés dél barma ellen: A nyomor és szorongatás földén keresztül, a honnan nőstény és hím oroszlán és viperák és SZÁRNYAS SÁRKÁNYOK jőnek ki; viszik szamárcsikók hátán gazdagságukat, és a tevéknek púpján kincsöket a népnek, a mely pedig nem használ.


Gyerekek ez már több mint vicc! :)


Ézs 27:1

Ama napon meglátogatja az Úr kemény, nagy és erős kardjával Leviatánt, a futó kígyót, Leviatánt, a keringő kígyót, és megöli a sárkányt, mely a tengerben van.


És stb. stb, na ugye.


De kedves kérdező igazad van, dinoszauruszokat nem fogsz találni a Bibliában, sárkányokat, behemótokat, Leviatánokat,azokat igen. :)

Apropó hányadik században jelent meg a dinoszaurusz elnevezés? :/


Üdv!

2015. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves Nyolcadik Válaszadó!


Nem egészen értem, miért ilyen hangnemben kellett megírnod a válaszodat, melyet egyébként köszönök.

A kérdésemben nem volt gúny, sem ironikus felhang, egyszerűen kíváncsi voltam.

2015. jún. 30. 12:48
 10/24 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező!


Elnézést ha megsértettelek, de én nem gűnyolódtam csak viccesen próbáltam meg válaszolni a kérdést.

És tulajdonképpen nem is veled van a gond.

Engem megszólítottál amiért ebben a "hangnemben" írtam meg a válaszom, ez előttem válaszólók akik hasonló "hangnemben" írták meg válaszukat elnézed.

Ha igazságos akarsz maradni akkor és nem akarsz személyválógató lenni akkor nekem is elnézed ezt a tökéletlenségemet.


De ettől függetlenűl én még egyszer elnézésedet kérem ha megsértettelek!


Üdv!

2015. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!