Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi mit jelent...

Jehova Tanúi mit jelent számotokra az "idegen istenek" fogalom?

Figyelt kérdés

(2Móz 20:3-5)

"Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn- szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek."


Nem gondoljátok, hogy törvényt szegtek Jézus imádatával kapcsolatban bárhogyan is forgatjátok a szavakat?

Az írás azt mondja, hogy;


"NE IMÁDD ÉS NE TISZTELD AZOKAT.."


Ti Jézust nem imádjátok mert azt mondjátok, hogy csak Jehovának jár imádat, viszont Jézusnak hódoltok,vagyis tisztelitek.

Most akkor Jézus idegen isten, vagy nem idegen isten?

Jár neki imádat vagy nem jár neki imádat?

Mert ha nem jár neki imádat akkor tisztelet sem jár úgyhogy ti mindenképpen törvény szegtek.

Számotokra Jézus egy isten mindazok ellenére, hogy maga a Teremtő figyelmeztet, hogy ne legyen más isten eőtte.

Számomra is Isten Jézus de nem csak "egy" isten hanem a Teremtőm (Ján.1:3) én nem hiszem, hogy parancsot szegnék azzal, hogy nem csak tiszteletet mutatok neki, hanem imádom is Őt.

Nektek van "egy" Jézusotok aki nem egyenlő az Atyával, és akit nem imádtok, viszont tiszteletet már mutattok iránta, amivel megszegitek a törvényt.

Akkor, hogy is van ez mert én nem értem ezt az észjárást?

Jaa és azt azért még megkérdezném, hogy ti elfogadjátok Jézust Teremtőtöknek?(Ján.1.3)



2015. júl. 7. 09:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ha valaki nem tartozik közéjük, akkor az csak is idegen Istent imádhat. Még akkor is, ha Jehovának hívja az imádatában.
2015. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ki az az egyetlen Isten, akit imádnunk kell? Mintegy 3000 évvel ezelőtt a bibliai zsoltáros úgy írta le, mint aki „a Legfelségesebb . . . , a Mindenható . . . , Istenem, akiben bízom”, és kiváló nevén nevezte őt — a „Jehova” néven (Zsoltárok 91:1, 2). Korábban Mózes ezt mondta róla: „Jehova, a mi Istenünk egyetlen Jehova” (5Mózes 6:4). Ésaiás próféta magát Istent idézte, amikor ezt mondta: „Én vagyok Jehova. Ez az én nevem; és saját dicsőségemet senki másnak nem adom, sem dicséretemet faragott képeknek” (Ésaiás 42:8). Jézus nem Isten.Ő a Példakép akit mindannyian követünk.
2015. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"Ő apéldakép, akit minannyian követünk"

Még jó, h ismered mind a 7 millió tagotokat...Ne legyél már elvakult, nálatok is vannak paráznák, csalók, lopok, stb .....ne dugd homokba a fejedet

2015. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
bárkit és bármit imádnának, ha a VEZETŐ TESTÜLETÜK levezetné nekik. ha holnap megvilágosodnak, hogy abbadont kell imádni, a tanúk azt imádnák. ha a jwtv-ben elmagyaráznák nekik, hogy eddig rosszul fordították Isten nevét, és innentől kezdve jw.org nak kell hívni, megtennék. ha azt mondanák, hogy a 7 műsorvezető testületi tag közül az egyikük maga Jézus, elhinnék. mert a családjaik, barátaik ott vannak, és a cél szentesíti az eszközt: nem bereaiak, az biztos.
2015. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

Idegen istennek számít az amit csak az ember kitalál. Ezen például a görög isteneket értem, de ezen kívül számtalan isten van ami csak az emberek kitalációja. Az egyetlen isten Jehova. Jézus az csak a fia, nem számít istennek. Egyedül Jehovát kell imádni, hiszen ő a teremtő.

Kedves 4. válaszoló mi azt hisszük el amit a biblia ír. Nem hiszünk el akármit. Amit írtál az teljesen messze áll a valóságtól!

2015. júl. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én is azt hiszem, amit a Biblia ír, ezért tudom, hogy Jézus emberré lett lrtünk, hogy elvigye helyettünk a balhét, mint a Teremtőnk. Azt is tudom, a Bibliából, hogy a Szentlélek személy és hogy aa Szentháromság létező. És én csak Bibliát olvasok, semmi sincs, ami az igazságától el tudna csalni, ahogy a tanúkat a havi lapjuk és a vezető testület.
2015. júl. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Jézus nem Teremtő Isten, mivel nincs akkora hatalma, mint az Atyjának.

s ezért sem lehet egyenlő vele.

"mindennek előtte születtem"

vagy is volt kezdete ellenben azzal aki öröktöl fogva van, és a természet feletti isteni képességeit is az Atyjától kapja, saját maga nem rendelkezik vele.


ha megfigyeled azt a mondatot:

Jézusra a megkeresztelkedésekor, rá szállt Isten szelleme.

Vagy is onnantól fogva kapott olyan képességet, hogy a cél érdekében dolgozni tudjon.


Ha Jézus félig Isten félig ember lett volna, akkor nem kellett volna Isten szelleméből kapnia, hiszen maga is Isten és rendelkezik Isteni képességekkel.

2015. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

azon kivül Jézus élete már eleve nem lenne egyenjogú Ádám életével, ha csak félig lett volna ember.

Ádám mint teljesen ember vétkezett, ezért egyenértékünek kellett lennie a megváltónak lennie a tökéletességét elvesztő Ádámmal.

ugyan is ha félig Isten lett volna, úgy könnyebb emberi próbákat kiállni, mert rendelkezik valamennyi természet feletti hatalommal, s a fájdalmat sem úgy élné meg



ezért kellett Isten első szülöttjének, teljesen Ádámmal egyenértékű embernek lennie, igy egenlő a mérleg súlya

2015. júl. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Isten Szelleme, aki nem tevékeny erő, most szomorú ilyen buta válaszok láttán
2015. júl. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

az idegen Isten számomra a Biblia alapján azt jelenti, amit régen is jelentett.


A Teremtő bemutatkozik a Biblia lapjain, és olvasható más "istenekről is" amiket az emberek kreáltak maguknak, a nyelvek összezavarása, és a nemzetek kialakulása alkalmával


Jól látható, hogy ezek az "Istenek" labdába se rughatnak az egyetlen Istennel szembe, s erről a Biblia is ír


Vegyük pl.: Baált. ha hatalmas Isten lett volna, akkor kiáll Jehovával szembe, és az áldozatot Ő is megemésztette volna, amikor Illés idejében megtörtént a nagy igazolás arról, ki az Isten.

Vagy az Egyiptomiak több millió Istensége sem tudta Jahovával felvenni a harcot.


Jelen időben az "idegen" istenek ugyan azt jelenti.

sokan imádnak valamilyen Istent, de ha egy Isten van, miért nem egységes az emberek élete és imádata, és az Istentő jövő tanítás.

Ennyire zűrzavaros Isten lenne, és ezt élvezi hogy az emberek gyülölködnek és tanítás különbségekben csatároznak?


soha nem volt ilyen, mindig is egységben tartotta a népét, és azoknak is azt kellett élniük akik más "nemzetekből" csatlakoztak a Héberekhez.

nem az van írva, hogy folytathatja az addig megszokott "vallását"


"Idegen" Istent imádni azt jelenti, hogy nem az Isten szava által leirt útmutatás szerint járunk, hanem tanítások mindenféle szelében össze vissza, de még is egy "Biblia van a kezünkben"


Erre mondta Jézus:

(János 16:2, 3) . . .Igen, eljön az óra, amikor mindenki, aki megöl titeket, azt hiszi, hogy szent szolgálatot végzett az Istennek. 3 Ezeket azonban azért teszik, mert nem ismerték meg sem az Atyát, sem engem.


Vagy is sokan úgy gondolják, hogy Isten helyesli az olyan dolgokat, amik homlok egyenest ellenkezik az írásokkal.

s felhatalmazva érzik magukat arra, hogy ellenséges érzülettel visltessenek másokkal szemben s ha kell ég az életére is törjenek.

2015. júl. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!