Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az apológia...

Mi a véleményetek az apológia kutató központról? (Szalai András az elnöke)

Figyelt kérdés

2015. júl. 13. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon jó a honlapja, ajánlom mindenkinek!


Nagyon hasznos dolgok vannak rajta:


[link]

2015. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
én olvastam több kiadványukat is (igaz más kiadók adták ki, de az ő szellemi munkájuk) eddig én maximálisan elégedett vagyok
2015. júl. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Nekem sajnos nincs jó véleményem róluk. Ők sem felekezet semlegesek bármennyire is ezt vallják magukról. Álláspontjuk saját felekezeti hovatartozásukat tükrözi.


Üdv. Péter

2015. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Péter, ezt kifejtenéd bővebben hogy miből szűrted le?
2015. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
azzal egyet értek ,hogy meglehetősen erős a protestáns hatás, de ez szerintem bevallott dolog
2015. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%
Ahogy a Sola Scriptura főiskola sem felekezet független, ahogy hirdeti. Ha az egyik hazugságot elnézed, akkor a másikat se szóld meg Péter!
2015. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Az üdvösség fogalomköre nagyon jó rész. :) Örülök, hogy fel lett hívva az oldalra a figyelmem, köszönöm kérdező.
2015. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szívesen #7-es.(Mindenki kapott zöld likeot)
2015. júl. 14. 09:10
 9/12 Tantételbeli ***** válasza:
13%

Kedves kédező!


Szalai András ún. "kutató központja" nem felekezet-független, és föleg nem tudományos. A Golgota egyházhoz tartozik.


Szalai András egyébként sok évet töltött Jehova Tanúi között, de ottlétét nem hitének építésére használta fel, hanem a JT-gyülekezetek "feltérképezésére", hogy milyen hibák vannak és egyéb tantételbeli visszásságok felderítésére. Munkájának nem sok valódi értéke van, a legtöbb írása JT-ról megcáfolható annak, aki igazán tudja a valódi dolgokat.

2015. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Tantételbeli!


Szalai András valóban a Golgota Keresztény Gyülekezetbe jár, de nem értem, a kutatóközpont hogy jön ide...Szalai András ugyanis korábban metodista volt, és már akkor is végezte a szolgálatát. Ráadásul az apologiát több hazai és külföldi gyülekezet is támogatja. Írásai pedig igenis tudományosak, de ha nem felelnek meg a te vallásod tanításának, mert jehovista vagy, akkor érthető, hogy miért veted el.


Arról pedig, hogy a kutatóközpont felekezetfüggetlen-e attól függ, hogy mit értünk a felekezetfüggetlenségen. Természetesen az olyan ál-keresztény közösségektől, mint a mormonok vagy a Jehova Tanúi és egyéb szekták távol áll. De a Szakadatlan Egyház közös hitvallásait továbbra is mértéknek tartja tudomásom szerint.


A JT-ről szóló írásain meg nincs mit megcáfolni, mert a JT-nek nem Szalai András vagy egyéb bibliatudós az ellensége, hanem a saját történelme.

2015. júl. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!