Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki szólt Mózeshez és Ábrahámhoz?

Ki szólt Mózeshez és Ábrahámhoz?

Figyelt kérdés

János 5:37 Sőt az Atya maga is, aki engem elküldött, tanúskodott rólam. Ti soha nem hallottátok a hangját, és nem láttátok az arcát


Ha senki sem hallotta az Atya hangját, akkor ki az, aki szólt Mózesnek, Ábrahámnak?


2015. júl. 14. 06:34
1 2 3
 21/26 Roland G. ***** válasza:

Krisztus természetében benne van egyszerre az ő bűn ellenni gyűlölete és az emberek iránti szeretete is.Vagy talán az Atya rosszabb,mint Krisztus?Nem!Hiszen egyek,ugyanolyan a természetük.


Az Atya hangját hallották pl amikor Jézus megkeresztelkedett vagy amikor azt hitték némelyek,hogy mennydörgött,tehát hallották az újszövben és az ószövben is.A fenti ige azoknak a júdeaiaknak szól,akik Jézust már végleg elutasították,nem az egész zsidó népnek akik akkor éltek,s nem is a múltban élőkre utalt vele.

De sztem legtöbbször az ószöv.-ben Krisztus jelent meg és szólt!

2015. júl. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Krisztus természetében benne van egyszerre az ő bűn ellenni gyűlölete és az emberek iránti szeretete is.Vagy talán az Atya rosszabb,mint Krisztus?Nem!Hiszen egyek,ugyanolyan a természetük."


Ne szépítsünk,a bűn elutasítása messze nem egyenlő azzal,hogy brutálisan megölöm a másikat,mert szerintem megérdemli Isten nevében a bűnös gazember...márpedig az Ószövben tettek ilyet.Az Atya természetesen nem rosszabb mint Krisztus.Csak akkor az Atyát ne keverjük az ördög Atyjával.Jézus kifejtette világosan a különbséget.Mózes viszont keverte.

2015. júl. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 KZitus ***** válasza:

Szia kedves kérdező:-)


Azt írod a kommentedben: "Kedves selvian, amikor az angyalok voltak a közvetítők, akkor ott le van írva, hogy ez történt, de TUDJUK, hogy pl a csipkebokorban Isten szólt. Ábrahámot meglátogatta." - miért nem kell szó szerint érteni azt, amikor azt írja a Biblia:

1Mózes 22:1-2 Ezek után történt, hogy az igaz ISTEN próbára tette Ábrahámot, s ezért így SZÓLT HOZZÁ: „Ábrahám!”, mire ő így felelt: „Itt vagyok!” 2 Majd így folytatta: „Vedd, kérlek, a te fiadat, az egyetlen fiadat, akit olyannyira szeretsz, Izsákot. Menj el Mórija földjére, és mutasd be égő felajánlásként az egyik hegyen, melyet majd kijelölök neked.”

MAJD KÉSŐBB AZT OLVASSUK:

10 Ábrahám akkor kinyújtotta kezét, és fogta az ölőkést, hogy megölje a fiát. 11 Ám JEHOVA ANGYALA KIÁLTOTT NEKI az egekből, ezt mondva: „Ábrahám, Ábrahám!”, mire ő így felelt: „Itt vagyok!” 12 Az angyal így folytatta: „Ne nyújtsd ki kezed a fiú ellen, és ne tégy ellene semmit sem, mert most már tudom, hogy istenfélő vagy, mert nem tagadtad meg tőlem a fiadat, az egyetlenedet.”


Nos amit az angyal mondott Ábrahámnak, az Isten szava, üzenete volt, tehát olyan, mintha maga Isten szólt volna. Isten szemszögéből mindegy,hogy kivel küldi el az üzenetét, fontos, hogy azt pontosan átadják, elérje célját.

Mózesnek, mielőtt elküldte a fáraóhoz, érdekes dolgot mondott.

2Mózes 7:1–5

"Jehova pedig ezt mondta Mózesnek: „Nézd, én Istennek tettelek meg téged a fáraó előtt, Áron, a testvéred pedig a prófétád lesz. Te mondj el mindent, amit parancsolok neked;" Mózesről azt írja a Biblia, hogy a legszelidebb ember volt. Tehát egyáltalán nem gondolta magáról, hogy ő za Isten helyére lépjen. De azt teljesen megértette, hogy Isten üzeneteit pontosan át lekk adnia a fáraónak, félelem nélkül, hiszen nem a saját üzeneteit adta át, hanem Istenét, ezért nem is kellet félnie, pedig emberi szemszögből nézve, ugyan csak lett volna oka erre.

Sok sok helyen van írva a Bibliábanm hogy Isten szólt az emberekhez, pl.

2Krónikák 1:7

Azon az éjszakán Isten megjelent Salamonnak, majd így szólt hozzá: „Kérj, mit adjak neked?”

Ha figyelembe vesszük, amit a János 1:1 ír Jézusról, miért ne gondolhatnánk, hogy akár Jézus is beszélhetett Salamonnal, vagy Mózessel, vagy Ábrahámmal, hiszen Jézus már jóval az előtt élt, mielőtt megszületett embernek ide a földre.


"A Biblia nem halandzsázik, hogy egyszer igazat szól, másszor pedig találjuk ki magunk, Istent nem ilyennek ismertem meg. Te igen?" - egytértek veled, Isten mindig igazat szól, csak nekünk kell utána kutatni, ha valamit nem értünk, magában a Bibliában. Isten szívesen segít:-)

2015. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Isten irta rá a kőtáblára a 10 parancsolatot amit Mózesnek adott ugyh akkor szerinted ki szólt hozzájuk? A szövetség ládáját is + a sátrat azért készitették, hogy kommunikaljanak Istennel, Nóé is beszélt vele...szerintem max értelmezhető a kérdés de értelmetlen ...
2015. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Kedves Zitus, én maradnék inkább a Bibliánál. Ha neked megfelel, hogy más véleményét szajkózod és másolgatod be állandóan, az a te döntésed, de amíg a Biblia mást ír, mint amit az őrtorony tanít, ami nem más, mint egy-egy ige félremagyarázása, addig nekem beszélgetni sincs kedvem veletek, mert leredukáltátok magatokat humánbiologiai másoló géppé önálló gondolatok teljes hiányában.
2015. júl. 15. 14:58
 26/26 anonim ***** válasza:

"Isten irta rá a kőtáblára a 10 parancsolatot amit Mózesnek adott ugyh akkor szerinted ki szólt hozzájuk?"


És Isten ráírta a kőtáblára,hogy "ne ölj!" aztán Mózes lejövén a hegyről öldöklést szervezett,majd a gyilkosokat megáldotta Isten nevében....

Erre mi a válasz???

2015. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!