Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy jelentette ki Jézus...

Hogy jelentette ki Jézus Péternek, hogy hamar meg fog halni és hova készült költözni Péter a testéből?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 06:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Péter itt a ἔξοδον szót használta, ami kimenetel, kivonulást jelent. Kivonul a porsátorból a görög szerint. Hova vonul ki? A porsátor, a teste meghal, ő pedig azt írja kivonul belőle.
2015. júl. 17. 07:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a rész pontosan hol van a Bibliában?
2015. júl. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem sértésként írom, de ha nem ismered az Igét, akkor hasznos tanácsot hogy adhatnál? :(


2. Péter 1:14 Mert tudom, hogy hamar leteszem porsátoromat, amint a mi Urunk Jézus Krisztus is kijelentette nekem.

2. Péter 1:15 Igyekszem azonban, hogy elköltözésem után is mindig megemlékezhessetek ezekről.

2015. júl. 17. 08:05
 4/4 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Nos itt beszél Jézus Péternek a rá váró halálról: János 21:18 " Bizony, bizony mondom neked, hogy amikor fiatalabb voltál, magad övezted fel magadat, és arra jártál, amerre akartál; ám amikor megöregszel, kinyújtod a kezedet, és más övez fel téged, és oda visz, ahová nem kívánod.”

Péter amikor a saját haláláról beszélt már valószinűleg idős lehetett.(mert Krisztus jóval jorábban mondta azt neki)


Hasonlót mondott Pál apostol is magáról:2Timóteusz 4:6

" Mert én immár kiöntetem, mint egy italfelajánlás, és a megfelelő idő a megszabadításomra egészen közel van már."

2015. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!