Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Vatikán-nak milyen titkos...

A Vatikán-nak milyen titkos írása van a magyarokról?

Figyelt kérdés
Múltkor olvastam Facebook-on az egyik ilyen ismeretterjesztő oldalon (most vagy a Gondoltad Volna? vagy a Tudtad-e? volt, arra már nem emlékszem, ez nem is lényeges) és azt írták, hogy "Ferenc Pápa Magyarországi látogatásán valami olyasmiről beszélt, hogy ha a magyarokról őrzött titkos írások ha kitudódnának az felborítaná a rendet, úgy hogy ennek még nincs itt az ideje." Mi lehet? Egy történelmi átverés, vagy mi? Valakinek valamilyen ötlete?
2015. júl. 17. 14:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit értelmetlenül fogalmaztam, az a lényeg, hogy valami titkos írásról van szó és a Vatikánnak őriznie kell.....
2015. júl. 17. 14:12
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

el kell szomorítsalak, az említett két oldal rengeteg butaságot ír, én csak a saját szakterületem nevében tudok nyilatkozni, de már sok ismerősöm is említette, hogy sok téved adat van, az oldal szerkesztői valószínűleg nem néznek komolyabban utána annak amit hallanak/olvasnak, csak kiírják amit érdekesnek találnak


egyébként ha olvasod a kommenteket, gyakran kérnek forrást, vagy háborodnak fel egyes témában jártasabb illetők :D

2015. júl. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
A Vatikán irattárak nem eltitkolt ufókról meg Jézus titkos életéről szóló papírokkal vannak tele, hanem többnyire az egyház stiklijeivel kapcsolatos dolgokkal, pl. levelekkel, amik bizonyítják, hogy lassan 100 éve ők a maffia pénzmosodája, áron alul eladott egyházi birtokok a bíborosok meg püspökök baráti köreinek, világháborús iratok, az ex-nácik Dél-Amerikába történő szöktetéseinek iratai és még sok ehhez hasonló dolog. Semmi misztikusat nem őriznek, csupán vérbeli bürokraták módjára minden dokumentálnak és kategorizálnak, a magyarokkal kapcsolatban se olyanokra gondolj, hogy olyan iratokat őriznek, amik bizonyítják, hogy a magyarok űrhajón jöttek a Szíriuszról, hanem olyanokra, mint pl. az '56-os felkelést támogató, de később visszavont rendeletek és körlevelek, bár ez mondjuk pont egy nyílt titok, de remélem érted mire akarok kilyukadni.
2015. júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1.-es: igen,tudom, hogy néha hülyeségeket posztolnak, én is 1-2 információt beküldtem, ami időközbe kiderült h téves volt, mégis elfogadta az oldal szerkesztősége...... 2-es: köszönöm a választ, mondjuk én is vmi ilyesmire gondoltam mint amit te írtál, sejtettem h nem űrlényekről vagy szellemekről van szó......
2015. júl. 17. 14:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én töriszakon végeztem, az egyháztörténet tanárom többször kutatott már a Vatikáni Levéltárban és ami le is van titkosítva, az sem olyan jellegű, ami történelmi átverés lenne. Egyszerűen arról van szó, mint egy normális levéltárban: vannak olyan iratok a Magyar Nemzeti Levéltárban is, melyek jelenleg még nem kutathatók, mert egyfelől személyes jogokat sérthet a felfedésük vagy másfelől olyan államtitok, amit nem akarnak nyilvánosságra hozni és le van titkosítva. Kész, nem kell ezt túlbonyolítani.

Magyarországgal kapcsolatban is nyilván lehet ott olyan irat, levelezés, amit még nem is lehetne kutatni.

2015. júl. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
"ismeretterjesztő" -.-
2015. júl. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hoax.Majd urban legend-dé fog fajulmi,mint a déli harangozás...
2015. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Gyarmati Valentin válasza:
I. Ferenc pápa még nem járt Magyarországon,így nem is tudott ilyeneket mondani.
2018. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Ezt a kijelentést VI.Pál Pápához kötik .

Először is azt kellene megtudni , hogy valóban mondott-e ilyesmit ha igen akkor valószínűleg van valami alapja a dolognak .

2021. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szofi9 válasza:

Igen van ilyen irat, milyen bizonyítékra gondolsz? VI. Pál ezt mondta, hogy van ilyen, de egyenlőre nem oldhatják fel a titkosítás alól, mert még nem jött el az ideje. Megvan a facebook oldal is, ami ezt tartalmazza, de a Google gondoskodott róla, hogy ne lehessen sem a linket, sem a szöveget átmásolni. Nekem ennyi elég ahhoz, hogy tudjam, hogy igaz. Én nagy kínkeservvel képernyőképet csináltam, majd átírtam, ezért most ide tudom írni, hogy mit mondott. VI. Pál pápa:

"A Vatikán szigorúan őrzött iratainak nyilvánosságra hozatala megrendítené a magyarság valós őstörténetét, történelmi küldetését nem ismerő európai és egyetemes közvéleményt és átrendezésre kényszerítené a történelem oktatását. Az iratok titkosságának feloldása ma még nem lenne megalapozott cselekedet, mert az emberiség nem érett az ismeretanyag lojális megértésére. Napjainkban még feszültségeket keltene az iratok közzététele. De el fog jönni, majd azaz idő, amikor őszinte tisztelet és csodálat fogja övezni a magyarságot." Erről mának is volt tudomása, mert II.Pál pápa is célzott ilyesmire a magyarsággal kapcsolatban és az ő barátja Pio atya konkrétan kimondta az alábbiakat.“Magyarország egy olyan kalitka, amelyből egyszer még egy gyönyörű madár fog kirepülni. Sok szenve­dés vár még rájuk, de egész Európában páratlan dicsőségben lesz részük. Irigylem a magyarokat, mert általuk nagy boldogság árad majd az emberi­ségre. Kevés nemzetnek van olyan nagyhatalmú őr­angyala, mint a magyaroknak, és bizony helyes len­ne erősebben kérniük hathatós oltalmát orszá­gukra!" (Lejegyezte Pio atya)


Forrás: MARANA THA újság. 2009

2022. febr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!