Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki orthodox (keresztény)...

Aki orthodox (keresztény) írna ételeket amiket a böjti időszakok alatt szokás enni? (én csak most tanulok orthodoxnak, és korábban nem ismertem egy orthodoxot sem)

Figyelt kérdés
2015. júl. 20. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemzetenként változnak a hagyományos böjtös ételek, akárcsak a nem böjtös ételek is. Van fönt a neten egy csomó recept, persze minden más nyelven, csak magyarul nem. :)


A mostanában egyre terjedő vegán étrend az alapból megfelel az ortodox böjtös kosztnak, persze lehet azon is szigorítani.


A böjti előírások elsőre kicsit komplikáltnak tűnnek, de ha meglátja benne az ember a rendszert, akkor nem is:

[link]

2015. júl. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ennek a cikknek egy része az ortodox naptárfüzetben is benne van :) Te is a konstantinápolyi pátriakátus egyik közösségéhez tartozol? :)
2015. júl. 20. 21:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem itt is láttam böjti receptet.


szabadgondolkodo.gportal.hu

2015. júl. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kérdezőnek:


Szerb ortodox vagyok, és szerbül tudnék recepteket is küldeni. :) Esetleg angolul, de olyant gondolom te is találsz eleget a guglival.


3-nak:


Öszzefutott a nyál a számban a szabadongondolkodó receptjein, de ortodox szempontból nem mindegyik számít böjtösnek. Például tejterméket és tojást sem szabad fogyasztani, halat pedig csak nagyon ritkán. Sokszor pedig még szigorúbb a böjt, és még étolajat sem szabad használni a főzéshez. Persze mindenkinek a lelkiismeretére és testi-lelki állapotára van bízva, hogy mennyire következetes a böjtben.

2015. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

értem, akkor sejtem ki vagy már privátban is leveleztünk régebben, csak azóta javult a százalékod :)


csak a honlapcím alapján sejtettem úgy, hogy esetleg konstantinápolyi lehetsz :)

2015. júl. 20. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!