Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A házasság szentség? Mely...

A házasság szentség? Mely egyházak szerint lehet válni?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam, hogy nem engedélyezett a válás.

Meglepett amikor egy református azt mondta nekem, hogy náluk lehet válni mert a házasság nem szentség, mint a katolikusoknál.

Ez igaz?

Akkor melyik felekezeteknél engedélyezett a válás és melyikeknél nem?

És miért?



2015. júl. 24. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert a Biblia állítja, hogy Isten a házasságot tulajdonképpen szentségnek tartja és még katolikus sem vagyok.
2015. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

na hogy értsd mi a szentség, nem azt jelenti, hogy "nagyon komolyan kell venni" hanem valamilyen isteni kegyelmet közvetítő látható és kézzelfogható oldallal is rendelkező cselekedet, ilyen pl a keresztelés


a katolikusok szerint a házasság is ilyen, a reformátusok szerint nem, de ők sem veszik kevésbé komolyan


a reformátusoknál szabad válni, de ott is "ellenjavallott" nagyon kevés esetben a katolikus egyház is érvényteleníti a házasságot, pl ha bizonyíthatóan kényszerítettek

2015. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
A házasság egy ígéret, szerződés.
2015. júl. 25. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A reformátusok szerint miért nem szentség?

Miben változtat ez?

Isten szerint akkor lehet válni? Mindenki úgy értelmezi ahogy akarja?

Mi lehet váló ok amit még Isten is megenged?

2015. júl. 25. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:

"A reformátusok szerint miért nem szentség?"

Bár nem vagyok református, de gondolom logikusan hogy azért, mert csak az Isten és ember közti kapcsolat számít szakramentumnak.

A többi rituálé pedig nem biblikus és nem létszükséges az üdvösséghez abban a generált formában, ahogy a 7 szentségben van.

A keresztség és úrvacsora kiszolgáltatása keresztény közösségben történik, hagyományként.


Persze a bűnbánat szintén szükséges és fontos a keresztények életében, még ha az a fura alak, Kálvin fura dolgokat papolt. (de ez magán ügy).


A szentség nem okkult erő.


"Isten szerint akkor lehet válni?"

Szerintem igen. Mindenesetre kövezni lehet.


"Mi lehet váló ok amit még Isten is megenged?"

Például, ha a férj erőszakos a feleséggel vagy a gyerekkel, kihasználja a családot stb... Ez evidens.

Van amikor a válás jobb megoldás, míg kivárni valaki halálát.

2015. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ortodox egyházban is szentség a házasság, de indokolt esetben lehetséges a válás is, ha az egyik fél felhagy a vallásos életével (vagy más vallásra tér át) illetve ha tartósan megcsalja a házastársát. Ilyenkor a házasság szentségi jellege alapjaiban sérül és megszűnik, ezért bontható fel a kötelék.


A válás azonban csak végső megoldás lehet, mindenképpen a zátonyra futott házasság megmentésén kell dolgozni. Elválni (és újraházasodni) csak egyszer lehet.

2015. júl. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# Lucifer


"A házasság egy ígéret, szerződés."


Részben igaz, de a házasság lényegileg nem a két házasodó félről szól, hanem elsősorban a születendő gyermekekről. A házasság szentségének értelme az, hogy a gyermekek felnevelkedésének legfontosabb közegét megszentelje.

2015. júl. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!