Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, hisztek abban,...

Keresztények, hisztek abban, hogy a tisztátlan lelkek megszállhatják az embert a mai modern világban is mint Jézus idejében pl?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy milyen egyházhoz, felekezethez tartózól, hiszel ebben?

2015. júl. 26. 23:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%
Nem
2015. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ha keresztény vagy, kifejtenéd, hogy miért nem?

Csak úgy röviden 1-2 mondatban ha megkérlek.

Köszi!

2015. júl. 26. 23:38
 3/27 anonim ***** válasza:
Ha a lelket úgy értelmezzük, hogy "vágyak, késztetések mintázata", akkor bizonyos fokig lehet "kereskedni" vele, "átruházható" a megfelelő, rendszerint manipulatív eszközökkel. Egészséges, erős, önazonos "lelket" nem igazán a késztetései tesznek azzá, ami. Amikor kigyógyulsz ezekből, a jóság, az egység, a szeretet lesz az egyetlen valóság. Minden más csak ebben jelenik meg. Kreativitásod szó szerint az egekben és nincs szükséged semmire, hogy manipulálhatatlan maradj.
2015. júl. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a Bibliában a gonosz "szellemek" (héber 'ruah', görög pneuma) szálltak meg egyes embereket, nem pedig a "lélek" (héber 'nefesh', görög 'pszükhé').


De így igen a válasz sajnos!

2015. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm #3 az értelmes választ, de én ilyesmire gondoltam;


Mrk 5:13

És Jézus azonnal megengedé nékik. A tisztátalan lelkek pedig kijövén, bemenének a disznókba; és a nyáj a meredekről a tengerbe rohana. Valának pedig mintegy kétezeren; és belefúlának a tengerbe.

2015. júl. 26. 23:47
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Habár napok óta szeretnék írni egy privát levelet, nem tudom kiverni a fejemből, de még mindig képtelen voltam rá. Fáj mindenem és nem tudok erőt venni, hogy megtegyem és idegesít, mert meg akarom tenni, de nincs rá erőm. És nem tudom, de nem is akarom elhalasztani.


"Ha keresztény vagy, kifejtenéd, hogy miért nem? "

Mert nem vagyok gazdatest és úgy gondolom, hogy mindenki felelős magáért. Nem más, hanem ő maga.

2015. júl. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm #4 a kiigazítást!

lehet, hogy neked van igazad de mint látod a fenti válaszomban is nálam "tisztátalan lelkeket" ír a Biblia.

De ezen nem fogunk összeveszni. :)

2015. júl. 26. 23:49
 8/27 A kérdező kommentje:

Sajnálom lucifer, hogy nem tudod megírni azt a pw-t!

Végy erőt hozzá és írd meg most rögtön! :)


De akkor a Biblia szerínt igaz, miért voltak akkor és miért nincsenek ma.

Mi állította meg őket, hogy ma ne vegyenek maguknak (mint ahogy mondod te is) gazda testet? :)

2015. júl. 26. 23:53
 9/27 A kérdező kommentje:

Visszatérve a kedves #4 válaszolóhoz megkérdezném, hogy ilyen esetekben szerínted mi a teendő?

Ha egy tisztátalan szellem megszáll valakit akkor kihez kell fordulni segítségért?

Paphoz, kuruzslóhoz?

2015. júl. 26. 23:57
 10/27 anonim ***** válasza:
76%

Lucifer-666

Miért is járna a felelősség elhárításával az egész?


Szüleid bűnöket követtek el, ami miatt tisztátalan szellem van benned, azért te vagy a felelős? Nem. De tehetsz ellene, megszabadulhatsz tőle, ez már a felelősséged.

Te csináltál valami olyat, ami miatt tisztátalan szellem került beléd, ez a te felelősséged.


--


A kérdésre válaszolva: nézőpont kérdése, én hiszek ebben. Alapvetően materialista a világunk, és mindent ok-okozati, fizikai okokkal próbálnak magyarázni. Ez nem feltétlen zárja ki, hogy bizonyos dolgok gyökere ne a látható világban legyen. Meg hát egy valamirevaló keresztény ott kezdődik, hogy eleve a láthatatlan dolgok nagy szerepet játszanak a hitéletében. Nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra. Nem test és vér ellen van tusakodásunk, hanem ... démonok ellen (nem pontos idézet). Aki ezt nem szó szerint érti, hogy érti? Egyáltalán tudja valahogy értelmezni ezeket a részeket a Bibliából? Nem hiszem.

2015. júl. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!