Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sátáni bibliát hol lehet...

A sátáni bibliát hol lehet letölteni magyar nyelven?

Figyelt kérdés

2015. júl. 27. 17:11
1 2
 1/11 Kill The Sexplayer ***** válasza:
Ha arra gondolsz, amit La Vey írt, az nem jelent meg magyarul.
2015. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de azt mondják hogy van nem hivatalos fordítása! azt nem lehet letölteni?amugy ezt a lavey-t hogy kell kiejteni?
2015. júl. 27. 17:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, maradjatok már a retekbe a sátánista bibliával....Egyrészt nincs magyar fordítása, valami szaros tizenévesek által működtetett honlapon volt fenn egy nemhivatalos annak idején, de annyira rettenet szar volt hogy elsírtam magam rajta. Hiszel Istenben? Önmegtartóztató életet élsz? Ölsz feleslegesen embereket vagy állatokat? Ha ezekre "nem" a válaszod, semmi újat nem fogsz benne találni. Gyakorlatilag a hedonizmus köré van építve egy hangzatos ideológia, amiből ha a könyv második részében lévő "rituálékat" kivennénk, semmi olyan nem maradna benne amire egy ateista magától rá nem jönne, és ami miatt vallásnak kellene hívni.
2015. júl. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És mielőtt megkérdezi valaki, olvastam. Nem ellene beszélek, alapvetően van benne néhány racionális gondolat csak egyszerűen unalmas hogy minden nap van legalább öt tizenéves aki úgy érzi hogy az ő életét a sátánista biblia fogja kiteljesíteni ha elolvassa.
2015. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy tudom elképzelni ezt, mintha valaki Bartostól szeretne valami mélyfilozófiát hallgatni.
2015. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondom, egyébként nem azzal van (csak) a baj amit leír benne, hanem hogy képes emberekkel elhitetni hogy ez egy vallás. Sima, standard ateizmus, az önzőség dicsőítésével.
2015. júl. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk le is írja benne LaVey, hogy a rituálék teszik vallásá, mert megadják az embereknek a szükséges pompát és fantáziát. De mindegy, ezt úgyis tudod, hiszen olvastad...
2015. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ki is kerestem neked a vonatkozó részt. Nem másolom be, csak egy részt, hogy tudd, hol keresd. (A régebbi kiadásban az 52. oldal egyébként. A részlet a "Some Evidence of a New Satanic Age" című fejezetből van:


"Inevitably, the next question asked is: 'Granted, you can't call it humanism, because humanism is not a religion; but why even have a religion in the first place if all you do is what comes naturally, anyway? Why not just do it?"


Szóval ezt a részt keresd ki, és folytasd az olvasását. De akár az egész fejezetet is újraolvashatod, mivel nyilvánvalóan elfelejtetted már a tartalmát.

2015. júl. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem felejtettem el a tartalmát. Nyilvánvalóan a rituálék teszik vallássá. Viszont a könyv első felének a gyakorlatilag racionalista fejtegetéseitől olyan messze van a második rész, mint Makó Jeruzsálemtől. Totálisan egyértelmű hogy kizárólag azért kerültek bele a liturgiájukba is, és a könyvbe is, hogy legitimálja törvényileg is, és ideológiailag is hogy miért vallás. Gyakorlatilag a ma magukat ateistának nevezők 90%-a ha megkérdezik, gondolkodás nélkül rávágja hogy egyet ért mindennel ami az SB-ben le van írva. Akkor az egész világ sátánista? Nem, mert nem végzik a rituálékat. Ja, hogy azt a CoS tagjainak is csak töredéke csinálja? Akkor miről beszélünk? Mondom, nincs ideológiai bajom a tartalmával, de szerintem nem vallás, legalábbis a szó köznapi értelmében nem, nem is volt, és nem is lesz az.
2015. júl. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha ásol egy nagy gödröd, majd tele engeded fekáliával és bele ülsz, na akkor valamit kezdhetsz kapizsgálni a sátány bibiliájából, hogy milyen íze és szaga van.


Ha ezt nem tudod megtenni, akkor csak sima trollkodás amit írsz.

2015. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!