Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék megkeresztelkedni,...

Szeretnék megkeresztelkedni, de úgy, hogy a családomat kihagyom belőle.17 éves vagyok. Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Az egyház szemében 14 éves kortól az ember felnőtt, nem?

2015. júl. 28. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem hallottam olyant, hogy nagykorúsági határ lenne az egyházban. Ez nem szempont, legfeljebb csak esküvő esetén, ott viszont a polgári szabályozás az irányadó.


De bármennyi idősen is keresztelkedik meg az ember, a katolikus egyházban keresztszülőről gondoskodnia kell :)

2015. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én 17 évesen kezdtem el tolni a dolgot de 18 elmúltam mire megkereszteltek


ha ki akarod hagyni a családot, egyszerűen ne szólj, csak ki kell találnod valamit hova jársz hetente, ha pl kondizol fogd arra h edzésen vagy :D

2015. júl. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"ha ki akarod hagyni a családot, egyszerűen ne szólj, csak ki kell találnod valamit hova jársz hetente, ha pl kondizol fogd arra h edzésen vagy :D"


Hát ez jó!

Keresztelőre készül, és nyugodtan hazudjon.


Végül is, majd a keresztvíz eltörli ezt a bűnt is.

Illetve szent cél érdekében füllent.


NEM kritizálom, hanem tényleg jót nevettem ezen a hozzászóláson. Humor az megvan az írójában.



Tudomásom szerint nem kell szülői beleegyezés már ennyi idősen. A keresztszülőket (és bérmaszülőt, ha katolikus akarsz lenni) már Te magad kérheted fel.



Én 18+ évesen keresztelkedtem ÉS bérmálkoztam egyszerre.

A szüleim tudtak a szertartásról, de nem hívtam meg őket, tudva, hogy ellenzik az egészet.

Nekem sokkal jobb volt, hogy nem voltak ott.


VISZONT azóta bármit rosszul teszek, a valláson keresztül támadnak, gúnyolódva. :/


Remélem, egyszer belátják, hogy még ha nem is fogadják el a döntésemet, felnőttekhez méltó viselkedés volna tiszteletben tartani azt. De majd a Jóisten elintézi ezt. :)

2015. júl. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, keresd fel azt a plébániát/gyülekezetet, ahova tartozni szeretnél, ott elmondják a többit. Ha katolikus szeretnél lenni, akkor hittanra kell járnod előtte. Valamit találj ki!
2015. júl. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha megtagadod Jézust a családod előtt, akkor ő is meg fog tagadni téged és semmit sem fog érni pár csepp víz. Olvasd a Bibliát.
2015. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt így nem mondanám, hogy 14 éves kortól az Egyház szemében felnőtt lesz valaki, de 17 évesen valóban nem kell külön "szülői engedély" a kereszteléshez. A keresztséget, az elsőáldozást és a bérmálást (mert ennyi idősen ezeket már együtt kapod meg) felkészítés előzi meg. Szerintem a legegyszerűbb, ha bemész a plébániára érdeklődni.
2015. júl. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


3-asnak:


én megértem a kérdezőt, én is így voltam anno vele, nekem a családom elég ateista, elég sok gúnyolódást ordibálást meg gyanúsítást kell nekem is meg a keresztény barátaimnak is elviselnünk a mai napig a családomtól, és régen csak rosszabb volt, az unokatesóm szülei, akik mondjuk az élet minden területén indokolatlan zsarnoki szigorral kezelték az unokatesóm, úgy kezelnek minden vallást mint szektát, ezért mikor keresztény fiú kezdett unokatesómnak udvarolni, konkrétan minden lehetőséget elvágtan hogy a sráccal csak beszéljen, találtak nála egy bibliát, erre miután alaposan megverték a szeme láttára elégették, persze ez nyilván a szélsőség, és ők mindenre zsarnokian regáltak(pl nem találkozhatott suli után vagy hétvégén a barátaival, mert a "végén még elvonják a tanulástól") de ha a saját családomat veszem is eléggé megkeserítik/keserítették az életemet


szóval én teljesen megértem ha egy 17 éves kissrác/lány a család nélkül akar keresztelkedni

2015. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2-nek.


Ezt szerintem csak az érti meg, aki a saját bőrén megtapasztalta. Én nagyon gondolkoztam, hogy a szülőket elhívjam-e vagy sem a templomba. Aztán eszembe jutott Jézus szava, hogy lehet, ellened fordulnak, gúnyolnak, illetve a lelki összetartozás erősebb kötelék, mint a test és vér szerinti.


Nekem az sokat segít, hogy a választott szülők valóban gyakorolják a hitüket. Nem vasárnaponként 1 órát.


Nekem már valójában ők a szüleim (belül én így érzem), és ők is így viselkednek.

Persze hálás vagyok a szüleimnek, hogy felneveltek, de felnőttként hoztam egy olyan döntést, ami bizony vízválasztó. :)


3-as voltam

2015. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!