Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvált (akár gyerekes) nőt...

Elvált (akár gyerekes) nőt feleségül venni miért bűn?

Figyelt kérdés

Ha a férji is elvált már?

Ha tényleg szeretik egymást megbánták és bocsánatot kértek a bűneik miatt akkor is elítélendő?


És ha válás után tértek meg és úgy akarnak újra házasodni?



2015. aug. 4. 11:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Miért lenne? O.O


Ha ortodox kohanita vagy akkor "bűn",de egyébként meg nem.

2015. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

nem egyáltalán nem bűn.

hisz már elvált és nem a másét veszed el.

más kérdés az hogy a válás oka te voltál e vagy sem....

főleg ha gyerek is van benne.

2015. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

"És ha válás után tértek meg és úgy akarnak újra házasodni?"


Egyetértek. Akik az Úrban házasodnak, annál jobb frigy nincs.

2015. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Mivel ez a vallás tiltja a válást!

Ha utána tértek meg, az más: mivel NEM kötöttek egyházi esküvőt, tehát ez nem számít igazi házasságnak a vallás szerint.

2015. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 szp72 ***** válasza:

A Biblia tanítása szerint, ha a nem hívő el akar válni megteheti, ilyenkor a hívó elhagyott fél is megházasodhat:


"A többieknek azonban én mondom, nem az Úr: Ha valamelyik testvérnek hitetlen felesége van, aki kész vele élni, ne küldje el. S ha valamelyik asszonynak hitetlen férje van, és az szívesen marad vele, ne hagyja el férjét. Mert a hitetlen férjet megszenteli felesége, és a hitetlen asszonyt megszenteli férje. Különben gyermekeitek tisztátalanok volnának, pedig szentek. De ha a nem hívő fél elválik, hadd váljék el. Ilyen esetben a testvér vagy nővér nincs lekötve, hiszen Isten békességre hívott minket." (1Kor 7,12-15)


Ha pedig mindkét fél hitetlen volt, akkor még könnyebb a szituáció. Az égvilágon semmi akadály nincs.

2015. aug. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
"Mert bejáratott odúnak van félelmes démona,mely romlásba viszi a testet és jótékonyan hat a népszaporulatra." Most lehet,hogy nem pontosan idéztem...Lehet,hogy magamtól...Sorry.
2015. aug. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó dolog. Annak a nőnek is társ kell, ketten könnyebb, stb. Miért dögöljön meg a gyerekével együtt?
2015. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%
ha egy házban van egy hívő már az az egy üdvözülést hoz a ház egész lakójára.
2015. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

5-ös

Ezzel - 1Kor 7,12-15 még sosem találkoztam.

Valamiért nem mondogatják az emberek.

Az ellenkezőjével találkoztam már.

Hogy hívő hitetlennel ne házasodjon.

ír még érdekes dolgokat.

Ezt köszönöm ! Ez hasznos volt nekem!

2015. aug. 5. 09:44
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha valaki katolikus lett, de a párja nem, az kérheti a házasságának érvénytelenítését.

Egyébként pedig nem, nem, és NEM!


Megmondatott továbbá: Valaki elbocsátja feleségét, adjon néki elválásról való levelet. Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik

2015. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!